Podręcznik krok po kroku Emerson Floret Eco Cf840bq00

Emerson Floret Eco CF840BQ00 to przystępny cenowo podręcznik krok po kroku, który został zaprojektowany, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z instalacją i konserwacją systemu klimatyzacji. Podręcznik jest bardzo łatwy w obsłudze i zawiera wszystkie informacje potrzebne do prawidłowej instalacji, konfiguracji i konserwacji systemu. Zawiera on również szczegółowe instrukcje dotyczące wszystkich komponentów systemu oraz wyjaśnienia dotyczące ich działania. Podręcznik zawiera również wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy z systemem, dzięki czemu użytkownicy mogą zapoznać się z bezpiecznymi praktykami pracy z urządzeniami. Emerson Floret Eco jest idealnym narzędziem dla osób, które potrzebują szybkiego i łatwego w obsłudze podręcznika do instalacji i konserwacji systemu klimatyzacji.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik krok po kroku Emerson Floret Eco Cf840bq00

Przedmiot został zarezerwowany, sprzedany lub Sprzedający zakończył publikację ogłoszenia.

O przedmiocie

Podręcznik języka polskiego "krok po kroku" część pierwsza. Do nauki języka polskiego na poziomie podstawowym (poziom A1-A2). Samouczek zawiera oznaczenia ołówkiem.

 • Stan: Używany
 • Rok wydania: 2020

Inne ogłoszenia sprzedającego

Zobacz wszystkie

 • Testy dla kandydatów na Studia Humanistyczne

  Kup teraz

  15 zł

  Warszawa, Wola

  Zeszyt ćwiczeń wśród ludzi i ich spraw

  -13%15, 00 zł

  Ogłoszenie

  13

Inne ogłoszenia sprzedającegoChcesz kupić więcej z jedną dostawą?Wybierz kup teraz i w kolejnym kroku dodasz więcej przedmiotów od tego sprzedającego.
  Kultura i rozrywkaKsiążki i KomiksyKsiążki do nauki języka obcegoPolskiPodręczniki i ćwiczenia

  Opis

  Kurs książkowy, czyli uniwersalna instrukcja krok po kroku.

  Ta książka to właśnie ta instrukcja obsługi, której szukałeś w pudełku ze swoim laptopem i … nie znalazłeś. Jest to jednocześnie książkowy kurs dla początkujących. Możesz się uczyć wtedy, kiedy ci to odpowiada, w tempie dostosowanym do swoich możliwości.

  Dotyczy wszystkich urządzeń z Windows 11 (zarówno Home jak i Pro) obsługiwanych tradycyjnie czyli myszką i klawiaturą. Nieważne, jaka jest marka komputera (czy jest to Dell, Huawei, Lenovo, Asus, HP, Acer czy jakiś inny komputer) – wszystkie urządzenia z Windows 11 obsługuje się podobnie. (Jeśli masz komputer z Windows 10, to kliknij: Obsługa komputera z Windows 10. ) Nasze instrukcje krok po kroku mogą także zastąpić kursy komputerowe.

  Podręcznik przeznaczony jest dla początkujących i może zastąpić kurs komputerowy – możesz się uczyć w takim tempie, jakie ci odpowiada. Rozłóż poradnik na biurku (dzięki oprawie spiralkowej się nie złoży) i mając wolne ręce wykonuj krok po kroku polecenia instrukcji.

  Na wyraźnych rysunkach masz pokazane, gdzie kliknąć. Właśnie w ten sposób (poprzez samodzielną obsługę komputera) nauczy się każdy, również techniczny „dinozaur”. Seniorzy docenią dużą czcionkę i język wolny od informatycznego żargonu – piszemy po polsku a nie po „informatycznemu”. Oczywiście, w dwóch krótkich tomach możemy nauczyć tylko podstaw, ale gdy opanujesz te podstawy, to do innych rzeczy łatwo dojdziesz sam lub łatwo znajdziesz ich opis w Internecie.

