Podręcznik krok po kroku Emerson Floret Eco Cf840bq00

Emerson Floret Eco CF840BQ00 to przystępny cenowo podręcznik krok po kroku, który został zaprojektowany, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z instalacją i konserwacją systemu klimatyzacji. Podręcznik jest bardzo łatwy w obsłudze i zawiera wszystkie informacje potrzebne do prawidłowej instalacji, konfiguracji i konserwacji systemu. Zawiera on również szczegółowe instrukcje dotyczące wszystkich komponentów systemu oraz wyjaśnienia dotyczące ich działania. Podręcznik zawiera również wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy z systemem, dzięki czemu użytkownicy mogą zapoznać się z bezpiecznymi praktykami pracy z urządzeniami. Emerson Floret Eco jest idealnym narzędziem dla osób, które potrzebują szybkiego i łatwego w obsłudze podręcznika do instalacji i konserwacji systemu klimatyzacji.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik krok po kroku Emerson Floret Eco Cf840bq00

Przedmiot został zarezerwowany, sprzedany lub Sprzedający zakończył publikację ogłoszenia.

O przedmiocie

Podręcznik języka polskiego "krok po kroku" część pierwsza. Do nauki języka polskiego na poziomie podstawowym (poziom A1-A2). Samouczek zawiera oznaczenia ołówkiem.

  • Stan: Używany
  • Rok wydania: 2020

Inne ogłoszenia sprzedającego

Zobacz wszystkie

  • Testy dla kandydatów na Studia Humanistyczne

    Kup teraz

    15 zł

    Warszawa, Wola

    Zeszyt ćwiczeń wśród ludzi i ich spraw

    -13%15, 00 zł

    Ogłoszenie

    13

Inne ogłoszenia sprzedającegoChcesz kupić więcej z jedną dostawą?Wybierz kup teraz i w kolejnym kroku dodasz więcej przedmiotów od tego sprzedającego.
    Kultura i rozrywkaKsiążki i KomiksyKsiążki do nauki języka obcegoPolskiPodręczniki i ćwiczenia

    Opis

    Kurs książkowy, czyli uniwersalna instrukcja krok po kroku.

    Ta książka to właśnie ta instrukcja obsługi, której szukałeś w pudełku ze swoim laptopem i … nie znalazłeś. Jest to jednocześnie książkowy kurs dla początkujących. Możesz się uczyć wtedy, kiedy ci to odpowiada, w tempie dostosowanym do swoich możliwości.

    Dotyczy wszystkich urządzeń z Windows 11 (zarówno Home jak i Pro) obsługiwanych tradycyjnie czyli myszką i klawiaturą. Nieważne, jaka jest marka komputera (czy jest to Dell, Huawei, Lenovo, Asus, HP, Acer czy jakiś inny komputer) – wszystkie urządzenia z Windows 11 obsługuje się podobnie. (Jeśli masz komputer z Windows 10, to kliknij: Obsługa komputera z Windows 10. ) Nasze instrukcje krok po kroku mogą także zastąpić kursy komputerowe.

    Podręcznik przeznaczony jest dla początkujących i może zastąpić kurs komputerowy – możesz się uczyć w takim tempie, jakie ci odpowiada. Rozłóż poradnik na biurku (dzięki oprawie spiralkowej się nie złoży) i mając wolne ręce wykonuj krok po kroku polecenia instrukcji.

    Na wyraźnych rysunkach masz pokazane, gdzie kliknąć. Właśnie w ten sposób (poprzez samodzielną obsługę komputera) nauczy się każdy, również techniczny „dinozaur”. Seniorzy docenią dużą czcionkę i język wolny od informatycznego żargonu – piszemy po polsku a nie po „informatycznemu”. Oczywiście, w dwóch krótkich tomach możemy nauczyć tylko podstaw, ale gdy opanujesz te podstawy, to do innych rzeczy łatwo dojdziesz sam lub łatwo znajdziesz ich opis w Internecie.

