Zapoznanie się z podręcznikiem Canon Imageclass Mf9150c

Użytkowanie Canon Imageclass Mf9150c jest proste dzięki wygodnemu podręcznikowi użytkownika, który zawiera wszystkie informacje potrzebne do korzystania z tuszu, skanowania i drukowania. Podręcznik jest dostępny na stronie Canon, a także na CD-ROM, który jest dołączony do urządzenia. Podręcznik zawiera informacje dotyczące konfiguracji urządzenia, instalacji oprogramowania, używania drukarki i skanera, wybierania opcji i wielu innych tematów związanych z Imageclass Mf9150c. Podręcznik obejmuje również wyczerpujące instrukcje dotyczące rozwiązywania problemów, które mogą pojawić się podczas korzystania z urządzenia. Dzięki podręcznikowi Canon Imageclass Mf9150c można w pełni wykorzystać wszystkie funkcje urządzenia, dzięki czemu jest to idealne miejsce do zaczęcia.

Ostatnia aktualizacja: Zapoznanie się z podręcznikiem Canon Imageclass Mf9150c

Pobieranie sterowników
Canon Color imageCLASS MF9150c


Kroki, aby ręcznie zaktualizować sterowniki Color imageCLASS MF9150c:

Domyślne wersje sterowników dla urządzeń Color imageCLASS MF9150c można uzyskać za pośrednictwem aktualizacji%%os%% lub Windows®. Chociaż te dołączone sterowniki Scanner włączają podstawowe funkcje, zazwyczaj nie obejmują one wszystkich funkcji sprzętowych.Odwiedź ten link, aby dowiedzieć się, jak zainstalować te sterowniki Canon.

Producent: Canon
Klasyfikacja: Skaner
Oznaczenie: Color imageCLASS MF9150c
Systemy operacyjne: Windows XP, Vista, 7, 8, 10, 11

Zainstaluj produkty opcjonalne - DriverDoc (Solvusoft) | EULA | Polityka prywatności | Warunki | Odinstaluj

Automatyczna aktualizacja sterowników Color imageCLASS MF9150c:

Sugestia: Pobierz DriverDoc [DriverDoc - Produkt Solvusoft], narzędzie do aktualizacji sterowników polecane dla użytkowników Windows, którzy nie mają doświadczenia w ręcznym aktualizowaniu sterowników typu CanonSkaner. DriverDoc to narzędzie, które automatycznie pobiera i aktualizuje sterowniki Color imageCLASS MF9150c, zapewniając, że instalujesz odpowiednią wersję sterownika dla swojego systemu operacyjnego.

Baza danych DriverDoc licząca ponad 2 150 000 sterowników (i więcej z każdym dniem) gwarantuje, że wszystkie sterowniki na twoim komputerze - nie tylko typu Skaner - są zawsze aktualne!


Zainstaluj produkty opcjonalne - DriverDoc (Solvusoft) | Odinstaluj


Częste pytania dotyczące aktualizacji Color imageCLASS MF9150c


Dlaczego niektórzy ludzie ignorują aktualizacje sterowników Color imageCLASS MF9150c?

Większość osób nie podejmuje aktualizacji sterowników Color imageCLASS MF9150c, ponieważ mogą napotkać błędy lub awarie.

Które systemy operacyjne współpracują ze sterownikami Color imageCLASS MF9150c?

Sterowniki Color imageCLASS MF9150c Skaner są obsługiwane przez system Windows. org/Question">

Kiedy należy zaktualizować sterowniki Color imageCLASS MF9150c?

Większość specjalistów zajmujących się komputerami zaleca aktualizację sterowników urządzeń Color imageCLASS MF9150c po głównych aktualizacjach systemu Windows. org/Question">

Jak zaktualizować sterowniki Color imageCLASS MF9150c?

Możesz zaktualizować sterowniki Color imageCLASS MF9150c ręcznie poprzez Menedżer urządzeń lub automatycznie, korzystając z oprogramowania do aktualizacji sterowników.Problemy z aktualizowaniem sterowników

Możliwe jest kojarzenie błędów Color imageCLASS MF9150c z uszkodzonymi sterownikami komputera. Sterowniki urządzeń mogą ulec awarii bez wyraźnego powodu. Ekscytująca wiadomość jest taka, że prawdopodobnie możesz zaktualizować sterowniki urządzeń Skaner, aby uniknąć usterek.

Zlokalizowanie odpowiedniego sterownika Color imageCLASS MF9150c na stronie internetowej firmy Canon może być bardzo trudne i często może zająć dużo czasu na wyszukiwanie. Nawet jeśli posiadasz wiedzę fachową, znajdowanie, pobieranie i aktualizowanie sterowników Color imageCLASS MF9150c nadal może być żmudnym i brudnym procesem. Korzystanie z wadliwych lub niefunkcjonalnych sterowników spowoduje więcej uszkodzeń i błędów na komputerze.

Korzystanie z programu aktualizującego sterowniki może pozwolić sterownikom na aktualizację bez trudności, więc Narzędzia aktualizacji sterowników zapewniają prawidłowe sterowniki, które są zgodne ze sprzętem, a także gwarantuje, że istnieje kopia zapasowa bieżących sterowników przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w oprogramowaniu/sprzęcie. Posiadanie pliku kopii zapasowej sterownika pomaga wycofać wszystkie zagrożone sterowniki do najnowszej wersji.3 najpopularniejsze sterownika do Canon Color imageCLASS MF9150c (335 Modele)


  • 3200


  • 3200F


  • 4800 Direct


(Reklama)

Zaktualizuj sterowniki Color imageCLASS MF9150c jednym kliknięciem w DriverDoc:Podczas obsługi urządzenia można napotkać na problemy Poświęć chwilę na zastanowienie się, czy jest łatwe rozwiązanie Twojego problemu przed skontaktowaniem się lokalnym autoryzowanym sprzedawcą firmy Canon.

Problemy z zacinaniem się papieru

Zablokował się papier.

W urządzeniu znajduje się zablokowany papier lub oryginał.

Często pojawiające się blokowanie papieru. gif" alt=""/>Kawałki papieru pozostałe w urządzeniu.

Wyciąganie zablokowanego papieru „na siłę” może spowodować jego rozerwanie, w rezultacie czego kawałki papieru mogą pozostać w urządzeniu, powodując częste występowanie zakleszczeń. Upewnij się, że wszystkie rozerwane kawałki papieru, są usunięte po rozerwaniu zablokowanego papieru w urządzeniu. (Usuwanie zablokowanego papieru)

Ustawienie rodzaju papieru jest nieprawidłowe.

Prowadnice papieru są ustawione nieprawidłowo.

Upewnij się, że prowadnice papieru, w każdej szufladzie odpowiadają włożonemu papierowi. Niepoprawnie ustawione prowadnice mogą często powodować blokowanie papieru. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_mainte_0702_paperdrawers. html#09_03-2">Dostosowywanie szuflady do Różnych formatów papieru)

Użyty papier jest nieodpowiedni dla drukarki.

Sprawdź odpowiednie rodzaje papieru. Jeśli drukujesz na papierze, który łatwo się zagina, tak jak lekki papier lub papier makulaturowy, Specjalny Tryb P, może zredukować blokowanie się papieru. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_trouble_0805_adjustingthemachinesettings. html#10_06-4">Zapobieganie zwijaniu się papieru spowodowanym rodzajem papieru)

Papier jest zadrukowany.

Urządzenie nie uruchomi się samoczynnie po usunięciu zablokowanego papieru. gif" alt=""/>Przynajmniej jedna pokrywa jest otwarta.

Zamknij wszystkie otwarte pokrywy i przywróć wszystkie dźwignie do pozycji operacyjnych. Wsuń szufladę na papier, aż do napotkania oporu. html#09_03-1">Ładowanie papieru)

Problemy z jakością wydruku

Oryginały, nie są kopiowane przejrzyście. gif" alt=""/>Płyta szklana/pokrywa urządzenia jest brudna. gif" alt=""/>W podajniku zabrudzeniu uległ obszar skanowania oryginału.
Pojawienie się czarnych pasów na wydrukach. gif" alt=""/>Podajnik (obszar/wałki skanowania), zespół utrwalający lub bęben są brudne.

By rozwiązać ten problem, zawsze czyść maszynę od podajnika, przez zespół utrwalający do zasobnika.

Jeśli problem nadal istnieje nawet po czyszczeniu wszystkich wyżej wymienionych części, skontaktuj się z autoryzowanym sprzedawcą Canon`a.

UWAGA

Nieregularne zaczernienie drukowania. gif" alt=""/>Wyprowadzanie transferowe urządzenia jest nieodpowiednie dla wybranego papieru. gif" alt=""/>Zbyt duża prędkość drukowania dla wybranego papieru.

Użyj Specjalnego trybu G. Ten tryb poprawia jakość druku przez zmniejszenie prędkości druku, w taki sposób pozwalając na nałożenie większej ilości tonera. html#10_06-5">Regulacja prędkości druku dla większej jakości druku)

Kropki, linie lub plamy pojawiające się na wydrukach.

Należy skorzystać z Automatycznej regulacji dla trybu zabrudzonego podajnika. Ten tryb chroni przed pojawianiem się na wydrukach i kopiach brudu i kurzu znajdującego się w podajniku. html#10_06-8">Regulacja brudzenia podajnika)

Obrazy, są drukowane nie są wyrównane. gif" alt=""/>Oryginały lub umieszczony papier nie jest wyrównany z prowadnicami lub krawędziami.

Upewnij się, że oryginały i papier umieszczony jest poprawnie.

Odwrotna strona druku jest zabrudzona. gif" alt=""/>Wałek transferowy jest brudny.
Smugi tonera lub zaciekanie na wydruki. gif" alt=""/>W wysokiej wilgotności, zbyt duża wilgoć w urządzeniu może powodować, że toner pozostawi smugi lub zacieki na wydrukach.

Inne problemy

Zszywki się zacięły. gif" alt=""/>Blokowanie zszywek w module wykańczania.
Wydruki nie są dostarczane do Dodatkowej Tacy Wyprowadzającej. gif" alt=""/>Żadna z funkcji nie została wybrana dla Tacy B, więc żadne wydruki nie są do niej dostarczane.

Wybierz żądane funkcje dla Tacy B. Wydruki dla wybranych funkcji są dostarczane do dodatkowej tacy wyprowadzającej papier. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_basic_0113_specifyingcommonsettings. html#03_14-9">Wybieranie tacki)

Opcjonalna, Wewnętrzna taca dwukierunkowa nie jest włączona.

Włącz Opcjonalną Dwukierunkową Tacę (Other System Settings) Po aktywowaniu Wewnętrznej tacy dwukierunkowej, należy wybrać żądane funkcje dla tacy B. html#03_14-9">Wybieranie tacki)

Podczas wykonywania drukowania jest czas oczekiwania. gif" alt=""/>Ten czas jest wymagany by wznowić drukowanie kiedy kontynuujemy kopiowanie po kopiowaniu na papierze A4R, A5 lub A5R. gif" alt=""/>Urządzenie drukuje w trybie Obracanie+Układanie.
Pojawiające się smugi na oryginałach po przejściu przez podajnik. gif" alt=""/>W podajniku zabrudzeniu uległ obszar/wałki skanowania oryginału.
Brakuje niektórych klawiszy na klawiaturze ekranowej. gif" alt=""/>Gdy opcja Zmienianie języka ustawiona jest włączona, wtedy niemożliwe jest wprowadzanie niektórych znaków.