  Ta instrukcja krok po kroku skierowana jest do początkujących użytkowników komputera, którzy chcą szybko przełamać barierę nieufności, nauczyć się podstaw i rozpocząć prawdziwą, efektywną pracę z komputerem i Internetem. Niektóre z tych osób preferować będą tradycyjne kursy komputerowe. Dla innych jednak kursy takie są nieatrakcyjne z powodu dużego obciążenia czasowego oraz irytujące ze względu na konieczność dostosowania tempa nauki do współkursantów. Z tą książką będziesz pracować w takim tempie, jakie Tobie odpowiada!

  Założenia tego samouczka

  • Nie masz żadnego lub masz jedynie niewielkie doświadczenie w pracy z komputerem. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, ta książka nie jest przeznaczona dla Ciebie.
  • Masz nieskrępowany dostęp do komputera. Poradnik ten nie jest książką do poduszki! Ćwiczenia tego kursu musisz przerobić osobiście „na komputerze”. Nauczenie się pracy z komputerem „na sucho” jest tak samo realne jak nauczenie się prowadzenia samochodu jedynie za pomocą książki.
  • Na komputerze, do którego masz dostęp, jest prawidłowo zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 11 PL. (Literki PL oznaczają wersję polskojęzyczną. ) Jeśli warunek ten nie jest spełniony, to kurs ten będzie mało użyteczny. Jeśli posiadasz system Windows o innym oznaczeniu (np. 7, 8, 8. 1 lub 10), to jego obsługa będzie podobna do opisanej na tym kursie, ale będzie się różnić wieloma szczegółami. Lepiej kup naszą książkę dotyczącą właściwej wersji Windows!
  • Zakładamy, że masz tradycyjny komputer (stacjonarny lub przenośny) obsługiwany za pomocą myszki i klawiatury. Windows 11 może także działać na urządzeniach sterowanych ekranem dotykowym.
  • Instrukcja może służyć do nauki obsługi wszystkich dostępnych na rynku polskim wydań Windows 11: Home, Pro, Enterprise i Education. W zakresie omawianym na tym kursie różnią się one w bardzo niewielkim stopniu. Różnice w dokładnym wyglądzie rysunków i brzmieniu komunikatów wynikać będą bardziej z elastyczności systemów Windows, które przystosowują się do konfiguracji sprzętowej i preferencji użytkownika.
  • Teorię komputerową i informatyczną ograniczamy do niezbędnego minimum. Minimum to musi być jednak zachowane. W szczególności musisz zrozumieć pojęcia systemu operacyjnego, pliku i folderu.
  • Zasadniczą ideą jest nauka przez ćwiczenia, dlatego jesteś proszony o wykonywanie na komputerze poszczególnych czynności związanych z omawianym zagadnieniem.
  • W wykonywaniu tych czynności pomagają Ci ilustracje. Możesz porównać wygląd ekranu Twojego komputera z ilustracją w książce. Wyraźny wskaźnik pokazuje miejsce na ekranie związane z czynnością oznaczoną kolejnym numerem. Uwaga! Wygląd ekranu Twojego komputera może się różnić w mniejszych lub większych szczegółach od ilustracji w książce. System Windows jest bardzo plastyczny i dostosowuje się do możliwości sprzętu oraz do preferencji użytkownika.
  • By zwiększyć Twoją wygodę, każde zagadnienie staramy się umieścić na sąsiadujących stronach, które możesz widzieć jednocześnie bez konieczności przewracania kartek.
  • Instrukcja ta nauczy Cię tylko podstawowych umiejętności i nawyków potrzebnych do pracy z Windows. Nie pretenduje on do tego, żeby nauczyć Cię wszystkich możliwości i narzędzi Windows. Na komputerze z Windows można wykonywać miliony różnych działań. Nie miej do nas pretensji, że nie nauczymy cię wszystkich. Nie opisujemy w ogóle funkcji mniej ważnych, mniej popularnych oraz takich, gdzie można łatwo dojść samemu, jak je obsługiwać. Zakładamy, że jak opanujesz funkcje najbardziej podstawowe, to do tych innych sam już dojdziesz, jeśli w ogóle będziesz je potrzebował.
  • W systemie Windows większość czynności można wykonać na wiele różnych sposobów. Instrukcja pokazuje Ci zwykle tylko jeden sposób wykonania danej czynności. W ten sposób nie jesteś na wstępie obciążany zbyt dużą ilością informacji.