    Ta instrukcja krok po kroku skierowana jest do początkujących użytkowników komputera, którzy chcą szybko przełamać barierę nieufności, nauczyć się podstaw i rozpocząć prawdziwą, efektywną pracę z komputerem i Internetem. Niektóre z tych osób preferować będą tradycyjne kursy komputerowe. Dla innych jednak kursy takie są nieatrakcyjne z powodu dużego obciążenia czasowego oraz irytujące ze względu na konieczność dostosowania tempa nauki do współkursantów. Z tą książką będziesz pracować w takim tempie, jakie Tobie odpowiada!

    Założenia tego samouczka

    • Nie masz żadnego lub masz jedynie niewielkie doświadczenie w pracy z komputerem. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, ta książka nie jest przeznaczona dla Ciebie.
    • Masz nieskrępowany dostęp do komputera. Poradnik ten nie jest książką do poduszki! Ćwiczenia tego kursu musisz przerobić osobiście „na komputerze”. Nauczenie się pracy z komputerem „na sucho” jest tak samo realne jak nauczenie się prowadzenia samochodu jedynie za pomocą książki.
    • Na komputerze, do którego masz dostęp, jest prawidłowo zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 11 PL. (Literki PL oznaczają wersję polskojęzyczną. ) Jeśli warunek ten nie jest spełniony, to kurs ten będzie mało użyteczny. Jeśli posiadasz system Windows o innym oznaczeniu (np. 7, 8, 8. 1 lub 10), to jego obsługa będzie podobna do opisanej na tym kursie, ale będzie się różnić wieloma szczegółami. Lepiej kup naszą książkę dotyczącą właściwej wersji Windows!
    • Zakładamy, że masz tradycyjny komputer (stacjonarny lub przenośny) obsługiwany za pomocą myszki i klawiatury. Windows 11 może także działać na urządzeniach sterowanych ekranem dotykowym.
    • Instrukcja może służyć do nauki obsługi wszystkich dostępnych na rynku polskim wydań Windows 11: Home, Pro, Enterprise i Education. W zakresie omawianym na tym kursie różnią się one w bardzo niewielkim stopniu. Różnice w dokładnym wyglądzie rysunków i brzmieniu komunikatów wynikać będą bardziej z elastyczności systemów Windows, które przystosowują się do konfiguracji sprzętowej i preferencji użytkownika.
    • Teorię komputerową i informatyczną ograniczamy do niezbędnego minimum. Minimum to musi być jednak zachowane. W szczególności musisz zrozumieć pojęcia systemu operacyjnego, pliku i folderu.
    • Zasadniczą ideą jest nauka przez ćwiczenia, dlatego jesteś proszony o wykonywanie na komputerze poszczególnych czynności związanych z omawianym zagadnieniem.
    • W wykonywaniu tych czynności pomagają Ci ilustracje. Możesz porównać wygląd ekranu Twojego komputera z ilustracją w książce. Wyraźny wskaźnik pokazuje miejsce na ekranie związane z czynnością oznaczoną kolejnym numerem. Uwaga! Wygląd ekranu Twojego komputera może się różnić w mniejszych lub większych szczegółach od ilustracji w książce. System Windows jest bardzo plastyczny i dostosowuje się do możliwości sprzętu oraz do preferencji użytkownika.
    • By zwiększyć Twoją wygodę, każde zagadnienie staramy się umieścić na sąsiadujących stronach, które możesz widzieć jednocześnie bez konieczności przewracania kartek.
    • Instrukcja ta nauczy Cię tylko podstawowych umiejętności i nawyków potrzebnych do pracy z Windows. Nie pretenduje on do tego, żeby nauczyć Cię wszystkich możliwości i narzędzi Windows. Na komputerze z Windows można wykonywać miliony różnych działań. Nie miej do nas pretensji, że nie nauczymy cię wszystkich. Nie opisujemy w ogóle funkcji mniej ważnych, mniej popularnych oraz takich, gdzie można łatwo dojść samemu, jak je obsługiwać. Zakładamy, że jak opanujesz funkcje najbardziej podstawowe, to do tych innych sam już dojdziesz, jeśli w ogóle będziesz je potrzebował.
    • W systemie Windows większość czynności można wykonać na wiele różnych sposobów. Instrukcja pokazuje Ci zwykle tylko jeden sposób wykonania danej czynności. W ten sposób nie jesteś na wstępie obciążany zbyt dużą ilością informacji.

