Podręcznik kieszonkowy Dell Alienware Area 51m R2

Podręcznik kieszonkowy Dell Alienware Area 51m R2 to zaawansowany, wydajny notebook gamingowy zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających graczach. Wyposażony w potężny procesor Intel Core i9-10900K i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q, notebook oferuje niesamowitą wydajność i wszechstronność, dzięki czemu możesz cieszyć się szybkimi prędkościami, wyraźnym wyświetlaniem i bezproblemową grą. Notebook jest też wyposażony w potężny panel dotykowy o przekątnej 17,3 cala, który pozwala na wygodne sterowanie grą i multimediami. Notebook Dell Alienware Area 51m R2 jest idealnym wyborem dla graczy, którzy wymagają najwyższej wydajności.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik kieszonkowy Dell Alienware Area 51m R2

Dell Alienware Area-51m R2 17. 3" Intel Core i9-10900K 3. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD

Dell Alienware Area-51m R2 17. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD

Dlaczego Dell Alienware Area-51m R2 17. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD jest lepszy od przeciętnej?

 • RAM?
  64GBvs12. 46GB
 • Rozdzielczość ekranu?
  3840 x 2160pxvs2. 61MP
 • Gęstość pikseli?
  255ppivs156. 64ppi
 • Prędkość pamięci RAM?
  2933MHzvs2637. 24MHz
 • Pamięć wewnętrzna?
  4000GBvs682. 93GB
 • Przekątna ekranu?
  17. 3"vs14. 95"
 • Taktowanie zegara - CPU?
  10 x 3. 7GHzvs9. 47GHz
 • Liczba portów USB 3. 0?
  4vs2. 05

Wygląd

Uważamy, że mniejsza waga jest lepsza, ponieważ lżejsze urządzenia są wygodniejsze do przenoszenia. Niższa waga jest również zaletą dla urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ułatwia transport.

Grubość (lub głębokość) produktu.

Używając wydajnych komponentów, które nie wytwarzają dużych ilości ciepłą, istnieje możliwość stworzenia urządzenia bez wentylatora. Rezultatem jest cichsza (lub bezgłośna) praca.

Klawiatura jest podświetlana, dzięki czemu łatwiej jest pisać w ciemności lub w słabym oświetleniu.

Gdy jest objęty gwarancją producenta, możliwe jest uzyskanie wymiany w przypadku awarii. Uwaga: Może się to różnić w zależności od regionu.

Maksymalna temperatura, przy której urządzenie jest w stanie wydajnie pracować.

Najniższa temperatura, przy której urządzenie potrafi optymalnie pracować.

Szerokość reprezentuje poziomy wymiar produktu.

Wyświetlacz

Rozdzielczość wskazuje maksymalną liczbę pikseli, którą można wyświetlić na ekranie, wyrażoną jako ilość pikseli na poziomej i pionowej osi.

Gęstość pikseli to miara rozdzielczości ekranu, wyrażona jako liczba pikseli na cal (PPI) na ekranie. Większa gęstość pikseli przekłada się na większą przejrzystość i ostrość obrazów renderowanych na ekranie, poprawiając w ten sposób jakość oglądania.

Rodzaj technologii zastosowanej w wyświetlaczu.

Urządzenie może być obsługiwane za pomocą palców poprzez dotykanie obiektów wyświetlanych na ekranie.

To pomaga zredukować odbicia z Twojego urządzenia.

Nit jest miarą światła emitowanego przez wyświetlacz, równą jednej kandeli na metr kwadratowy. Jaśniejsze wyświetlacze zapewniają czytelność zawartości ekranu, nawet w słonecznych warunkach.

Im większy jest rozmiar ekranu, tym lepsze wrażenia użytkownika.

Częstotliwość z jaką odświeżany jest ekran. Wyższa częstotliwość powoduje mniejsze migotanie (mniej szumów) i bardziej naturalny ruch w scenach akcji.

Standardowy współczynnik kontrastu urządzenia, to współczynnik luminancji najjaśniejszej barwy do najciemniejszej barwy obrazu. Wysoki współczynnik kontrastu jest pożądanym elementem każdego wyświetlacza, ponieważ zapewnia głębsze odcienie czerni i bardziej wyraziste barwy obrazu.