Ustaw Przełącznik języka w pozycji "Wyłącz", aby pozwolić na wprowadzanie wszystkich znaków. html#03_14-6">Zmiana Języka na wyświetlaczu)

Wyposażenie opcjonalne podłączone do urządzenia nie jest wyświetlane w sterowniku drukarki. gif" alt=""/>Konfiguracja drukarki nie została zaktualizowana od instalacji sterownika drukarki.

Jeżeli urządzenie jest podłączone do komputera z dostępem do sieci (system Windows), należy zaktualizować konfigurację drukarki poprzez naciśnięcie na [Uzyskaj status urządzenia] na arkuszu Ustawień urządzenia sterownika drukarki. Jeżeli urządzenie jest współdzielone z innymi użytkownikami sieci przez serwer druku, usługa Asystenta informacji o sterowniku Canon musi zostać zainstalowana w komputerze). Jeżeli urządzenie jest wykorzystywane jako drukarka lokalna (podłączona do portu LPT, USB itd. ), należy ręcznie ustawić konfigurację drukarki. (Patrz Instrukcja instalacji sterownika drukarki).
Aby uzyskać więcej informacji na temat kontroli lub zmiany konfiguracji sterownika drukarki dla systemu Macintosh, patrz Instrukcja instalacji sterownika drukarki dla systemu Mac.

Problemy z wysyłaniem

Dokument nie może być wysłany. gif" alt=""/>Określony odbiorca jest nieprawidłowy.

Sprawdź ustawienie adresu dla danego odbiorcy.

Odbiorca zapisany w Książce adresowej jest nieprawidłowy. gif" alt=""/>W urządzeniu odbiorcy pojawiły się problemy.

Upewnij się, że urządzenie odbiorcy może odbierać dokumenty. Jeżeli nie może, sprawdź, czy urządzenie nie jest wyłączone, nie brakuje w nim papieru lub nie ma za mało dostępnej pamięci. gif" alt=""/>Ustawienie rodzaju linii telefonicznej jest nieprawidłowe.

Dokumentu nie można wysłać na adres e-mail, adres I-Faks lub serwer pików. gif" alt=""/>Podczas wysyłania e-maila lub I-faksu, ustawienia serwera SMTP i serwera DNS są niepoprawne. gif" alt=""/>Podczas wysyłania do serwera plików, ustawienia hasła użytkownika są niepoprawne.

Sprawdź, czy określona nazwa użytkownika i hasło pasują do danych użytkownika (nazwa użytkownika i hasło) zarejestrowanych w komputerze (serwerze plików). canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0635_settingupcomputerstouseprintandsendfunct. html#08_34">Setting up Computers to Use Print and Send Functions)

Podczas wysyłania do serwera plików, ustawienia współdzielonego folderu są niepoprawne.

Pamięć jest pełna. gif" alt=""/>Nie ma wystarczająco dużo dostępnej pamięci.
Dokument nie jest wyraźnie drukowany w urządzeniu odbiorcy. gif" alt=""/>Szklana płyta robocza urządzenia jest brudna.

Wykonaj kilka kopii własnym urządzeniem. Jeżeli na kopiach pojawiają się smugi należy oczyścić szklaną płytę roboczą. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_mainte_0701_routinemaintenance. html#09_02">Okresowa konserwacja)

Zabarwienie dokumentów wysłanych do urządzenia odbiorcy jest za jasne. gif" alt=""/>Ustawienie natężenia kolorów jest na ‘Jaśniej’, a ustawienie rodzaju oryginału to ‘Fotografia’.
Urządzenie odbiorcy wolno przełącza się w tryb odbioru i pojawiają się zawsze błędy. gif" alt=""/>W numerze faksu nie ma wstawionej pauzy.

Jeśli wysyłasz do urządzenia, które potrzebuje czasu, by przełączyć się w tryb odbioru, wstaw pauzę po numerze faksu odbiorcy.

Transmisje przebiegają wolno. gif" alt=""/>Dokumenty są wysłane w wysokiej rozdzielczości. gif" alt=""/>Podczas wysyłania dokumentów faksowych aktywowane jest ustawienie ECM.
Nie można wysłać dokumentów za granicę (kod błędu # 0018). gif" alt=""/>Podczas wysyłania faksu za granicę na ekranie opcji Zamiejscowe ustawiono "Krajowe".

Problemy z odbieraniem

Maszyna nie odbiera dokumentów.
Urządzenie nie odbiera dokumentów I-faks. gif" alt=""/>Nie są określone ustawienia sieciowe.

Jeżeli nie są określone ustawienia sieciowe, dokumenty nie mogą być odbierane. Potwierdź to u administratora systemu.

Jakość wydrukowanych dokumentów jest niejednolita. gif" alt=""/>Szklana płyta robocza urządzenia nadawcy jest brudna. Jeżeli na kopiach nie pojawiają się smugi, problem leży po stronie urządzenia nadawcy. Należy skontaktować się z nadawcą i poprosić o ponowienie wysyłki dokumentu.

Problemy z drukowaniem

Wskaźniki są wyłączone, a wyświetlacz jest pusty. gif" alt=""/>Przełącznik zasilania nie jest włączony.

Należy sprawdzić przełącznik zasilania, aby upewnić się, że urządzenie zostało włączone. gif" alt=""/>Przewód zasilający nie jest podłączony.

Należy sprawdzić przewód zasilający oraz upewnić się, czy został obustronnie podłączony. gif" alt=""/>W gniazdku AC nie ma prądu.

Należy sprawdzić gniazdo prądu przemiennego. Należy skonsultować się z elektrykiem lub z dostawcą energii elektrycznej. W przypadku używania listwy zasilacza, należy upewnić się, czy przewód zasilający został podłączony i czy listwa jest włączona.

Drukowanie nie rozpoczyna się. gif" alt=""/>Taca wyprowadzania papieru jest zapełniona podczas zadania drukowania. (Gdy skonfigurowano opcjonalny Wewnętrzny moduł wykańczania-B1, taca jest pełna papieru. )

Z tacy wyprowadzania papieru należy usunąć papier. gif" alt=""/>Urządzenie i komputer hosta nie są prawidłowo podłączone.

Należy sprawdzić połączenie pomiędzy komputerem hosta a urządzeniem. Patrz rozdział 1, „Instalacja urządzenia”, w Instrukcji użytkownika). gif" alt=""/>Wystąpił błąd w urządzeniu lub urządzeniu opcjonalnym.

Postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie dotykowym. gif" alt=""/>Format papieru załadowanego do szuflady różni się od papieru ustawionego w aplikacji (lub odpowiedni format ustawiony dla powiększania/pomniejszania kopii nie został załadowany).

Należy zmienić papier w wybranej szufladzie, aby dopasować go do formatu ustawionego w aplikacji (lub w celu dopasowania formatu ustawionego dla powiększania/pomniejszania kopii) i spróbuj drukować ponownie.

Należy wybrać szufladę, w której znajduje się odpowiedni format papieru ustawiony w aplikacji (lub dopasowany format ustawiony dla powiększania/pomniejszania kopii) i spróbować ponownie. gif" alt=""/>Wyczerpał się papier w szufladzie lub w podajniku bocznym.

Załaduj więcej papieru.

Urządzenie nie działa. gif" alt=""/>Wystąpił błąd z urządzeniem lub oprogramowaniem.
Nie można wydrukować lub zapisać zadania. gif" alt=""/>Całkowita liczba stron wszystkich zadań przekroczyła limit, który można przetworzyć.

Anuluj inne zadania lub poczekaj na ich zakończenie, a następnie ponów próbę drukowania.

Zadanie należy podzielić, a następnie wznowić drukowanie.

Papier opuszczający urządzenie jest nadmiernie pogięty. gif" alt=""/>Może być wykorzystywany papier, który łatwo się zawija.

Należy zdjąć stos papieru, obrócić go do góry nogami, włożyć go ponownie do szuflady i ponowić próbę.

Upewnij się, że papier spełnia odpowiednie wymagania. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_appendix_0900_appendix. html#11_01">Dodatek)

Częste blokowanie się papieru, nieprawidłowe podawanie lub błędy podawania wielu arkuszy jednocześnie. gif" alt=""/>Może być wykorzystywany nieprawidłowy rodzaj papieru.

Zawsze korzystaj z papieru odpowiedniego dla tego urządzenia. html#11_01">Dodatek)

Komunikat wezwania serwisu (E730) jest wyświetlany podczas korzystania z funkcji PS. gif" alt=""/>Wystąpił błąd podczas korzystania ze sterownika PS.

Wyłącz urządzenie, odczekaj co najmniej 10 sekund, a następnie włącz je ponownie. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_trouble_0800_troubleshooting. html#10_01">Diagnostyka usterek)

Drukarka nie używa wybranej przez użytkownika czcionki. gif" alt=""/>Określono czcionkę, która nie jest dostępna.

Należy sprawdzić, czy wybrana czcionka jest dostępna dla tego urządzenia.

Jedna krawędź dokumentu jest odcinana. gif" alt=""/>Użytkownik próbuje wydrukować dane poza obszarem strony dostępnym dla drukowania.

Należy użyć aplikacji, aby ustawić marginesy strony. Należy upewnić się, czy aplikacja nie podejmuje prób drukowania poza obszarem wydruku. (Informacje na ten temat zawiera podręcznik aplikacji).

Urządzenie drukuje zniekształcony tekst. gif" alt=""/>Wybór drukarki podczas ustawiania i instalacji oprogramowania był nieprawidłowy.

Należy upewnić się, czy została wybrana odpowiednia drukarka. gif" alt=""/>Jeżeli różne części tekstu są zniekształcone podczas każdej próby drukowania, przewód USB może być za długi i powodować zakłócenia przesyłanych danych.

Zaleca się użycie kabla USB o długości maksymalnie 3 metrów. Jeżeli długość użytego kabla USB przekracza 3 metry, należy go wymienić na krótszy. gif" alt=""/>Urządzenie zostało podłączone do gniazda dzielonego z innym urządzeniem elektrycznym generującym zakłócenia, takim jak fotokopiarka, niszczarka lub klimatyzator.

Należy podłączyć urządzenie do innego gniazda lub skonsultować się z wykwalifikowanym technikiem w celu zamontowania filtra zakłóceń.

Urządzenie nie akceptuje zadań zabezpieczonego drukowania. gif" alt=""/>Zadanie zostało odrzucone ponieważ w urządzeniu brakuje dostępnej pamięci.

Anuluj inne zadania lub poczekaj na ich zakończenie, a następnie ponów próbę wysyłania zadania.

Podziel dokument na dwie lub więcej części lub też zmniejsz rozdzielczość i ponów próbę.

Komunikat <Pamięć niemal zapełniona. Przetwarzanie zadań (zabezpieczone drukowanie itd. )> pojawia się na ekranie dotykowym. gif" alt=""/>Wykorzystanie pamięci przez urządzenie osiągnęło poziom, w którym wyświetlony zostaje komunikat ostrzegawczy.

Wydrukuj zabezpieczony dokument poprzez wprowadzenie odpowiedniego hasła. Jeżeli przetwarzane są inne zadania, należy poczekać na ich zakończenie.

Dostosuj poziom dostępnej pamięci po osiągnięciu którego wyświetlany jest komunikat ostrzegawczy. html#08_47">Other System Settings)

Drukowany tekst jest wyblakły lub na stronie widoczne są białe pasy. gif" alt=""/>Ilość tonera w zasobniku może być niska lub też toner nie jest równomiernie rozmieszczony wewnątrz zasobnika.
Drukowane strony są zabrudzone lub pojawiają się na nich białe plamki. gif" alt=""/>Wałek modułu utrwalania jest zbrudzona pyłem z tonera.
Wydruk jest zbyt jasny lub zbyt ciemny. gif" alt=""/>Ustawienia natężenia kolorów toneru są nieprawidłowe.