    Instrukcja powstała na bazie naszych książek o poprzednich wersjach Windows. Zintegrowaliśmy tekst z aż trzech takich książek „Obsługa komputera z Windows 10”, „LAPTOP. Uniwersalna instrukcja obsługi” i „Windows 10. Instrukcja obsługi”, wybierając z nich, to co najlepsze, usuwając powtórzenia i oczywiście zmieniając go tam, gdzie Windows 11 różni się od Windows 10. W efekcie TOM 1. książki podzielony jest na Lekcję wstępną – zerową (dla zupełnych początkujących), 7 rozdziałów i dodatki. Lekcja wstępna przeznaczona jest dla zupełnych początkujących, dla których jest to pierwsze zetknięcie z komputerem. Jeśli obsługiwałeś już komputer, to możesz ją opuścić, chyba, że chciałbyś zacząć naukę od zera.

    TOM 1. tej książki powinien wystarczyć do opanowania podstaw obsługi komputera z najnowszym systemem operacyjnym Windows. Dla tych jednak, dla których to za mało, oferujemy także TOM 2. Zawarliśmy tam kilka zagadnień, które nie zmieściły się w TOMie 1. W szczególności omawiamy kilka ciekawych aplikacji, które zawarte są w wersji instalacyjnej Windows 11 bądź które łatwo doinstalować, bo są zawarte w Microsoft Store. W TOMie 1. omówiliśmy Windows 11 bardziej jako system operacyjny. Jeśli przedstawialiśmy poszczególne aplikacje, jak np. Notatnik, to po to by zilustrować pewne ogólne zasady postępowania z aplikacjami w systemie Windows – jak np. je uruchamiać, zamykać, rozmieszczać na pulpicie, zapisywać tworzone przez nie pliki bądź je drukować. Czyli w TOMie 1. przedstawiliśmy Windows 11 jako system operacyjny a w TOMie 2.
    pokażemy kilka zawartych w nim aplikacji użytkowych, takich jak WordPad, Paint, Kalendarz, Kalkulator, Pogoda, Mapa, Poczta, Skype czy Spotify.
    Na koniec TOMu 2. koniec zajrzymy „pod maskę” komputera. Życzymy Ci, żebyś nigdy nie miał kłopotów wymagających zajrzenia do opisywanych w dwóch ostatnich rozdziałach Menedżera zadań i Menedżera urządzeń, ale może cię to nie ominąć i dlatego warto wiedzieć, co to jest, jak tam wejść i jak dokonać „drobnych napraw”.

    Windows 11 Home a Windows 11 Pro

    Instrukcja powstała na podstawie Windows 11 Home ale jest w 100% aktualna dla Windows 11 Pro. Wszystkie funkcje, które są zawarte w wersji Home występują w wersji Pro. W Windows 11 Pro występuje natomiast trochę funkcji, których nie ma w Home. Tych i tak byśmy w tej książce nie omawiali, gdyż przeznaczone są one dla administratorów sieci komputerowych w dużych firmach.

    Fragmenty książki do zapoznania się

    Zapoznaj się z lekcją wstępną instrukcji Obsługa komputera i laptopa z Windows 11

    Spis treści TOMu 1. z obrazem niektórych stron

    Wstęp 8

    Założenia tego samouczka 8
    Windows jako system operacyjny 11
    Komputery z systemem Windows 13
    Nie bój się komputera!!! 14

    0. Lekcja wstępna 16

    Włączanie komputera 16
    Nie bój się myszy 21
    Menu startowe 28Przewijanie (pasek przewijania) 30
    Uruchamianie programów/aplikacji 32
    Okno programu 34
    Przesuwanie obiektów 40Zmiana rozmiarów okien 41
    Czy jesteśmy w Internecie? 42
    Surfowanie po Internecie – Microsoft Edge 44
    Zamykanie Windows i wyłączanie komputera 50