Wydajność

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest formą pamięci ulotnej używanej do przechowywania aktualnie używanych danych roboczych i kodu maszynowego. Jest to szybki, tymczasowy magazyn wirtualny, który można odczytywać i zmieniać w dowolnej kolejności, umożliwiając w ten sposób szybkie przetwarzanie danych.

Może współpracować z szybszą pamięcia, poprawiając wydajność systemu.

Urządzenia przechowujące oparte na pamięciach flash takie jak SSD nie posiadają mechanicznych części. Dzięki temu są zwykle szybsze, pracują ciszej i są bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjne HDD.

Pamięć wewnętrzna odnosi się do wbudowanej pamięci dostępnej w urządzeniu na dane systemowe, aplikacje i dane generowane przez użytkownika. Dzięki dużej ilości pamięci wewnętrznej możesz zapisać więcej plików i aplikacji na swoim urządzeniu.

Szybkość procesora wskazuje, ile cykli przetwarzania na sekundę może wykonać procesor, biorąc pod uwagę wszystkie jego rdzenie (jednostki przetwarzania). Oblicza się go przez dodanie częstotliwości taktowania każdego rdzenia lub, w przypadku procesorów wielordzeniowych wykorzystujących różne mikroarchitektury, każdej grupy rdzeni.

Większa ilość wątków pozwala na szybszą pracę oraz poprawia zdolność wykonywania wielozadaniowych czynności.

to SSD NVMe

Dell Alienware Area-51m R2 17. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD

Dyski SSD NVMe korzystają z interfejsu PCIe, który ma wyższą przepustowość niż interfejs SATA. Dzięki temu uzyskuje się znacznie większe prędkości odczytu/zapisu w porównaniu z dyskami SSD, które korzystają z interfejsu SATA. com/pl/dell-alienware-area-51m-r2-17-3-intel-core-i9-10900k-3-7ghz-64gb-ram-4tb-ssd/gpu-ram">VRAM

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość.

VRAM (video RAM) to dedykowana pamięć karty graficznej. Więcej pamięci VRAM pozwala na uruchomienie gry na wyższych ustawieniach, szczególnie w przypadku takich elementów jak rozdzielczość tekstur.

Procesor graficzny (GPU) ma wyższe taktowanie zegara.

Benchmarks

Geekbench 5 to wieloplatformowy test porównawczy, który mierzy wydajność wielu rdzeni procesora. (Źródło: Primate Labs, 2023)

Geekbench 5 to wieloplatformowy test porównawczy, który mierzy wydajność jednego rdzenia procesora. (Źródło: Primate Labs, 2023)

Benchmark mierzący wydajność procesora korzystającego z wielu wątków.

Benchmark mierzący wydajność procesora korzystającego z jednego wątku.

Cinebench R20 to narzędzie testowe, które mierzy wydajność wielu rdzeni procesora poprzez renderowanie sceny 3D.

Cinebench R20 to narzędzie testowe, które mierzy wydajność jednego rdzenia procesora poprzez renderowanie sceny 3D.

Łączność

USB 3. 2 Gen 2 obsługuje szybkość do 10 Gb/s. Wcześniej był znany jako USB 3. 1 Gen 2. Porty te wykorzystują złącze USB-C.

USB 3. Porty te wykorzystują starsze złącze USB-A.

Ta wersja USB 4 obsługuje prędkości do 20 Gb/s. W przeciwieństwie do USB 3. 2, USB 4 może dynamicznie przydzielać przepustowość dla wideo i danych.

Ta wersja USB 4 obsługuje bardzo duże szybkości do 40 Gb/s.

Liczba portów USB, które są zgodne z Thunderbolt 3. Porty te obsługują prędkości do 40 Gb/s, w tym co najmniej PCIe 16 Gb/s. Gwarantuje to możliwość obsługi jednego zewnętrznego wyświetlacza 4K.