Należy dostosować gęstość toneru i wydrukować dane ponownie. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_prt_0411_settingsmenu. html#06_12-5">Jakość druku)

[Oszczędzanie tonera] jest włączone.

Wyłącz [Oszczędzanie tonera] i spróbuj drukować ponownie. html#06_12-14">Oszczędzanie tonera)

Z tyłu i z przodu drukowanych stron pojawiają się czarne plamki. gif" alt=""/>Wałek modułu utrwalania może być zabrudzona.
Na kolejnych arkuszach pojawiają się czarne pasy. gif" alt=""/>Zasobnik z tonerem jest stary lub uszkodzony.

Należy skontaktować się z autoryzowanym sprzedawcą firmy Canon.

Problemy z połączeniem sieciowym.

<Sprawdź połączenie sieciowe. > jest wyświetlane na ekranie dotykowym

Urządzenie i przewody nie są prawidłowo podłączone.

Wyłącz przełącznik zasilania urządzenia, sprawdź czy urządzenie jest podłączone do sieci za pomocą odpowiedniego przewodu i ponownie włącz zasilanie. (Patrz rozdział 2 "Zanim zaczniesz użytkować urządzenie" w Instrukcji użytkownika. )

Urządzenie automatycznie łączy się z odbiorcą innym niż zamierzony za pośrednictwem połączenia dial-up (gdy do sieci jest podłączony router dial-up). gif" alt=""/>Urządzenie okresowo lub tymczasowo komunikuje się z innymi urządzeniami w obrębie sieci. Jeżeli ruter wybierający numer jest połączony z tą samą siecią, co urządzenie, urządzenie będzie się tymczasowo łączyć z odbiorcą innym, niż określony odbiorca, w zależności od ustawień urządzenia lub samego rutera. Może to skutkować obciążeniami finansowymi abonenta.
Przykłady:
-
Nazwa hosta lub adres IP serwera plików lub poczty ustawione w urządzeniu nie istnieje w sieci.
- Serwer DNS istnieje w sieci zewnętrznej.
- Użytkownik próbował uzyskać dostęp do urządzenia podłączonego do sieci zewnętrznej, jeżeli informacje o urządzeniu są ustawione na serwerze DNS w sieci, do której urządzenie próbowało się podłączyć.

Należy sprawdzić:
- Jeśli router dial-up nie musi wysyłać pakietów za pośrednictwem funkcji rozsyłania, należy zmienić ustawienia routera, aby upewnić się, że pakiety będą wysyłane metodą inną niż rozsyłanie. Jeżeli ruter wybierający numer musi wysyłać pakiety sekwencyjnie, sprawdź czy ustawienia są prawidłowe.
- Sprawdź, czy nazwa hosta lub adres IP serwera plików lub poczty ustawione w urządzeniu są prawidłowe.
- Jeżeli chcesz korzystać z serwera DNS z zewnętrznej sieci, aby uzyskać dostęp do urządzenia w tej samej sieci, co to urządzenie, ustaw odbiorcę za pomocą adresu IP zamiast nazwy hosta.
- Jeżeli informacje o urządzeniu podłączonym do sieci zewnętrznej są ustawione na serwerze DNS w sieci, do której urządzenie jest podłączone - sprawdź ustawienia.

Nie można ustawić lub przeglądać szczegółowych informacji dotyczących urządzenia przy użyciu Remote UI (Zdalny interfejs użytkownika) lub narzędzia. gif" alt=""/>Adresy IP komputerów wykorzystujących Zdalny interfejs użytkownika lub oprogramowanie użytkowe są zablokowane przez urządzenie.

Należy sprawdzić czy ustawienia dla <Zakres adresów IP>. Jeżeli urządzenie uniemożliwia dostęp z danych zakresów IP, nie można przeglądać informacji o urządzeniu z poziomu Zdalnego interfejsu użytkownika. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0642_restrictingaccessfromcomputersonthenetwo. html#08_41-2">Setting the IP Address Range)

HTTP jest wyłączone.

Włącz opcję Użyj HTTP i sprawdź, czy w przeglądarce wprowadzono ten sam numer portu, który jest wykorzystywany przez urządzenie. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0620_settingtheuseofhttp. html#08_20">Setting the Use of HTTP)

Zdalny interfejs użytkownika jest wyłączony. gif" alt=""/>SNMP jest wyłączone. gif" alt=""/>Nazwa grupy SNMP jest nieodpowiednia.

Sprawdź, czy wykorzystywana jest odpowiednia nazwa grupy SNMP. Jeżeli nazwa grupy SNMP ustawiona dla oprogramowania użytkowego różni się od nazwy ustawionej w urządzeniu, oprogramowanie nie wykryje urządzenia. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0610_communicationenvironmentsettings. html#08_10">Communication Environment Settings)

<Błąd IEEE802. 1X, ustaw prawidłowe informacje o certyfikacie. > lub <Błąd IEEE802. 1X. ustaw prawidłowe info. o certyfikacie. > jest wyświetlane. gif" alt=""/>Nie ustawiono prawidłowych informacji na temat uwierzytelniania klienta (para klucza i certyfikat, nazwa użytkownika i hasło oraz certyfikat CA).

Sprawdź prawidłowość ustawień dla metody uwierzytelniania i informacji uwierzytelniających (para klucza i certyfikat, nazwa użytkownika i hasło oraz certyfikat CA). canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0611_ieee8021xauthenticationsettings. html#08_11">IEEE802. 1X Authentication Settings)

<Błąd IEEE802. 1X, zmień hasło. Zmień hasło. gif" alt=""/>Hasło wygasło.
<Błąd IEEE802. 1X, sprawdź ustawienia uwierzytelniania. Sprawdź ustawienia uwierzytelniania. gif" alt=""/>Określona metoda uwierzytelniania urządzenia nie pasuje do metody uwierzytelniania serwera RADIUS

Sprawdź, czy w urządzeniu określono prawidłową metodę uwierzytelniania. Jeżeli informacje ustawione w urządzeniu są niezgodne z informacjami na serwerze RADIUS, określ prawidłową metodę uwierzytelniania. html#08_11-1">Selecting the IEEE802. 1X Authentication Method)

<Błąd IEEE802. 1X, certyfikat wygasł. Certyfikat wygasł. gif" alt=""/>Certyfikat serwera przesłany z serwera RADIUS wygasł.

Sprawdź datę wygaśnięcia certyfikatu serwera na serwerze RADIUS.

<Błąd IEEE802. 1X, certyfikat jest nieprawidłowy. Certyfikat jest nieprawidłowy. gif" alt=""/>Wystąpił błąd podczas weryfikacji certyfikatu serwera przesłanego z serwera RADIUS z wykorzystaniem certyfikatu CA.

Sprawdź czy dla certyfikatu serwera na serwerze RADIUS oraz dla certyfikatu CA zarejestrowanego w urządzeniu nie występują błędy. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0619_managingkeypairsanddigitalcertificates. html#08_19-4">Checking/Deleting a CA Certificate)

<Błąd IEEE802. 1X, nie można zanalizować certyfikatu. Nie można zanalizować certyfikatu. gif" alt=""/>Urządzenie nie może przeprowadzić analizy certyfikatu serwera przesłanego z serwera RADIUS.

Sprawdź, czy dla certyfikatu serwera na serwerze RADIUS nie występują błędy. 1X, brak reakcji ze strony odbiorcy. Brak reakcji ze strony odbiorcy. gif" alt=""/>Wystąpił błąd podczas komunikacji z modułem uwierzytelniającym.

Sprawdź, czy dla ustawień modułu uwierzytelniającego (przełącznik LAN) oraz ustawień serwera RADIUS nie występują błędy. 1X, wystąpił niezidentyfikowany błąd. Wystąpił niezidentyfikowany błąd. gif" alt=""/>Wystąpił niezidentyfikowany błąd.

Sprawdź, czy dla ustawień urządzenia suplikującego, urządzenia uwierzytelniającego (przełącznik LAN) oraz serwera RADIUS nie występują błędy.

Nie można zainstalować sterowników. gif" alt=""/>Adres IP komputera w którym należy zainstalować sterownik jest zablokowany w ustawieniach dla [Ustawienia Zakresu Adresu IP] na ekranie ustawień IPv4 lub IPv6.

Jeżeli adres IP komputera w którym należy zainstalować sterownik jest zablokowany w ustawieniach dla [Ustawienia Zakresu Adresu IP] na ekranie ustawień IPv4 lub IPv6, sterownika nie można prawidłowo zainstalować. Sprawdzić ustawienia dla [Ustawienia Zakresu Adresu IP] na ekranie ustawień IPv4 lub IPv6. html#08_41-2">Setting the IP Address Range)

Nie można drukować z poziomu komputera w sieci. gif" alt=""/>Sieć TCP/IP nie jest ustawiona prawidłowo.

Sprawdź:
- Sprawdź, czy adresy IPv4 są prawidłowo ustawione. Jeżeli adresy IPv4 zostały ustawione z wykorzystaniem DHCP, BOOTP lub RARP, sprawdź czy działają.
- Sprawdź, czy adresy IPv6 są prawidłowo ustawione. Po sprawdzeniu ustawień routera włącz opcję <Użyj adresu bezstanowego>, aby sprawdzić, czy można uzyskać adres. Jeśli adresy IPv6 są przydzielane przez protokół DHCPv6, upewnić się, że protokół ten działa.

Komputer może nie rozpoznawać urządzenia, nawet jeżeli ustawienia adresu IP są skonfigurowane prawidłowo. Problem ten można rozwiązać, opóźniając uruchomienie komunikacji sieciowej dla urządzenia. canon/USRMA-1605-zz-CS-plPL/contents/CS2545_set_0649_settingstartuptime. html#08_49">Setting Startup Time)

Komputer, z którego odbywa się drukowanie nie jest prawidłowo skonfigurowany.

Sprawdź:
- Sprawdź, czy wykorzystywany jest prawidłowy sterownik drukarki. Jeżeli drukujesz z poziomu systemu Windows, każdy komputer musi mieć zainstalowany sterownik drukarki. Szczegółowe informacje na temat procedury instalacji sterowników drukarki można znaleźć w Instrukcji instalacji sterownika drukarki lub Instrukcji instalacji sterownika drukarki Mac (Patrz rozdział 3, “Dołączone płyty CD” w Instrukcji użytkownika. )
- Sprawdź, czy ustawiono prawidłowy sterownik drukarki jako odbiorcę dla komputera, który przesyła zadanie drukowania. Sprawdź odbiorcę drukowania w [Panel sterowania] (Windows) lub [Preferencje systemu] (Macintosh). Więcej informacji, patrz dział pomocy na komputerze. gif" alt=""/>Nazwa drukowanego pliku jest zbyt długa.

Zazwyczaj protokół LPR (lub protokół Microsoft TCP/IP Printer w systemie Windows 2000/XP/Server 2003/Vista/7/Server 2008) wysyła zadania pod nazwą aplikacji używanej do drukowania lub pod nazwą pliku. Jednak do urządzenia nie można wysłać zadania o nazwie dłuższej niż 255 znaków. W takim przypadku należy skrócić nazwę pliku. gif" alt=""/>Adres IP komputera wysyłającego dane (zadanie drukowania/faksowania) do urządzenia jest zablokowany przez [Ustawienia Zakresu Adresu IP] na ekranie ustawień IPv4 lub IPv6.