    1. Włączanie, co widać na ekranie, wyłączanie 52

    Włączanie komputera 52
    Logowanie na konto 54
    Konta użytkownika 55
    Elementy ekranu 57
    Przycisk Start, menu start 58
    Lista Wszystkich aplikacji 59
    Kliknięcie Start prawym przyciskiem 61
    Pulpit, skróty 61
    Pasek zadań 64
    Obszar powiadomień (zasobnik) 65
    Wyłączanie komputera czyli zamykanie Windows 66
    Automatyczne wyłączanie się komputera 68

    2. Aplikacje w oknach 69

    Uruchamianie programów 70
    W menu startowym we Wszystkich aplikacjach 70
    Uruchamianie programów poprzez wpisanie fragmentu
    jego nazwy 72
    Wyeksponowanie najbardziej potrzebnych programów 73
    Uruchamianie programu poprzez otwarcie jego dokumentu 76
    Okna programów 78

    3. Obsługa programów 80

    Program z menu tradycyjnym, okienko dialogowe 82
    Klawiatura 84
    Polskie litery 85
    Programy sterowane wstążką 86
    „Gorące klawisze” 88
    Schowek 90
    Cofanie 92
    Pomocy! 94
    Drukowanie 96
    Zapisywanie dokumentów/plików 98
    Otwieranie plików (dokumentów) 100

    4. Jakie programy 101

    Instalacja programu z Internetu na przykładzie Google
    Chrome 102
    Sklep (Microsoft Store) 106
    Instalowanie aplikacji ze sklepu na przykładzie Netflixa 106
    Wymagania systemowe programu 108
    Deinstalacja programów 110

    5. Pliki i foldery, Eksplorator plików 112

    Eksplorator plików – uruchamianie 114
    Okno Eksploratora plików 115
    Urządzenia zewnętrzne 118
    Widok plików 120
    Tworzenie nowych folderów 122
    Zmiana nazwy folderów i plików 123
    Rozszerzenia nazw plików 124
    Zaznaczanie plików i folderów 126
    Przenoszenie i kopiowanie plików i folderów 128
    Metodą „przenieś i upuść” 128
    Przenoszenie i kopiowanie plików i folderów przez Schowek 130
    Usuwanie plików i folderów 131
    Kosz 132
    OneDrive – automatyczna kopia zapasowa 134
    Nagrywanie na płytkę CD/DVD 136
    Przykład praktyczny: kopiujemy zdjęcia z telefonu na komputer 137

    6. Internet 142

    Połączenie internetowe 142
    Połączenie Wi-Fi 145
    Połączenie za pomocą kabla 149
    Przeglądarki internetowe 150
    Surfowanie po stronach WWW – obsługa
    najpopularniejszych przeglądarek (Edge, Chrome i
    Firefox) 152
    Karty 152
    Do strony o znanym adresie 153
    Przewijanie 153
    Powiększanie obrazu 154
    Hiperłącze (łącze, hiperlink, link, odnośnik, odsyłacz) 154
    Przyciski Wstecz, Dalej i Odśwież 154
    Historia 155
    Autouzupełnianie 155
    Gdy nie znamy adresu 156
    Ulubione / Zakładki 158
    Przeglądanie InPrivate (incognito) 160

    7. Ustawienia 162

    Jak się dostać do Ustawień 162
    Poruszanie się po Ustawieniach 164
    Ustawienia a Panel sterowania 166
    Oszczędzanie energii 168
    Aktualizacje czyli Windows Update 170
    Język, klawiatura, „polskie litery” 172
    Jak sprawdzić wersję Windows 174
    Ustawienia czasu 175
    Konta użytkowników 176

    Dodatek. Klawiatura 178

    „Polskie litery” 184
    Skróty klawiaturowe 185

    Więcej informacji, czyli siła Internetu 186

    Ta książka jest dla Ciebie jeśli: 188

    1. Jesteś dinozaurem i chcesz się nauczyć obsługi komputera. Wiek? 10-110 lat. W gruncie rzeczy nie chodzi o to, ile masz lat, ale że czujesz, że nie nadążasz za młodymi jeśli chodzi o nowinki techniczne.
    2. Masz komputer (stacjonarny lub laptop) z Windows 11. 