Liczba portów USB, które są zgodne z Thunderbolt 4. Porty te obsługują prędkości do 40 Gb/s, w tym co najmniej PCIe 32 Gb/s. Gwarantuje to możliwość obsługi dwóch zewnętrznych wyświetlaczy 4K (lub jednego zewnętrznego wyświetlacza 8K). 2 Gen 1 obsługuje prędkości do 5 Gb/s. 1 Gen 1 i USB 3. 0. com/pl/dell-alienware-area-51m-r2-17-3-intel-core-i9-10900k-3-7ghz-64gb-ram-4tb-ssd/hdmi">posiada wyjście HDMI

Dell Alienware Area-51m R2 17. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD

Urządzenia z portami HDMI lub mini HDMI mogą transmitować pliki wideo i audio w wysokiej rozdzielczości.

Bateria

Żywotność baterii urządzenia (w trakcie użytkowania), wg danych producenta. Przy dłuższej żywotności baterii trzeba ładować urządzenie rzadziej.

Jak długo trwa całkowite naładowanie urządzenia.

Pojemność baterii, reprezentuje ilość energii elektrycznej którą może zmagazynować w baterii. Większa pojemność baterii przekłada się na dłuższą żywotność baterii.

Porty USB z funkcją sellp-and-charge mogą być użyte do ładowania urządzeń elektronicznych w czasie gdy laptop jest w trybie uśpienia, hibernacji lub gdy jest wyłączony.

Adapter zasilania MagSafe wykorzystuje łącze zasilania, które jest przyłączane magnetycznie. W przypadku pociągnięcia lub szarpnięcia wysunie się z gniazda bezpiecznie.

Funkcje

Urządzenia z głośnikami stereo odtwarzają dźwięk, który otacza użytkownika z lewej i prawej strony, tworząc bogatszy dźwięk i lepsze wrażenia.

Standardowe złącze mini-jack pozwala na korzystanie z większości słuchawek.

Liczba megapikseli decyduje o rozdzielczości obrazów wykonanych przednim aparatem. Wyższa liczba megapikseli oznacza, że przedni aparat jest w stanie uchwycić więcej szczegółów, co jest istotnym czynnikiem przy robieniu selfie w wysokiej rozdzielczości. com/pl/dell-alienware-area-51m-r2-17-3-intel-core-i9-10900k-3-7ghz-64gb-ram-4tb-ssd/dolby-atmos">posiada Dolby Atmos

Dell Alienware Area-51m R2 17. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD

Dolby Atmos to technologia dźwięku przestrzennego, która umożliwia interpretację dźwięków jako obiektów trójwymiarowych. W ten sposób Dolby Atmos pozwala otrzymać realistyczny dźwięk 360 stopni. com/pl/dell-alienware-area-51m-r2-17-3-intel-core-i9-10900k-3-7ghz-64gb-ram-4tb-ssd/stylus">Rysik w zestawie

Dell Alienware Area-51m R2 17. 7GHz / 64GB RAM / 4TB SSD

Rysik jest typem pióra, które pozwala na interakcję z ekranem dotykowym z większą precyzją i jest szczególnie przydatny do rysowania i pisania.

Urządzenie posiada czytnik linii papilarnych, który identyfikuje użytkownika.

Im więcej mikrofonów posiada urządzenie, tym lepiej jest w stanie filtrować hałasy tła oraz ma lepszą jakość zapisu dźwięku.

Systemy rozpoznawania twarzy w 3D, jak Face ID firmy Apple, dostarczają bezpieczną autentykacje biometryczną aby odblokować urządzenie i autoryzować płatności mobilne.

Maksymalna dostępna rozdzielczość filmów nagrywanych główną kamerą. Jednakże istnieje możliwość wyboru pomiędzy inną ilością klatek, te nagrania zwykle mają niższą rozdzielczość.

Inne

Mnożnik zegara reguluje częstotliwość taktowania zegara procesora.

Obsługiwany chipset/układy płyty głównej.

Obsługiwane gniazdo/gniazda procesora.

Niektóre aplikacje wykorzystują OpenCL aby korzystać z mocy obliczeniowej GPU dla celów nie związanych z grafiką. Nowsze wersje wprowadzają lepszą funkcjonalność i lepsze osiągi.

Jednostki renderujące są odpowiedzialne za niektóre z końcowych etapów procesu renderowania, zapisując obliczone wartości poszczególnych pikseli do pamięci oraz realizując inne zadania takie, jak antyaliasing, czyli wygładzanie krawędzi.