Sprawdzić ustawienia dla [Ustawienia Zakresu Adresu IP] na ekranie ustawień IPv4 lub IPv6. gif" alt=""/>Komunikat błędu pojawia się na ekranie dotykowym urządzenia.

Po potwierdzeniu kom, unikatu błędu, patrz Diagnostyka usterek i wykonaj niezbędne działania zgodnie z danym komunikatem błędu.

Nazwa portu drukarki nie jest wyświetlana w polu [Drukuj do następujących portów].

Sprawdzić, czy urządzenie jest podłączone do sieci przy użyciu odpowiedniego kabla, a następnie uruchomić ponownie urządzenie. )

Sprawdź:
- Sprawdź, czy w każdym komputerze zainstalowany jest prawidłowy sterownik drukarki. Wskazówki dotyczące instalacji sterownika drukarki można znaleźć w Instrukcji instalacji sterownika drukarki. (Patrz rozdział 3, “Dołączone płyty CD” w Instrukcji użytkownika. )
- Sprawdź, czy ustawiono prawidłowy sterownik drukarki jako odbiorcę dla komputera, który przesyła zadanie drukowania oraz czy buforowanie jest ustawione prawidłowo.

Problemy z przesyłaniem danych/udostępnianiem plików

Nie można wysyłać danych do serwera FTP. gif" alt=""/>Serwer FTP nie jest ustawiony prawidłowo.

Przeprowadzić poniższe czynności, aby sprawdzić status serwera. (Jeżeli korzystasz z systemu Windows, przeprowadź poniższe czynności z poziomu the MS-DOS. )
- Przykład z wykorzystaniem UNIX, gdzie serwer FTP posiada adres IP:
192. 168. 1. 195
U:>ftp 192. 195 *Połącz z serwerem
Połączono z 192. 37. 195.
220 canmfs serwer FTP (UNIX(r) wersja 4. 0) gotowy.
Użytkownik (192. 195:(brak): nazwa_użytkownika *Login użytkownika
331 Hasło wymagane dla nazwa_użytkownika.
Hasło: *Wprowadź hasło
230 Zalogowana nazwa_użytkownika.
ftp> cd /export/share *Przenieś do odbiorcy danych
250 CWD polecenie pomyślne.
ftp> bin *Ustaw rodzaj transferu danych (binarny)
200 Ustaw rodzaj na I.
ftp> wstaw przykład. tif *Ustaw nazwę przesyłanego pliku do weryfikacji
ftp> bye *Odetnij połączenie z serwerem
221 Do widzenia

Jeżeli powyższe dane zostały sprawdzone i udostępnianie plików wciąż nie działa prawidłowo należy się skontaktować z administratorem sieci. gif" alt=""/>Ustawienia adresu urządzenia [Użytkownik] zawierają jedną lub większą ilość spacji po nazwie użytkownika.

Sprawdzić, czy ustawienia adresu urządzenia [Użytkownik] nie zawierają spacji po nazwie użytkownika. gif" alt=""/>Urządzenie zostało wyłączone podczas wysyłania danych na serwer FTP i po jego ponownym włączeniu, urządzenie próbowało przesłać dane ponownie. (Jeżeli wykorzystywany jest system Windows 2000/XP/Vista/7/Server 2003/Server 2008 FTP server. )

Jeżeli zasilanie urządzenia zostało wyłączone podczas przesyłania danych na serwer FTP, serwer FTP może zachować te dane ze statusem "w trakcie zapisywania". Dlatego też, dane te nie mogą być nadpisane nawet, jeżeli urządzenie połączy się ponownie z serwerem i będzie próbowało przesłać te same dane. Należy tymczasowo zatrzymać serwer FTP, a następnie usunąć przetrzymywane dane, aby mogły zostać wysłane ponownie.

Nie można przesłać danych do udostępnianego katalogu (udostępnianie plików Windows i Samba). gif" alt=""/>Ustawienia udostępniania plików dla udostępnianego katalogu są nieprawidłowe.

Sprawdź:
- Na używanym komputerze przejść do programu Windows Explorer → kliknąć dwukrotnie opcję [Cała sieć] → sprawdzić, czy na wyświetlonej liście znajduje się komputer, który ma zostać udostępniony. Komputer można także sprawdzić w następujący sposób: W menu [Start] nacisnąć na [Znajdź] → nacisnąć na [Komputer] → wprowadzić nazwę komputera do udostępniania → sprawdzić, czy komputer znajduje się w sieci.
- Jeżeli komputer, który chcesz udostępnić znajduje się na liście, dwukrotnie naciśnij na jego ikonę aby sprawdzić, czy nazwa katalogu który chcesz udostępnić również znajduje się na liście.
- Jeżeli nazwa katalogu który chcesz udostępnić nie znajduje się na liście, patrz Setting File Server (File Sharing) i sprawdź ustawienia udostępniania katalogu.

Porady i techniki - Canon Poland
  • Porady i techniki
  • Techniki fotograficzne
  • Historie

PODSTAWY FOTOGRAFOWANIA

Zdalne fotografowanie

Odkryj zalety zdalnego fotografowania we wszystkich rodzajach fotografii.

Więcej

Nasze wskazówki i techniki

Chcesz opanować podstawy fotografii, wypróbować nową technikę lub poprawić umiejętności? Wskazówki i porady naszych ekspertów pomogą Ci zyskać pewność siebie i umiejętności, dzięki którym osiągniesz sukces.

Szukasz czegoś konkretnego? Zdefiniuj kryteria wyszukiwania

Filtruj wg


Wyświetlanie

%NMBR% z 183 wyników na podstawie filtrowania

Porównujemy najważniejsze cechy i same konstrukcje dwóch podstawowych aparatów systemu EOS R z matrycą APS-C, a pomagają nam w tym eksperci. pl/get-inspired/tips-and-techniques/eos-r50-vs-eos-r10/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/eos-r50-vs-eos-r10/"> Więcej

Projektantka Susannah Arul opowiada o tym, jak stworzyła wystrój wnętrz pasujący do jej stylu przy użyciu drukarki Canon SELPHY Square QX10. pl/get-inspired/tips-and-techniques/show-your-style-space/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/show-your-style-space/"> Więcej

Przejmij kontrolę nad przysłoną, czasem naświetlania i ustawieniami czułości ISO, aby uzyskać doskonałą ekspozycję i określone efekty twórcze. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-control-exposure/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-control-exposure/"> Więcej

Dowiedz się, które aparaty i obiektywy ułatwią rejestrowanie wspaniałych zdjęć po zmroku. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-beginner-kit-night-astro/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-beginner-kit-night-astro/"> Więcej

Twórz niesamowite zdjęcia z wykorzystaniem źródeł światła i długiej ekspozycji. pl/get-inspired/tips-and-techniques/light-painting-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/light-painting-photography/"> Więcej

Opanuj sztukę zdalnego fotografowania, aby robić niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody, zdjęcia nocne i krajobrazowe, a także autoportrety. pl/get-inspired/tips-and-techniques/remote-shooting/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/remote-shooting/"> Więcej

Postaw na kreatywność z drukarką Canon PIXMA i udoskonalaj swoje umiejętności organizacyjne dzięki atrakcyjnym dziennikom obejmującym listy punktów, planom posiłków i innym materiałom. pl/get-inspired/tips-and-techniques/get-organised-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/get-organised-with-print/"> Więcej

Uwieczniaj obiekty – od dzieci i członków rodziny po zwierzęta domowe – przy użyciu najlepszego podstawowego zestawu Canon do fotografii portretowej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-cameras-for-portraits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-cameras-for-portraits/"> Więcej

Udekoruj stół, aby uświetnić każdą okazję, korzystając z drukarki Canon PIXMA i szablonów do tworzenia papierowych dekoracji w aplikacji Creative Park.

Więcej

Stwórz dekoracje z motywem dinozaurów, korzystając z drukarki Canon i bezpłatnych szablonów z serwisu Canon Creative Park.

Więcej

Pierwszy rok zdarza się tylko raz, ale albumy ze zdjęciami wydrukowanymi z łatwością na drukarce Canon SELPHY CP1500 mogą przetrwać całe życie. pl/get-inspired/tips-and-techniques/my-first-year-photo-album/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/my-first-year-photo-album/"> Więcej

Odkryj idealną drukarkę dla siebie w naszym przewodniku po najlepszych drukarkach dla rodziny, domowego biura, studentów, rękodzieła i wydruków fotograficznych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-printers-guide/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-printers-guide/"> Więcej

Jak dowiemy się z tego poradnika autorstwa eksperta w kwestii papieru, Pauli Milner, zabawki antystresowe zapewniają dobrą zabawę i mają uspokajający wpływ. pl/get-inspired/tips-and-techniques/papercraft-fidget-toys/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/papercraft-fidget-toys/"> Więcej

Rzuć sobie wyzwanie i odtwórz słynne obiekty za pomocą drukarki Canon PIXMA i Creative Park. pl/get-inspired/tips-and-techniques/wonders-world-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/wonders-world-print/"> Więcej

Drukarka bezprzewodowa to cenne narzędzie dla uczniów i studentów, a także dla rodzin i pracowników biurowych. Dowiedz się dlaczego, korzystając z naszego przewodnika. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-ways-to-use-wireless-printer/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-ways-to-use-wireless-printer/"> Więcej

Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać światło zastane, a także jakie zestawy, akcesoria i ustawienia są potrzebne do wykonania najlepszych zdjęć. pl/get-inspired/tips-and-techniques/light-in-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/light-in-photography/"> Więcej

Pięć sposobów na zabawę z drukiem – od kart na zamówienie po personalizowane zdjęcia, które można błyskawicznie udostępniać. pl/get-inspired/tips-and-techniques/fun-printing-tips-compact-photo-printers/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/fun-printing-tips-compact-photo-printers/"> Więcej

Ulepsz swoje selfie dzięki najlepszym wskazówkom dotyczącym fotografii portretowej udzielanym przez TikTokerkę Ninę Collins. pl/get-inspired/tips-and-techniques/retro-selfies/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/retro-selfies/"> Więcej

Poznaj różnice między drukarkami atramentowymi i laserowymi firmy Canon i dowiedz się, które urządzenia najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i budżetowi. pl/get-inspired/tips-and-techniques/inkjet-vs-laser-printers/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/inkjet-vs-laser-printers/"> Więcej

Jak wykorzystać potencjał aparatu Canon, by uchwycić wyjątkowe kolory tej niesamowitej pory roku. pl/get-inspired/tips-and-techniques/autumn-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/autumn-photography-tips/"> Więcej

Uwolnij swoją kreatywność poza domem dzięki natychmiastowemu aparatowi i kieszonkowej drukarce. pl/get-inspired/tips-and-techniques/canon-zoemini-range-inspirational-ideas/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/canon-zoemini-range-inspirational-ideas/"> Więcej

Zastanawiasz się, jaki obiektyw kupić do fotografowania krajobrazów? Ten przewodnik dla kupujących zapewnia informacje niezbędne do podjęcia świadomej decyzji. pl/get-inspired/tips-and-techniques/landscape-photography-lenses/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/landscape-photography-lenses/"> Więcej

Dołącz do rozmowy na temat zdrowia psychicznego i uwolnij swoją kreatywność, korzystając z tych stylowych i inspirujących wzorów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/wear-your-heart-on-your-sleeve/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/wear-your-heart-on-your-sleeve/"> Więcej

Wysokiej jakości, niedrogie drukarki, które można dopasować do każdego budżetu – w tym modele z obsługą Wi-Fi i ekonomicznymi zbiornikami z możliwością ponownego napełniania. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-printers-for-students/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-printers-for-students/"> Więcej