    Spis treści TOMu 2.

    WordPad, czyli pisanie (przykład edytora tekstu obsługiwanego za pomocą wstążki) 11

    Wstążka 11

    Wstążka – ćwiczenia 14

    Przycisk Plik 16

    Pasek szybkiego dostępu 18

    Wydawanie poleceń za pomocą klawiatury – „gorące klawisze” 19

    Piszemy list 20

    Zapisywanie na dysku 24

    Pisanie dłuższego tekstu 26

    Klawisz Enter 26

    Akapit 26

    Znaki interpunkcyjne 27

    Zaznaczanie fragmentu tekstu 28

    Schowek 30

    Przenoszenie przez Schowek 31

    Cofanie 31

    Kopiowanie przez Schowek 33

    Czcionka 33

    Kończymy list 35

    Paint, czyli rysowanie (przykład programu graficznego) 38

    Kalendarz, czyli kiedy dentysta 45

    Kalkulator, czyli … kalkulator 50

    Pogoda 56

    Mapa, czyli podróże myszką po mapie 64

    Cortana, czyli coś, czego nie ma (po polsku) 68

    Poczta, czyli poczta elektroniczna (odbieranie i wysyłanie maili) w Windows 69

    Jak działa poczta elektroniczna? 69

    Konta poczty elektronicznej 70

    Uruchamianie programu Poczta 71

    Dodawanie nowego konta e-mail w aplikacji Poczta 72

    Dodawanie istniejącego konta 74

    Tworzenie nowego konta w aplikacji Poczta 75

    Redagowanie i wysyłanie wiadomości 80

    Odbieranie, przeglądanie i czytanie poczty 82

    Odpowiadanie na list 85

    Wysyłanie listu z załącznikiem 88

    Otwieranie załącznika 90

    Skype, czyli wideotelefonia internetowa 92

    Ściąganie i instalacja aplikacji Skype 94

    Skype – pierwsze uruchomienie i logowanie 96

    Dodanie zdjęcia profilowego 98

    Testowanie audio 99

    Testowanie wideo 100

    I jeszcze zgody 100

    Rozmowa testowa 102

    Dodawanie do listy kontaktów 106

    Lista znajomych i ich dostępność 108

    Dzwonimy do kogoś 110

    Przebieg rozmowy 111

    Odbieramy telefon 112

    Rozmowy tekstowe 114

    Dzwonienie na „normalne” telefony 116

    Ustawienia Skype’a 118

    Skype czuwa 120

    Spotify, czyli muzyka z Sieci 122

    Pierwsze uruchomienie Spotify 124

    Bieżące korzystanie ze Spotify 126

    Ulubione i Playlisty (listy odtwarzania) 130

    A może wersja Premium 132

    Menedżer zadań 134

    Uruchamianie Menedżera zadań 135

    Widok uproszczony Menedżera zadań 136

    Pełny widok Menedżera zadań 138

    Procesy 139

    Wydajność 142

    Historia aplikacji 143

    Uruchamianie 144

    Użytkownicy 146

    Szczegóły 147

    Usługi 148

    Menedżer urządzeń i sterowniki 150

    Co to jest Menedżer urządzeń 150

    Uruchamianie Menedżera urządzeń 151

    Różne widoki Menedżera urządzeń 151

    Zasoby 153

    Widok > Urządzenia według typów 153

    Widok > Urządzenia według połączeń 156

    Widok > Pokaż ukryte urządzenia 158

    Urządzenia „problemowe” 159

    Zarządzanie urządzeniami 160

    Właściwości urządzeń 165

    Bezpieczeństwo w Internecie 171

    Ta książka jest dla Ciebie jeśli: 176

    • Widok:
    • Lista
    • Galeria