Jednostki teksturujące pobierają tekstury i mapują je na bazę geometrii sceny 3D. Większa liczba jednostek teksturujących oznacza z reguły szybsze przetwarzanie tekstur.

Jednostki cieniujące (lub procesory strumienione) są specjalizowanymi układami karty graficznej, które są odpowiedzialne za przetwarzanie różnych aspektów obrazu.

GPU z większą ilością jednostek wykonawczych dostarcza grafikę lepszej jakości.

Test porównawczy Blender (classroom) mierzy wydajność procesora poprzez renderowanie sceny 3D. Potężniejsze procesory mogą renderować scenę w krótszym czasie.

Najlepszy/najlepsza w kategorii laptopy?

Dell Alienware X17 R1 Intel Core i9-11980HK 2. 6GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Laptop / 64GB RAM / 4TB SSD

Razer Blade 17 (2022) 17__3" UHD Intel Core i9-12900H 1__8GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop / 32GB RAM / 1TB SSD

Asus ROG Zephyrus Duo 16 (2022) GX650 16" AMD Ryzen 9 6900HX 3__3GHz / Nvidia GeForce RTX 3070 Ti Laptop / 64GB RAM / 8TB SSD + 8TB SSD

Dell Alienware x17 R2 (2022) 17__3" UHD Intel Core i9-12900HK 2__5GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop / 64GB RAM / 2TB SSD + 2TB SSD

Asus ROG Zephyrus Duo 16 (2022) GX650 16" AMD Ryzen 9 6900HX 3__3GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Laptop / 64GB RAM / 2TB SSD + 2TB SSD

Asus ROG Zephyrus Duo 16 (2022) GX650 16" AMD Ryzen 9 6900HX 3__3GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop / 64GB RAM / 4TB SSD + 4TB SSD

Dell Alienware x17 R2 (2022) 17__3" UHD Intel Core i7-12700H 2__3GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop / 64GB RAM / 2TB SSD + 2TB SSD

MSI GT77 Titan 12UHS-006 17. 3" UHD Intel Core i9-12900HX 2. 3GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop / 64GB RAM / 2TB SSD

MSI GE76 Raider 12UHS 239 17__3" UHD Intel Core i9-12900HK 2__5GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Laptop / 64GB RAM / 2TB SSD + 1TB SSD

Dell Alienware X17 R1 Intel Core i7-11800H 2__3GHz / Nvidia GeForce RTX 3080 Laptop / 32GB RAM / 512GB SSD

Pokaż wszystko

Drogi Użytkowniku,

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ”  zgadzasz się, aby serwis Ceneo. pl sp z. o. i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Ceneo. pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie Ceneo. pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneo. pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

Wyrażając zgodę, otrzymasz reklamy produktów, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź Zaufanych Partnerów Ceneo. pl. Pamiętaj, że oni również mogą korzystać ze swoich zaufanych podwykonawców.Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo. pl, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce Plików Cookies.Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo. pl, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj.Więcej o plikach cookies, w tym o sposobie wycofania zgody, znajdziesz tutaj.Pamiętaj, że klikając przycisk „Nie zgadzam się” nie zmniejszasz liczby wyświetlanych reklam, oznacza to tylko, że ich zawartość nie będzie dostosowana do Twoich zainteresowań.

Nie zgadzam się

Kilkanaście dni temu Dell przygotował krótką informację, z której można było wywnioskować, iż 13 maja zostaną zaprezentowane odświeżone notebooki z gamingowej linii Alienware. Dzisiaj producent oficjalnie potwierdził trzy nowe przenośne komputery dla graczy. Flagowy Dell Alienware Area 51m R2, który od teraz będzie bazował na procesorach Intel Comet Lake-S oraz smuklejsze laptopy Dell Alienware m15 R3 oraz Alienware m17 R3, które będą wykorzystywać procesory 10 generacji Intel Comet Lake-H oraz karty NVIDIA GeForce RTX 20x0 SUPER. Nie zabraknie ponadto nowych wersji tańszych laptopów Dell G5 (2020) oraz Dell G5 SE (2020) - ten drugi będzie wykorzystywał procesory AMD Ryzen serii 4000 włącznie z topowym, 8-rdzeniowym AMD Ryzen 9 4900H. Będzie to pierwszy notebook z najwydajniejszym APU Renoir.