Świętuj nadejście jesieni, wykorzystując własnoręcznie wykonane, pasujące do tej pory roku dekoracje, maski na Halloween, torby na słodycze wielokrotnego użytku itp. pl/get-inspired/tips-and-techniques/printable-crafts-for-halloween/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/printable-crafts-for-halloween/"> Więcej

Wykonaj wszystkie zadania, aby bezproblemowo rozpocząć kolejny rok szkolny, korzystając z pomocy łatwych w obsłudze drukarek Canon. pl/get-inspired/tips-and-techniques/back-to-school-organisation/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/back-to-school-organisation/"> Więcej

Zachowuj wspomnienia korzystając z błyskawicznych aparatów i drukarek do zdjęć Canon Zoemini. pl/get-inspired/tips-and-techniques/canon-zoemini-range-festival-companion/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/canon-zoemini-range-festival-companion/"> Więcej

Spektakularna fotografia miejska Pauli Stopki oraz wskazówki dotyczące komponowania wyróżniających się ujęć budynków i krajobrazów miejskich. pl/get-inspired/tips-and-techniques/composition-tips-urban-cityscapes/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/composition-tips-urban-cityscapes/"> Więcej

Zapoznaj się z przeznaczonymi dla początkujących poradami i sztuczkami dotyczącymi nagrywania vlogów i dowiedz się, jak tworzyć bardziej efektywne vlogi o lepszej jakości. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-start-vlogging/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-start-vlogging/"> Więcej

Oto propozycje wykorzystania tego inteligentnego i kompaktowego aparatu PTZ – od nagrywania filmów do serwisów społecznościowych po aktywny udział w konferencjach służbowych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/canon-powershot-px-benefits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/canon-powershot-px-benefits/"> Więcej

Dowiedz się, jak profesjonalna fotografka Dani Connor odniosła sukces w branży, i przekonaj się, jakich porad udziela młodemu, ambitnemu fotografowi dzikiej przyrody. pl/get-inspired/tips-and-techniques/mentor-mentee-wildlife-photography-shoot/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/mentor-mentee-wildlife-photography-shoot/"> Więcej

Dowiedz się, jak aparaty Canon dla vlogerów zapewniają użytkownikowi dużą kontrolę i niesamowitą jakość obrazu, dzięki czemu ożywią każdego vloga. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-vlogging-cameras/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-vlogging-cameras/"> Więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o wykonywaniu niesamowitych zdjęć i filmów przedstawiających akcję za pomocą swojego zestawu Canon. pl/get-inspired/tips-and-techniques/action-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/action-photography-tips/"> Więcej

Twórz oszałamiające zdjęcia dynamicznych wydarzeń dzięki ofercie obiektywów firmy Canon, które po prostu trzeba mieć – od obiektywu Canon RF 24-105mm F4-7. 1 IS STM po model Canon RF 600mm F11 IS STM. pl/get-inspired/tips-and-techniques/action-photography-lenses/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/action-photography-lenses/"> Więcej

„Wschód słońca to magiczna chwila” – fotograf i blogerka Diana Millos dzieli się 10 poradami dotyczącymi robienia imponujących zdjęć z podróży. pl/get-inspired/tips-and-techniques/10-tips-travel-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/10-tips-travel-photography/"> Więcej

Czy biorąc pod uwagę dostępność szerokiego zakresu aparatów bezlusterkowych, nadszedł czas, aby przejść na takie rozwiązanie? Porównujemy lustrzanki cyfrowe i aparaty bezlusterkowe, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji. pl/get-inspired/tips-and-techniques/dslr-vs-mirrorless/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/dslr-vs-mirrorless/"> Więcej

Wykorzystaj swoje wakacyjne zdjęcia zrobione aparatem Canon Zoemini S2 do utworzenia spersonalizowanego dziennika kreatywnego, którym będziesz się cieszyć przez wiele lat. pl/get-inspired/tips-and-techniques/travel-journaling/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/travel-journaling/"> Więcej

Bez względu na to, czy podróżujesz bez zbędnego bagażu, masz ograniczony budżet czy dopiero zaczynasz przygodę z fotografią podróżniczą, ten przewodnik pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt do fotografii podróżniczej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-travel-photography-kit-beginners/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-travel-photography-kit-beginners/"> Więcej

Jaka jest różnica między aparatami APS-C a aparatami pełnoklatkowymi i który jest odpowiedni dla Ciebie?

Więcej

Te proste w obsłudze obiektywy zmienno- i stałoogniskowe pozwalają rejestrować zachwycające obrazy dzikich zwierząt i ptaków. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-wildlife-lenses/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-wildlife-lenses/"> Więcej

Dzięki drukarce SELPHY Square QX10 i poradnikom wideo Jesus Sauvage z cyklu „zrób to sam” nie zabraknie Ci twórczych pomysłów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-print-selphy-square-qx10-jesus-sauvage/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-print-selphy-square-qx10-jesus-sauvage/"> Więcej

Od słoików po bileciki do prezentów – ręcznie robione etykiety wydrukowane na drukarce Canon mogą pomóc Ci w organizacji spraw, domu i hobby. pl/get-inspired/tips-and-techniques/printing-homemade-labels/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/printing-homemade-labels/"> Więcej

Pokaż nieznane życie zwierząt, korzystając z naszych najlepszych wskazówek dotyczących fotografowania dzikiej przyrody w słabym świetle. pl/get-inspired/tips-and-techniques/wildlife-at-night/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/wildlife-at-night/"> Więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o makrofotografii – porady i sztuczki dotyczące różnych aparatów i obiektywów firmy Canon, ustawień oraz innych kwestii. pl/get-inspired/tips-and-techniques/macro-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/macro-photography-tips/"> Więcej

Dowiedz się, jak połączenie przyrody i wzornictwa dzięki drukarkom i aplikacjom Canon może pomóc w stworzeniu kojących przestrzeni w Twoim domu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/nature-inspired-home-decorations/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/nature-inspired-home-decorations/"> Więcej

Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po tworzeniu niezwykle kreatywnych albumów ze zdjęciami rodzinnymi na drukarkach PIXMA i SELPHY. pl/get-inspired/tips-and-techniques/family-photo-album-scrapbook/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/family-photo-album-scrapbook/"> Więcej

Rób kulinarne zdjęcia, którymi można się delektować, korzystając z przeznaczonych do aparatów Canon EOS, wyselekcjonowanych obiektywów, które trzeba mieć w swojej kolekcji – od modelu Canon RF 50mm F1. 8 STM po model RF 24-105mm F4-7. 1 IS STM. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-lenses-food-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-lenses-food-photography/"> Więcej

Sprzęt fotograficzny i filmowy, podobnie jak każdy dom, może wymagać czyszczenia. Dotyczy to także drukarek. pl/get-inspired/tips-and-techniques/time-for-a-spring-clean/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/time-for-a-spring-clean/"> Więcej

Przedstawiamy informacje dotyczące tworzenia imponujących czarno-białych fotografii w różnych kontekstach – od zdjęć krajobrazowych, portretowych i ślubnych po zdjęcia miejskie, sportowe i ukazujące dynamiczne wydarzenia. pl/get-inspired/tips-and-techniques/black-white-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/black-white-photography/"> Więcej

Samodzielne przygotowanie albumu ślubnego może dać dużo satysfakcji, zarówno w wymiarze emocjonalnym, jak i kreatywnym. Dowiedz się, jak to zrobić, dzięki sprawdzonym w praktyce wskazówkom, których udziela profesjonalna fotograficzka Hannah Millard. pl/get-inspired/tips-and-techniques/create-your-own-wedding-album/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/create-your-own-wedding-album/"> Więcej

Urządzenia Canon Zoemini S2 i Canon Zoemini pomogą gościom weselnym celebrować najszczęśliwszy dzień Twojego życia i dzielić się nim z innymi. pl/get-inspired/tips-and-techniques/wedding-mini-prints/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/wedding-mini-prints/"> Więcej

Odkryj pomysłową, kreatywną technikę robienia zdjęć i edytowania portretów rodzinnych, prezentującą bliskie osoby w pomysłowy i atrakcyjny wizualnie sposób. pl/get-inspired/tips-and-techniques/generational-portraits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/generational-portraits/"> Więcej

Dowiedz się, jak projektować i tworzyć atrakcyjne, robione z góry zdjęcia przeznaczone do kanałów społecznościowych, korzystając z fachowych wskazówek fotografa produktowego i lifestyle’owego, Chrisa Priestleya. pl/get-inspired/tips-and-techniques/flat-lay-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/flat-lay-photography-tips/"> Więcej

Dowiedz się, jak drukarka typu MegaTank firmy Canon może usprawnić drukowanie dokumentów, zdjęć i innych materiałów w domu i w biurze. pl/get-inspired/tips-and-techniques/megatank-printer-benefits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/megatank-printer-benefits/"> Więcej

Postaw na nowe kierunki fotograficzne i twórz wyjątkowe zdjęcia, które przyciągną uwagę. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-7-creative-ways-to-shoot-differently/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-7-creative-ways-to-shoot-differently/"> Więcej

Zmień rozmyte światła w serca, gwiazdy i inne kształty tylko za pomocą papieru i nożyczek. Tiktokerka Rosie Lugg pokazuje, jak to zrobić. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-bokeh-techniques/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-bokeh-techniques/"> Więcej

Dowiedz się, jak rejestrować upływ czasu i ruch w nowy, kreatywny sposób – skorzystaj z porad Matthew Vandeputte, filmowca, który nagrywa filmy standardowe filmy poklatkowe oraz filmy poklatkowe ze zmianą pozycji aparatu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-to-hyper-lapse/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-to-hyper-lapse/"> Więcej

Aby pracować jak profesjonalista, potrzebujesz odpowiedniego zestawu. Ambasadorzy firmy Canon Emmanuel Oyeleke, Nanna Heitmann i Ingo Leitner przekazują swoje rekomendacje. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-canon-kit-for-student-photographers/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-canon-kit-for-student-photographers/"> Więcej

Odważ się myśleć inaczej, a zaczniesz postrzegać świat w odmienny sposób. Dwoje twórców z TikToka dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi tworzenia wyróżniających się treści. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-creative-social-media-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-creative-social-media-tips/"> Więcej

Fotografuj i edytuj obrazy, aby podkreślić niezwykłe oświetlenie i atmosferę każdej pory roku. Fotograf podróżniczy Benjamin Hegyi wyjaśnia, jak to zrobić. pl/get-inspired/tips-and-techniques/benjamin-hegyi-shooting-the-seasons/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/benjamin-hegyi-shooting-the-seasons/"> Więcej

Uchwyć cały urok nieba, korzystając z podstawowych technik astrofotograficznych, w tym filmów poklatkowych i zdjęć ze śladami ruchu gwiazd. pl/get-inspired/tips-and-techniques/night-sky-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/night-sky-photography-tips/"> Więcej

Jaki typ drukarki jest najlepszy? Jakiego papieru należy użyć? Odpowiedzi na pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru udziela ekspert firmy Canon Suhaib Hussain. pl/get-inspired/tips-and-techniques/printer-ink-faq/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/printer-ink-faq/"> Więcej

Dowiedz się, jak stworzyć i spersonalizować własny kalendarz ze zdjęciami pełen cennych wspomnień, korzystając z szablonów Canon i drukarki PIXMA. pl/get-inspired/tips-and-techniques/print-your-own-calendar/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/print-your-own-calendar/"> Więcej