  Instrukcja powstała na bazie naszych książek o poprzednich wersjach Windows. Zintegrowaliśmy tekst z aż trzech takich książek „Obsługa komputera z Windows 10”, „LAPTOP. Uniwersalna instrukcja obsługi” i „Windows 10. Instrukcja obsługi”, wybierając z nich, to co najlepsze, usuwając powtórzenia i oczywiście zmieniając go tam, gdzie Windows 11 różni się od Windows 10. W efekcie TOM 1. książki podzielony jest na Lekcję wstępną – zerową (dla zupełnych początkujących), 7 rozdziałów i dodatki. Lekcja wstępna przeznaczona jest dla zupełnych początkujących, dla których jest to pierwsze zetknięcie z komputerem. Jeśli obsługiwałeś już komputer, to możesz ją opuścić, chyba, że chciałbyś zacząć naukę od zera.

  TOM 1. tej książki powinien wystarczyć do opanowania podstaw obsługi komputera z najnowszym systemem operacyjnym Windows. Dla tych jednak, dla których to za mało, oferujemy także TOM 2. Zawarliśmy tam kilka zagadnień, które nie zmieściły się w TOMie 1. W szczególności omawiamy kilka ciekawych aplikacji, które zawarte są w wersji instalacyjnej Windows 11 bądź które łatwo doinstalować, bo są zawarte w Microsoft Store. W TOMie 1. omówiliśmy Windows 11 bardziej jako system operacyjny. Jeśli przedstawialiśmy poszczególne aplikacje, jak np. Notatnik, to po to by zilustrować pewne ogólne zasady postępowania z aplikacjami w systemie Windows – jak np. je uruchamiać, zamykać, rozmieszczać na pulpicie, zapisywać tworzone przez nie pliki bądź je drukować. Czyli w TOMie 1. przedstawiliśmy Windows 11 jako system operacyjny a w TOMie 2.
  pokażemy kilka zawartych w nim aplikacji użytkowych, takich jak WordPad, Paint, Kalendarz, Kalkulator, Pogoda, Mapa, Poczta, Skype czy Spotify.
  Na koniec TOMu 2. koniec zajrzymy „pod maskę” komputera. Życzymy Ci, żebyś nigdy nie miał kłopotów wymagających zajrzenia do opisywanych w dwóch ostatnich rozdziałach Menedżera zadań i Menedżera urządzeń, ale może cię to nie ominąć i dlatego warto wiedzieć, co to jest, jak tam wejść i jak dokonać „drobnych napraw”.

  Windows 11 Home a Windows 11 Pro

  Instrukcja powstała na podstawie Windows 11 Home ale jest w 100% aktualna dla Windows 11 Pro. Wszystkie funkcje, które są zawarte w wersji Home występują w wersji Pro. W Windows 11 Pro występuje natomiast trochę funkcji, których nie ma w Home. Tych i tak byśmy w tej książce nie omawiali, gdyż przeznaczone są one dla administratorów sieci komputerowych w dużych firmach.

  Fragmenty książki do zapoznania się

  Zapoznaj się z lekcją wstępną instrukcji Obsługa komputera i laptopa z Windows 11

  Spis treści TOMu 1. z obrazem niektórych stron

  Wstęp 8

  Założenia tego samouczka 8
  Windows jako system operacyjny 11
  Komputery z systemem Windows 13
  Nie bój się komputera!!! 14

  0. Lekcja wstępna 16

  Włączanie komputera 16
  Nie bój się myszy 21
  Menu startowe 28Przewijanie (pasek przewijania) 30
  Uruchamianie programów/aplikacji 32
  Okno programu 34
  Przesuwanie obiektów 40Zmiana rozmiarów okien 41
  Czy jesteśmy w Internecie? 42
  Surfowanie po Internecie – Microsoft Edge 44
  Zamykanie Windows i wyłączanie komputera 50