Ambasador firmy Canon oraz specjalistka w zakresie zdjęć czarno-białych opowiada o tym, jak zmienić wygląd domu przy użyciu pięknych rodzinnych zdjęć prezentowanych w stylu znanym z galerii. pl/get-inspired/tips-and-techniques/displaying-family-portraits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/displaying-family-portraits/"> Więcej

Poznaj najważniejsze techniki umożliwiające robienie wyraźnych zdjęć przy słabym oświetleniu i najlepszy zestaw firmy Canon do fotografowania w takich warunkach. pl/get-inspired/tips-and-techniques/low-light-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/low-light-photography/"> Więcej

Dostępna jest szeroka gama obiektywów firmy Canon do fotografii portretowej, ale które z nich są odpowiednie dla Ciebie? Wybór odpowiedniego obiektywu do zdjęć portretowych może wydawać się problemem. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. pl/get-inspired/tips-and-techniques/portrait-lenses-tips-tricks/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/portrait-lenses-tips-tricks/"> Więcej

Przejdź na wyższy poziom w zakresie fotografowania fajerwerków – bez względu na posiadany zestaw czy doświadczenie. pl/get-inspired/tips-and-techniques/10-tips-for-capturing-fireworks/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/10-tips-for-capturing-fireworks/"> Więcej

Odkryj sprzęt i techniki niezbędne do fotografowania ognia i światła świec. Ułatwi to uwiecznianie magicznych chwil w blasku płomieni. pl/get-inspired/tips-and-techniques/tips-for-fire-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/tips-for-fire-photography/"> Więcej

Od aparatu bezlusterkowego po zestaw vlogera – w tym sezonie świątecznym znajdziesz idealne prezenty dla rodziny i znajomych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/christmas-buying-guide/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/christmas-buying-guide/"> Więcej

Dowiedz się, jak dzięki drukarce można tworzyć wyjątkowe kartki do wysyłania rodzinie i znajomym. pl/get-inspired/tips-and-techniques/printing-handmade-cards/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/printing-handmade-cards/"> Więcej

Gwiazda TikToka Michaela Efford przedstawia swoje wskazówki dotyczące tworzenia atrakcyjnych zdjęć w domowym zaciszu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/michaela-efford-shooting-portraits-at-home/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/michaela-efford-shooting-portraits-at-home/"> Więcej

Jeśli tworzysz portrety grupowe, wskazówki ambasadorów firmy Canon pomogą Ci uzyskać lepsze efekty, niezależnie od stylu i sytuacji. pl/get-inspired/tips-and-techniques/group-portraits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/group-portraits/"> Więcej

Aby uzyskać niesamowite abstrakcyjne zdjęcia, postaw na kreatywność i eksperymentuj z wieloma ekspozycjami, malowaniem światłem, cieniami i nie tylko. pl/get-inspired/tips-and-techniques/abstract-portrait-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/abstract-portrait-photography/"> Więcej

Udoskonal swoje zdjęcia portretowe dzięki tym najlepszym wskazówkom i technikom. pl/get-inspired/tips-and-techniques/portrait-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/portrait-photography-tips/"> Więcej

Zapoznaj się z technikami i spostrzeżeniami zawodowca dotyczącymi fotografowania architektury. pl/get-inspired/tips-and-techniques/effective-architectural-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/effective-architectural-photography/"> Więcej

Piotr Skrzypiec, zwycięzca konkursu Redline Challenge firmy Canon, wyjaśnia, jak można używać przednich i tylnych świateł samochodowych do ożywiania słabo oświetlonych krajobrazów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/light-trail-photography-with-photo-competition-winner/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/light-trail-photography-with-photo-competition-winner/"> Więcej

Użyj drukarki Canon, aby zaktywizować rodzinę oraz uatrakcyjnić swój dom i sprzęt dzięki sześciu ciekawym pomysłom na drukowanie i tworzenie z papieru. pl/get-inspired/tips-and-techniques/6-creative-printing-ideas/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/6-creative-printing-ideas/"> Więcej

Blogerka modowa Izzy Manuel pokaże Ci, jak dzięki nowemu aparatowi z funkcją drukowania Canon Zoemini S2 możesz wyrazić swój styl, korzystając z obramowań i filtrów na spersonalizowanych odbitkach. pl/get-inspired/tips-and-techniques/vintage-fashion-zoemini-s2/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/vintage-fashion-zoemini-s2/"> Więcej

Wskazówki i techniki, które pozwalają przejść na wyższy poziom zaawansowania w kontekście fotografii przyrodniczej i wykorzystać potencjał sprzętu Canon. pl/get-inspired/tips-and-techniques/wildlife-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/wildlife-photography-tips/"> Więcej

Islandzka fotograficzka krajobrazu i influencerka Ása Steinars dzieli się wskazówkami dotyczącymi doskonalenia „selfie w plenerze”. pl/get-inspired/tips-and-techniques/asa-steiners-adventure-landscapes/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/asa-steiners-adventure-landscapes/"> Więcej

Postaw na dobrą zabawę – stwórz domowe safari lub ciekawy pacynkowy pokaz dzięki zróżnicowanej gamie papierowych szablonów w Creative Park. pl/get-inspired/tips-and-techniques/papercraft-safari/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/papercraft-safari/"> Więcej

Oto przewodnik po fotografii miejskiej obejmujący różne tematy – od kwestii wyboru odpowiedniego sprzętu po wykorzystanie jego możliwości. pl/get-inspired/tips-and-techniques/city-urban-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/city-urban-photography/"> Więcej

Profesjonalista Julian Love dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi portretów ulicznych – od wyboru obiektu po zapewnienie najlepszego oświetlenia. pl/get-inspired/tips-and-techniques/street-portraits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/street-portraits/"> Więcej

Jak korzystać z funkcji drukowania, aby pokazać prawdziwą wartość rodzinnych zdjęć. pl/get-inspired/tips-and-techniques/print-family-life-story/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/print-family-life-story/"> Więcej

Spójrz na miejskie środowisko z innej perspektywy, korzystając z tych technik tworzenia zadziwiających zdjęć abstrakcyjnych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/abstract-street-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/abstract-street-photography/"> Więcej

Dzięki naszym najważniejszym wskazówkom dowiesz się, jak korzystać z techniki panoramowania w celu skuteczniejszego fotografowania dynamicznych wydarzeń. pl/get-inspired/tips-and-techniques/action-panning/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/action-panning/"> Więcej

Autor i ilustratorka Kia Marie Hunt opowiada o tym, jak poprzez prowadzenie dziennika może wyrazić swoją kreatywność, a także poprawić zdrowie psychiczne. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-journaling/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-journaling/"> Więcej

Odkryj szablony do rodzinnych gier – przygotowanie elementów i sama gra zapewnią dobrą zabawę. pl/get-inspired/tips-and-techniques/papercraft-sports-games/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/papercraft-sports-games/"> Więcej

Molly Darlington, profesjonalna fotograficzka sportowa, dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi fotografowania dynamicznych wydarzeń w trybie automatycznym. pl/get-inspired/tips-and-techniques/zoom-sports-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/zoom-sports-photography/"> Więcej

Dowiedz się od Emmy Jewell – artystki i ekspertki ds. dzieł z papieru – w jaki sposób aplikacja SELPHY Photo Layout może pomóc w planowaniu i realizacji inspirujących, kreatywnych projektów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/selphy-photo-layout-app/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/selphy-photo-layout-app/"> Więcej

Canon MAXIFY GX7040 to szybka i wszechstronna drukarka dla firm. Ma zaawansowane opcje łączności. pl/get-inspired/tips-and-techniques/business-print-maxify/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/business-print-maxify/"> Więcej

Dowiedz się, jak używać lampy błyskowej Speedlite do unieruchamiania dynamicznych obiektów w kadrze lub tworzenia efektu rozmycia ruchu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/flash-action-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/flash-action-photography/"> Więcej

Dowiedz się, jak za pomocą drukarki PIXMA i wyobraźni można przygotować zabawę w poszukiwanie skarbów dla rodziny i znajomych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/print-an-adventure/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/print-an-adventure/"> Więcej

Chcesz rozmyć ruch wodospadu? A może chcesz uchwycić spadające krople? Poznaj pięć najważniejszych wskazówek dotyczących fotografowania wody. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-photograph-water/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-photograph-water/"> Więcej

Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać technologię wbudowaną w aparat firmy Canon, aby rejestrować ruch i nadać swoim obrazom wrażenie ruchu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/capturing-motion/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/capturing-motion/"> Więcej

Uchwyć najbardziej uderzające fazy ziemskiego satelity, korzystając z tych 8 wskazówek dotyczących fotografowania Księżyca. pl/get-inspired/tips-and-techniques/supermoon-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/supermoon-photography-tips/"> Więcej

Zajmujący się fotografią zbliżeniową Pierre Anquet ujawnia, jak można tworzyć niesamowite zdjęcia owadów za pomocą makroobiektywu, a nawet bez niego. pl/get-inspired/tips-and-techniques/insect-macro-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/insect-macro-photography-tips/"> Więcej

Aimee Graham, artystka tworząca prace z papieru, ujawnia, jak proste wycinanie papierowych kształtów może prowadzić do spektakularnych efektów artystycznych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/paper-cutting/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/paper-cutting/"> Więcej

Wydobądź to, co nieoczekiwane z codziennych przedmiotów dzięki tym niezbędnym technikom fotografowania z bliska. pl/get-inspired/tips-and-techniques/home-macro-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/home-macro-tips/"> Więcej

Przeszukuj szafki i rób beztroskie zdjęcia przedstawiające zwykłe artykuły spożywcze. pl/get-inspired/tips-and-techniques/fun-with-food-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/fun-with-food-photography/"> Więcej

Z tego przewodnika krok po kroku dowiesz się, jak ozdobić materiał za pomocą własnych wzorów i motywów do haftowania. pl/get-inspired/tips-and-techniques/print-embroidery-patterns/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/print-embroidery-patterns/"> Więcej

Zobacz, jak wielokrotnie nagradzana właścicielka małej firmy Sophie Sellu wykorzystała zalety fotografii produktowej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/product-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/product-photography-tips/"> Więcej

Dowiedz się, jak możesz optymalnie wykorzystać szczegóły i kolory na zdjęciach krajobrazowych poprzez ich edycję przed wydrukowaniem. pl/get-inspired/tips-and-techniques/editing-landscapes-for-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/editing-landscapes-for-print/"> Więcej

Dowiedz się, jak uwieczniać pełne szczegółów krajobrazy, a nawet rozmywać taflę wody i chmury – bez użycia statywu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/handheld-landscapes/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/handheld-landscapes/"> Więcej

Podstawowe umiejętności związane z obsługą aparatu, techniki fotografowania i porady, które pomogą Ci osiągnąć wysoki poziom w dziedzinie fotografii krajobrazowej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/landscape-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/landscape-photography-tips/"> Więcej

Aimee Graham, tworząca prace z papieru, ujawnia, jak połączyć drukowanie i malowanie w celu stworzenia pięknych domowych dekoracji z motylami. pl/get-inspired/tips-and-techniques/butterfly-crafts-spring/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/butterfly-crafts-spring/"> Więcej

Drukarki to podstawowe narzędzia dla projektantów. Ale jak wybrać model dostosowany do własnych potrzeb? Oto kilka kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę. pl/get-inspired/tips-and-techniques/best-printers-for-designers/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/best-printers-for-designers/"> Więcej

Przejdź na wyższy poziom zaawansowania w projektowaniu – poznaj sposoby tworzenia tablic inspiracji. pl/get-inspired/tips-and-techniques/mood-board-printing/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/mood-board-printing/"> Więcej

Londyńska fotograficzka zajmująca się modą i zdjęciami beauty, Jade Keshia Gordon, podaje 6 prostych wskazówek dotyczących tworzenia bardziej stylowych zdjęć do serwisów społecznościowych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/fashion-portrait-shoot-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/fashion-portrait-shoot-tips/"> Więcej

Odzwierciedlenie naturalnych odcieni skóry jest jednym z najtrudniejszych do opanowania aspektów fotografii portretowej. Zawodowa fotograficzka modowa Jade Keshia przedstawia pięć wskazówek, które pomogą ci odnieść sukces. pl/get-inspired/tips-and-techniques/capturing-natural-skin-tones/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/capturing-natural-skin-tones/"> Więcej

Fotografuj kreatywnie w domu z lampą błyskową i dowiedz się, jak wykonywać niesamowite portrety mimo ograniczonego budżetu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/home-studio-portraits/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/home-studio-portraits/"> Więcej

Mieszkająca w Islandii fotograficzka ślubna Steph Zakas dzieli się swoimi profesjonalnymi wskazówkami dotyczącymi fotografii ślubnej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/outdoor-wedding-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/outdoor-wedding-tips/"> Więcej

Dowiedz się, w jaki sposób fotografowanie w formacie RAW i edycja w programie Digital Photo Professional firmy Canon lub Adobe® Lightroom® mogą pomóc w ukazaniu najważniejszych wydarzeń w jak najlepszym świetle. pl/get-inspired/tips-and-techniques/photo-editing-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/photo-editing-tips/"> Więcej

Nie ma jak efekt bokeh w aparacie – czy to na pierwszym planie, czy w tle. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uchwycić piękne rozmycie. pl/get-inspired/tips-and-techniques/bokeh-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/bokeh-photography/"> Więcej

Zdjęcia pozwalają utrwalić ulotne chwile, bez względu na to, czy przyjmują postać naklejek, albumów z wycinankami czy naprasowanek. Tchnij życie we wspomnienia dzięki możliwości drukowania. pl/get-inspired/tips-and-techniques/boost-mood-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/boost-mood-with-print/"> Więcej

Helen Bartlett, ambasadorka firmy Canon, jest znana ze swoich monochromatycznych portretów rodzinnych. Tutaj dzieli się najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi uwieczniania spontanicznych chwil. pl/get-inspired/tips-and-techniques/family-photography-helen-bartlett/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/family-photography-helen-bartlett/"> Więcej

Od oświetlenia po obiektywy – dowiedz się, jak przekształcić zwykłe selfie w oszałamiający autoportret. pl/get-inspired/tips-and-techniques/self-portrait-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/self-portrait-tips/"> Więcej

Masz interesującą historię do opowiedzenia? Warto nagrać o tym krótki film. Dowiedz się, jak to zrobić, korzystając z kilku wskazówek. pl/get-inspired/tips-and-techniques/making-a-video-story/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/making-a-video-story/"> Więcej

Dzięki wskazówkom dotyczącym robienia uroczych świątecznych portretów Twoje zwierzę zostanie gwiazdą sesji zdjęciowej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/festive-pet-portrait-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/festive-pet-portrait-tips/"> Więcej

Tej zimy warto poznać możliwości drukarki, aby stworzyć w domu świąteczny klimat. Zaskocz siebie i bliskich pięknymi i kreatywnymi dziełami o profesjonalnym wyglądzie. pl/get-inspired/tips-and-techniques/festive-decoration-ideas-you-can-make-at-home/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/festive-decoration-ideas-you-can-make-at-home/"> Więcej

Troje fotografów dzieli się swoją poradami na temat tego, jak przekształcić znane sceny w niezapomniane zdjęcia. pl/get-inspired/tips-and-techniques/local-exploration/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/local-exploration/"> Więcej

Twórz papierowe dzieła dzięki drukarce Canon PIXMA G6040 i aplikacji Creative Park. pl/get-inspired/tips-and-techniques/decorate-your-home-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/decorate-your-home-with-print/"> Więcej

Pięć wskazówek dotyczących rejestrowania przygód w plenerze aparatem EOS M6 Mark II

Więcej

Zaaranżuj własną świąteczną sesję zdjęciową i przygotuj spersonalizowane kartki bożonarodzeniowe za pomocą aplikacji Easy-PhotoPrint Editor i drukarki Canon PIXMA. pl/get-inspired/tips-and-techniques/print-your-own-christmas-cards/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/print-your-own-christmas-cards/"> Więcej

Zobacz, co umożliwia najnowsza przenośna drukarka dla firm, gdy pracujesz poza domem lub biurem. pl/get-inspired/tips-and-techniques/pixma-tr150-portable-printer/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/pixma-tr150-portable-printer/"> Więcej

Tryb filmu poklatkowego bardziej niż kiedykolwiek ułatwia odkrywanie ukrytego świata w ruchu. Podane wskazówki pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty. pl/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-photography-tips/"> Więcej

Stworzenie animacji poklatkowej to interesujący projekt, który sprawi radość całej rodzinie. Zawodowy animator Ed Jackson pokazuje nam, jak to się robi. pl/get-inspired/tips-and-techniques/stop-motion-filming/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/stop-motion-filming/"> Więcej

Przygotuj się do imprezy dzięki dekoracjom i gadżetom, które można wydrukować w domu za pomocą aplikacji Creative Park. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-park-party-ideas/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-park-party-ideas/"> Więcej

W aplikacji Creative Park mamy mnóstwo atrakcyjnych projektów, od niestandardowych kart i zdjęć po gry i modele origami. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-park-app-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-park-app-tips/"> Więcej

Atrakcyjna i intuicyjna aplikacja Easy-PhotoPrint Editor umożliwia bardzo kreatywne wykorzystanie ulubionych zdjęć – np. w postaci kart i kalendarzy czy odbitek i plakatów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/easy-photoprint-editor-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/easy-photoprint-editor-tips/"> Więcej

Użyj przedmiotów codziennego użytku, aby stworzyć własny softbox do tworzenia rozproszonego oświetlenia, lampę punktową rzucającą skupione światło oraz poduszkę do stabilizowania aparatu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/homemade-accessories/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/homemade-accessories/"> Więcej

Od talerza do wydruku… Natasha Alipour-Faridani dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi fotografii kulinarnej i pokazuje, jak wydrukować własną książkę z przepisami. pl/get-inspired/tips-and-techniques/print-your-own-recipe-book/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/print-your-own-recipe-book/"> Więcej

Naturalne oświetlenie, uzupełniające się kolory i kreatywne rekwizyty – fotograf i blogerka Linda Lomelino odkrywa składniki potrzebne do wykonania apetycznych ujęć produktów spożywczych. pl/get-inspired/tips-and-techniques/food-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/food-photography-tips/"> Więcej

Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby ozdobić i spersonalizować telefon, laptop lub tablet. pl/get-inspired/tips-and-techniques/customise-your-tech-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/customise-your-tech-with-print/"> Więcej

Stylowe koszulki, torby na zakupy, wyjątkowe upominki... To wszystko uzyskasz, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem drukowania na tkaninach. pl/get-inspired/tips-and-techniques/textile-printing-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/textile-printing-tips/"> Więcej

Jesienią dzieci wracają do szkoły, więc przygotuj się na to, korzystając z drukarki Canon PIXMA TS5350, która spełni nawet najbardziej wymagające potrzeby rodzinne. pl/get-inspired/tips-and-techniques/back-to-school-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/back-to-school-with-print/"> Więcej

Dowiedz się, jak edytować, poprawiać i ulepszać obrazy RAW w programie Digital Photo Professional firmy Canon. pl/get-inspired/tips-and-techniques/editing-raw-images-in-dpp/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/editing-raw-images-in-dpp/"> Więcej

Poznaj tajniki uwieczniania cennych chwil z rodziną i dowiedz się, jak optymalnie wykorzystać funkcje wideo aparatu EOS, dzięki wideoblogerowi rodzinnemu Stefowi Michalakowi. pl/get-inspired/tips-and-techniques/shooting-video-eos-m50/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/shooting-video-eos-m50/"> Więcej

Zobacz, jak korzystając z papieru, aplikacji i drukarki Canon możesz zmienić wygląd domu i spersonalizować niemal każdy przedmiot – od telefonu po lodówkę. pl/get-inspired/tips-and-techniques/unleash-creativity-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/unleash-creativity-with-print/"> Więcej

Przebywanie w domu nie oznacza, że nie możesz kreatywnie pracować. Zapoznaj się z aparatem i naucz się robić kinematograficzne portrety, zdjęcia makro i filmy poklatkowe. pl/get-inspired/tips-and-techniques/indoor-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/indoor-photography-tips/"> Więcej

Z naszego prostego przewodnika dowiesz się, jak robić efektowne i kolorowe zdjęcia z zakresu makrofotografii abstrakcyjnej, przedstawiające błonki mydlane. pl/get-inspired/tips-and-techniques/abstract-macro-soap-bubbles/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/abstract-macro-soap-bubbles/"> Więcej

Korzystaj z bezpłatnej, dynamicznie zmienianej gamy papierowych rękodzieł w Creative Park – od teatrzyku lalek i gier planszowych po pomoce naukowe i zmyślne labirynty – aby zapewniać dzieciom ciekawe zajęcia i rozrywkę na cały dzień. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-park-ideas-for-kids/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-park-ideas-for-kids/"> Więcej

Uwolnij swój kreatywny potencjał i dowiedz, jak robić piękne zdjęcia kwiatów odbitych w kroplach wody. pl/get-inspired/tips-and-techniques/water-droplet-macro/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/water-droplet-macro/"> Więcej

Zabawne projekty do wypróbowania w domu, od malowania światłem po fotografowanie gwiazd. pl/get-inspired/tips-and-techniques/garden-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/garden-photography/"> Więcej

Ożywiaj swój dom wiosenną radością dzięki pięciu szablonom w Creative Park

Więcej

Wystarczy odrobina wyobraźni, aby za pomocą drukarki Canon przygotować coś specjalnego na ten szczególny dzień – od indywidualnie ozdobionej papeterii po rustykalne tablice powitalne. pl/get-inspired/tips-and-techniques/personalise-wedding-with-print/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/personalise-wedding-with-print/"> Więcej

Dowiedz się, jak przygotować sesję zdjęć poklatkowych przejścia dnia w noc i stworzyć zachwycający efekt nawarstwiania (time stack) ukazujący upływ czasu na jednym zdjęciu. pl/get-inspired/tips-and-techniques/timelapse-timestack/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/timelapse-timestack/"> Więcej

Ożyw krajobrazy, korzystając z tych przydatnych wskazówek dotyczących fotografii poklatkowej. pl/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-landscapes/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-landscapes/"> Więcej

Fotografowie przyrody, Christine Sonvilla i Marc Graf, wyjaśniają, jak drukowanie zdjęć może pomóc w doskonaleniu umiejętności. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-printing-can-improve-your-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-printing-can-improve-your-photography/"> Więcej

Christine Sonvilla i Marc Graf, fotografowie zaangażowani w ochronę przyrody, dzielą się swoimi najlepszymi wskazówkami i technikami fotografowania przyrody, kryjącej się tuż za rogiem. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-capture-wildlife-photographs-that-help-conservation/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-capture-wildlife-photographs-that-help-conservation/"> Więcej

Uchwyć magię codzienności dzięki tym wskazówkom i technikom miłośnika fotografii ulicznej, Giuseppe Esposito-Rodriguesa. pl/get-inspired/tips-and-techniques/street-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/street-photography-tips/"> Więcej

Popularny na Instagramie Joel Thorpe ujawnia, jak zaczął używać drukarki Canon Zoemini S do wzbogacania zdjęć wydrukami. pl/get-inspired/tips-and-techniques/street-photography-with-zoemini-s/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/street-photography-with-zoemini-s/"> Więcej

Dzięki wskazówkom profesjonalnego fotografa, Toma Binga, dowiesz się, jak robić więcej kreatywnych zdjęć dynamicznych wydarzeń podczas codziennych przygód. pl/get-inspired/tips-and-techniques/tom-bing-action-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/tom-bing-action-photography-tips/"> Więcej

Pięć powodów, dla których kompaktowy aparat PowerShot SX740 HS z zoomem doskonale nadaje się do fotografowania przyrody. pl/get-inspired/tips-and-techniques/powershot-sx740-hs-wildlife-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/powershot-sx740-hs-wildlife-photography/"> Więcej

Spraw, aby Twoje zdjęcia młodej pary były niezapomniane z właściwych powodów: przewodnik po etykiecie fotograficznej na weselach. pl/get-inspired/tips-and-techniques/wedding-guest-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/wedding-guest-photography-tips/"> Więcej

Dołącz do Markusa Morawetza i jego rodziny podczas liczącej 9000 km podróży za zorzą polarną. Dowiedz się, dlaczego na taką wyprawę wybrał aparat Canon EOS R.