  1. Włączanie, co widać na ekranie, wyłączanie 52

  Włączanie komputera 52
  Logowanie na konto 54
  Konta użytkownika 55
  Elementy ekranu 57
  Przycisk Start, menu start 58
  Lista Wszystkich aplikacji 59
  Kliknięcie Start prawym przyciskiem 61
  Pulpit, skróty 61
  Pasek zadań 64
  Obszar powiadomień (zasobnik) 65
  Wyłączanie komputera czyli zamykanie Windows 66
  Automatyczne wyłączanie się komputera 68

  2. Aplikacje w oknach 69

  Uruchamianie programów 70
  W menu startowym we Wszystkich aplikacjach 70
  Uruchamianie programów poprzez wpisanie fragmentu
  jego nazwy 72
  Wyeksponowanie najbardziej potrzebnych programów 73
  Uruchamianie programu poprzez otwarcie jego dokumentu 76
  Okna programów 78

  3. Obsługa programów 80

  Program z menu tradycyjnym, okienko dialogowe 82
  Klawiatura 84
  Polskie litery 85
  Programy sterowane wstążką 86
  „Gorące klawisze” 88
  Schowek 90
  Cofanie 92
  Pomocy! 94
  Drukowanie 96
  Zapisywanie dokumentów/plików 98
  Otwieranie plików (dokumentów) 100

  4. Jakie programy 101

  Instalacja programu z Internetu na przykładzie Google
  Chrome 102
  Sklep (Microsoft Store) 106
  Instalowanie aplikacji ze sklepu na przykładzie Netflixa 106
  Wymagania systemowe programu 108
  Deinstalacja programów 110

  5. Pliki i foldery, Eksplorator plików 112

  Eksplorator plików – uruchamianie 114
  Okno Eksploratora plików 115
  Urządzenia zewnętrzne 118
  Widok plików 120
  Tworzenie nowych folderów 122
  Zmiana nazwy folderów i plików 123
  Rozszerzenia nazw plików 124
  Zaznaczanie plików i folderów 126
  Przenoszenie i kopiowanie plików i folderów 128
  Metodą „przenieś i upuść” 128
  Przenoszenie i kopiowanie plików i folderów przez Schowek 130
  Usuwanie plików i folderów 131
  Kosz 132
  OneDrive – automatyczna kopia zapasowa 134
  Nagrywanie na płytkę CD/DVD 136
  Przykład praktyczny: kopiujemy zdjęcia z telefonu na komputer 137

  6. Internet 142

  Połączenie internetowe 142
  Połączenie Wi-Fi 145
  Połączenie za pomocą kabla 149
  Przeglądarki internetowe 150
  Surfowanie po stronach WWW – obsługa
  najpopularniejszych przeglądarek (Edge, Chrome i
  Firefox) 152
  Karty 152
  Do strony o znanym adresie 153
  Przewijanie 153
  Powiększanie obrazu 154
  Hiperłącze (łącze, hiperlink, link, odnośnik, odsyłacz) 154
  Przyciski Wstecz, Dalej i Odśwież 154
  Historia 155
  Autouzupełnianie 155
  Gdy nie znamy adresu 156
  Ulubione / Zakładki 158
  Przeglądanie InPrivate (incognito) 160

  7. Ustawienia 162

  Jak się dostać do Ustawień 162
  Poruszanie się po Ustawieniach 164
  Ustawienia a Panel sterowania 166
  Oszczędzanie energii 168
  Aktualizacje czyli Windows Update 170
  Język, klawiatura, „polskie litery” 172
  Jak sprawdzić wersję Windows 174
  Ustawienia czasu 175
  Konta użytkowników 176

  Dodatek. Klawiatura 178

  „Polskie litery” 184
  Skróty klawiaturowe 185

  Więcej informacji, czyli siła Internetu 186

  Ta książka jest dla Ciebie jeśli: 188

  1. Jesteś dinozaurem i chcesz się nauczyć obsługi komputera. Wiek? 10-110 lat. W gruncie rzeczy nie chodzi o to, ile masz lat, ale że czujesz, że nie nadążasz za młodymi jeśli chodzi o nowinki techniczne.
  2. Masz komputer (stacjonarny lub laptop) z Windows 11. 