Więcej

Dowiedz się, jak uchwycić piękno linii brzegowej, korzystając z naszych wskazówek dotyczących fotografowania morskich pejzaży. pl/get-inspired/tips-and-techniques/landscape-taking-seascapes/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/landscape-taking-seascapes/"> Więcej

MikeVisuals, gwiazda YouTube'a, ujawnia, jak tworzy urzekające vlogi za pomocą kompaktowego aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III, i dzieli się swoimi najlepszymi poradami dotyczącymi nagrywania vlogów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-vlogging-with-mikevisuals/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-vlogging-with-mikevisuals/"> Więcej

Wykorzystaj potencjał tej pięknej pory roku dzięki najlepszym wskazówkom Władimira Miedwiediewa, fotografa przyrodniczego i krajobrazowego. pl/get-inspired/tips-and-techniques/vladimir-medvedev-winter-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/vladimir-medvedev-winter-photography-tips/"> Więcej

Uwielbiasz sport, ale nie wiesz, jak go fotografować? Pięciu profesjonalnych fotografów mówi o technikach, dzięki którym zrobili swoje ulubione zdjęcia. pl/get-inspired/tips-and-techniques/unique-sports-photos/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/unique-sports-photos/"> Więcej

Odkryj emocje, jakie możesz uchwycić w swoim rodzinnym mieście, dzięki inspirującej fotografii miejskiej Piotra Małeckiego. pl/get-inspired/stories/street-photography-eos-m6-mark-ii/" data-url="/get-inspired/stories/street-photography-eos-m6-mark-ii/"> Więcej

James North, fotografujący dynamiczne wydarzenia, pokazuje swoje umiejętności i tłumaczy, dlaczego wszechstronny aparat Canon PowerShot G5 X Mark II jest doskonałym towarzyszem podróży. pl/get-inspired/tips-and-techniques/travel-photography-powershot-g5-x-mark-ii/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/travel-photography-powershot-g5-x-mark-ii/"> Więcej

Skąpany w słońcu, skandynawski styl Hannah Clark, doskonale odzwierciedla letnią radość. Odkryj jej wyjątkowy sposób fotografowania aparatem Canon EOS 250D. pl/get-inspired/stories/summer-photography-techniques-250d/" data-url="/get-inspired/stories/summer-photography-techniques-250d/"> Więcej

Bart Heemskerk opowiada o tym, jak jego miłość do muzyki sprawiła, że miał szansę fotografować kultowe występy gwiazd, i dzieli się wskazówkami dotyczącymi fotografii koncertowej. pl/get-inspired/stories/bart-heemskerk-festival-photography/" data-url="/get-inspired/stories/bart-heemskerk-festival-photography/"> Więcej

Dowiedz się, jak z Canon EOS 250D zrobisz rodzinne zdjęcia cechujące się lepszą kompozycją, idealną ekspozycją, a nawet Twoim osobistym stylem. pl/get-inspired/tips-and-techniques/250d-family-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/250d-family-photography/"> Więcej

Fotograf koncertów Ben Morse podpowiada, jak robić zdjęcia godne gwiazd rocka podczas wydarzeń muzycznych i dlaczego aparat kompaktowy Canon PowerShot SX740 HS jest idealny na takie okazje. pl/get-inspired/tips-and-techniques/festival-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/festival-photography/"> Więcej

Profesjonalny fotograf portretowy Christian Anderl doradza jak tworzyć spontaniczne rodzinne zdjęcia. pl/get-inspired/stories/creative-family-photography-christian-anderl/" data-url="/get-inspired/stories/creative-family-photography-christian-anderl/"> Więcej

Blogerka rodzinna Katja Gaskell zamieniła smartfon na aparat Canon EOS M50 i jest pod wrażeniem rezultatów. Poznaj i wypróbuj techniki z których korzystała. pl/get-inspired/tips-and-techniques/family-photography-techniques/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/family-photography-techniques/"> Więcej

Poznaj ustawienia, tryby i funkcje aparatu, które pomogą Ci robić jeszcze lepsze zdjęcia sportowe. pl/get-inspired/tips-and-techniques/7-tips-for-improving-sports-photos/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/7-tips-for-improving-sports-photos/"> Więcej

Ossi Saarinen opowiada o optymalnych ustawieniach swojego aparatu i kreatywnych technikach fotografowania przyrody w mieście. pl/get-inspired/tips-and-techniques/urban-nature-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/urban-nature-photography-tips/"> Więcej

Profesjonalny fotograf sportowy, Richard Walch, dzieli się wskazówkami, dzięki którym zrobisz jeszcze lepsze zdjęcia zimowe. pl/get-inspired/tips-and-techniques/winter-holiday-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/winter-holiday-photography-tips/"> Więcej

5 podstawowych wskazówek, które pomogą w opanowaniu czasu naświetlania podczas fotografowania poruszających się obiektów i wydarzeń. pl/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-use-shutter-speed/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/how-to-use-shutter-speed/"> Więcej

Chcesz uwieczniać emocje towarzyszące imprezom i uroczystościom? Dowiedz się, jak uchwycić wyjątkowe chwile w kreatywny sposób. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-party-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-party-photography-tips/"> Więcej

Uchwyć świąteczną atmosferę, korzystając z 10 wskazówek artystki zajmującej się fotografią rodzinną. Dzięki nim zrobisz zabawne, naturalnie wyglądające portrety. pl/get-inspired/tips-and-techniques/christmas-family-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/christmas-family-photography-tips/"> Więcej

Bądź kreatywny i twórz własne prezenty świąteczne, dekoracje i gry w te święta. Wszystkie szablony można pobrać bezpłatnie i wydrukować. pl/get-inspired/tips-and-techniques/creative-craft-printing-ideas/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/creative-craft-printing-ideas/"> Więcej

Uwieczniaj cenne chwile i każdy etap życia Twojego dziecka. Poznaj nasze sposoby, aby fotografowanie dzieci było zabawne i zapewniało wspaniałe rezultaty. pl/get-inspired/tips-and-techniques/top-baby-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/top-baby-photography-tips/"> Więcej

Ambasadorzy Canon opowiadają, jak przekazać ekscytację i widowiskowość miejskich sportów. pl/get-inspired/tips-and-techniques/capturing-parkour-action-samo-vidic/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/capturing-parkour-action-samo-vidic/"> Więcej

11 porad i wskazówek, które pomogą Ci uchwycić ducha miejskiej dżungli. pl/get-inspired/tips-and-techniques/city-break-photography-tips/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/city-break-photography-tips/"> Więcej

Zobacz, jak Alan Rowan korzystając z Canon PowerShot SX740 HS tworzy perfekcyjne ujęcia natury – od kolorowych zdjęć makro po zamglone górskie szczyty. pl/get-inspired/stories/moonwalker-mountain-view-photography-tips/" data-url="/get-inspired/stories/moonwalker-mountain-view-photography-tips/"> Więcej

Podoba Ci się aparat EOS 2000D? Łatwy i intuicyjny w obsłudze model, idealny do rozpoczęcia przygody z lustrzankami cyfrowymi umożliwia fotografowanie z ciekawym efektem rozmycia tła oraz udostępnianie zdjęć

Więcej

Zacznij robić bardziej interesujące zdjęcia dzięki tym zasadom kompozycji. pl/get-inspired/tips-and-techniques/better-composition/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/better-composition/"> Więcej

Ujemna temperatura może źle wpływać na pracę aparatu. Warto skorzystać z profesjonalnych wskazówek jak fotografowć na śniegu i lodzie. pl/get-inspired/tips-and-techniques/shoot-in-cold-conditions/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/shoot-in-cold-conditions/"> Więcej

Dowiedz się, jak łączyć wiele obrazów tego samego ujęcia, aby uchwyćić szczegóły zarówno w najjaśniejszych, jak i najciemniejszych partiach zdjęcia. pl/get-inspired/tips-and-techniques/hdr-photography/" data-url="/get-inspired/tips-and-techniques/hdr-photography/"> Więcej

Interesują Cię konkretne techniki fotografii?

Filmy

Zanim krzykniesz „Akcja! ”, naucz się tworzyć opowieść dzięki naszym filmowym wskazówkom i technikom.

Dowiedz się więcej

Techniki oświetlania

Chcesz nauczyć się fotografować przy zastanym oświetleniu lub w słabym świetle, a także malować światłem? Dowiedz się, jak to robić, korzystając z podanych porad i profesjonalnych technik oświetlania. pl/get-inspired/tips-and-techniques/photography-lighting/">Dowiedz się więcej

Tworzenie vlogów

Chcesz zacząć prowadzić własny vlog? Zapoznaj się ze specjalistycznymi wskazówkami i technikami. Dowiedz się, jak uzyskać niesamowite rezultaty optymalnie dobierając sprzęt. pl/get-inspired/tips-and-techniques/vlogging/">Dowiedz się więcej

Makrofotografia

Nasze wskazówki i techniki dotyczące fotografii zbliżeniowej pozwolą Ci przejść na wyższy poziom zaawansowania w dziedzinie makrofotografii. pl/get-inspired/tips-and-techniques/macro-photography/">Dowiedz się więcej

Fotografia poklatkowa

Przedstawiamy instrukcje dotyczące opowiadania historii za pomocą filmów poklatkowych – niezależnie od tego, czy ich obiektem są przemieszczające się chmury, przejście dnia w noc czy kwitnący wiosną kwiat. pl/get-inspired/tips-and-techniques/time-lapse-photography/">Dowiedz się więcej

Aplikacja Canon Photo Companion

Aplikacja Canon Photo Companion zawiera spersonalizowane materiały, wyzwania i inspiracje, które ułatwiają fotograficzny rozwój. Każdy poczatkujący fotograf doceni zalety tej aplikacji. pl/apps/photo-companion/" data-tealiumevent="generic" data-tealiumeventmetadata="Pobierz aplikację" data-url="/apps/photo-companion/"> Pobierz aplikację

Zapoznaj się z naszymi historiami

Znajdziesz tu wywiady i inspirujące teksty ludzi z pasją

ZOBACZ HISTORIE

Zasubskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności i informacje o produktach

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

lub

Zapoznanie się z podręcznikiem Canon Imageclass Mf9150c

Bezpośredni link do pobrania Zapoznanie się z podręcznikiem Canon Imageclass Mf9150c

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Zapoznanie się z podręcznikiem Canon Imageclass Mf9150c