  Spis treści TOMu 2.

  WordPad, czyli pisanie (przykład edytora tekstu obsługiwanego za pomocą wstążki) 11

  Wstążka 11

  Wstążka – ćwiczenia 14

  Przycisk Plik 16

  Pasek szybkiego dostępu 18

  Wydawanie poleceń za pomocą klawiatury – „gorące klawisze” 19

  Piszemy list 20

  Zapisywanie na dysku 24

  Pisanie dłuższego tekstu 26

  Klawisz Enter 26

  Akapit 26

  Znaki interpunkcyjne 27

  Zaznaczanie fragmentu tekstu 28

  Schowek 30

  Przenoszenie przez Schowek 31

  Cofanie 31

  Kopiowanie przez Schowek 33

  Czcionka 33

  Kończymy list 35

  Paint, czyli rysowanie (przykład programu graficznego) 38

  Kalendarz, czyli kiedy dentysta 45

  Kalkulator, czyli … kalkulator 50

  Pogoda 56

  Mapa, czyli podróże myszką po mapie 64

  Cortana, czyli coś, czego nie ma (po polsku) 68

  Poczta, czyli poczta elektroniczna (odbieranie i wysyłanie maili) w Windows 69

  Jak działa poczta elektroniczna? 69

  Konta poczty elektronicznej 70

  Uruchamianie programu Poczta 71

  Dodawanie nowego konta e-mail w aplikacji Poczta 72

  Dodawanie istniejącego konta 74

  Tworzenie nowego konta w aplikacji Poczta 75

  Redagowanie i wysyłanie wiadomości 80

  Odbieranie, przeglądanie i czytanie poczty 82

  Odpowiadanie na list 85

  Wysyłanie listu z załącznikiem 88

  Otwieranie załącznika 90

  Skype, czyli wideotelefonia internetowa 92

  Ściąganie i instalacja aplikacji Skype 94

  Skype – pierwsze uruchomienie i logowanie 96

  Dodanie zdjęcia profilowego 98

  Testowanie audio 99

  Testowanie wideo 100

  I jeszcze zgody 100

  Rozmowa testowa 102

  Dodawanie do listy kontaktów 106

  Lista znajomych i ich dostępność 108

  Dzwonimy do kogoś 110

  Przebieg rozmowy 111

  Odbieramy telefon 112

  Rozmowy tekstowe 114

  Dzwonienie na „normalne” telefony 116

  Ustawienia Skype’a 118

  Skype czuwa 120

  Spotify, czyli muzyka z Sieci 122

  Pierwsze uruchomienie Spotify 124

  Bieżące korzystanie ze Spotify 126

  Ulubione i Playlisty (listy odtwarzania) 130

  A może wersja Premium 132

  Menedżer zadań 134

  Uruchamianie Menedżera zadań 135

  Widok uproszczony Menedżera zadań 136

  Pełny widok Menedżera zadań 138

  Procesy 139

  Wydajność 142

  Historia aplikacji 143

  Uruchamianie 144

  Użytkownicy 146

  Szczegóły 147

  Usługi 148

  Menedżer urządzeń i sterowniki 150

  Co to jest Menedżer urządzeń 150

  Uruchamianie Menedżera urządzeń 151

  Różne widoki Menedżera urządzeń 151

  Zasoby 153

  Widok > Urządzenia według typów 153

  Widok > Urządzenia według połączeń 156

  Widok > Pokaż ukryte urządzenia 158

  Urządzenia „problemowe” 159

  Zarządzanie urządzeniami 160

  Właściwości urządzeń 165

  Bezpieczeństwo w Internecie 171

  Ta książka jest dla Ciebie jeśli: 176

  • Widok:
  • Lista
  • Galeria