Dell ujawnił szczegóły dotyczące trzech notebooków gamingowych marki Alienware - mowa o Alienware Area 51m R2, Alienware m15 R3 oraz Alienware m17 R3. Laptopy będą wykorzystywały procesory Intel Comet Lake-H oraz karty graficzne NVIDIA GeForce oraz AMD Radeon.

Dell Alienware Area 51m R2 pod względem wyglądu nie różni się od swojego poprzednika. Zmiany przejdą podzespoły, bowiem desktopowe układy Intel 9 generacji (Coffee Lake Refresh) zostaną zastąpione przez nowe jednostki Intel Core 10 generacji Comet Lake-S. Do dyspozycji zostaną oddane 8-rdzeniowe i 16-wątkowe procesory Intel Core i7-10700 oraz Intel Core i7-10700K, a także 10-rdzeniowe i 20-wątkowe układy Intel Core i9-10900 oraz Intel Core i9-10900K. Procesory zostaną umieszczone w gnieździe LGA 1200 i najpewniej w przyszłości będzie możliwość wymiany na układy Intel Rocket Lake-S.

Pewną niespodzianką jest obecność karty graficznej AMD Radeon RX 5700M w jednym z wariantów nowego Alienware Area 51m R2. Karta bazująca na rdzeniu NAVI 10 z 36 blokami Compute Units oraz 8 GB pamięci VRAM GDDR6 powinna być konkurentem dla mobilnych układów NVIDIA GeForce RTX 2060 oraz GeForce RTX 2070. W przypadku NVIDII otrzymamy z kolei następujące GPU: GeForce GTX 1660 Ti, GeForce RTX 2060, GeForce RTX 2070 SUPER oraz GeForce RTX 2080 SUPER. Procesor będzie wspomagany przez maksymalnie 64 GB pamięci RAM DDR4 2933 MHz lub 3200 MHz. Pozostała część specyfikacji znajduje się w poniższej tabeli. Dostępność Dell Alienware Area 51m R2 spodziewana jest od 9 czerwca (w USA, nie wiemy czy w Europie także) w cenie od 3049, 99 dolarów.

SpecyfikacjaDell Alienware Area 51m R2
ProcesorIntel Core i7-10700 (8C/16T)
Intel Core i7-10700K (8C/16T)
Intel Core i9-10900 (10C/20T)
Intel Core i9-10900K (10C/20T)
Pamięć RAMDo 64 GB DDR4 2933 MHz lub 3200 MHzKarta graficznaAMD Radeon RX 5700M
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
NVIDIA GeForce RTX 2060
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER
Dyski1x SSD M. 2 PCIe x4 Gen. 3 do 2 TB
1x SSD M. 3 do 2 TB (RAID 0)
1x slot 2, 5" z dyskiem 1 TB HDD 7200 RPM
Matryca17, 3" IPS Full HD (NO G-SYNC), 100% sRGB, 144 Hz 9 ms
17, 3" IPS Full HD (G-SYNC), 100% sRGB, 144 Hz 9 ms
17, 3" IPS Full HD (NO G-SYNC), 100% sRGB, 300 Hz 3 ms
17, 3" IPS Ultra HD 4K (NO G-SYNC), 100% Adobe RGB, 60 Hz 25 ms
Złącza1x Thunderbolt 3
3x USB 3. 2 typu A Gen. 1
1x HDMI 2. 0b
1x mini DisplayPort 1. 4
1x Ethernet RJ-45 2, 5 Gbps
1x Alienware Graphics Amplifier Port (eGPU)
Czytnik kart pamięci SD, SDHC, SDXC, MMC
Czytnik kart pamięci microSD UHS-II HD312
2x audio jack 3, 5 mm
Blokada Kensington Lock
AkumulatorLitowo-jonowy, 90 WhWaga4, 7 kgZasilacz (konfiguracje)180 W + 180 W
180 W + 240 W
180 W + 330 W
240 W + 330 W
CenaOd 3049, 99 dolarów

Odświeżone zostaną także notebooki Dell Alienware m15 R3 oraz Alienware m17 R3. W obu przypadkach otrzymamy procesory Intel Comet Lake-H: 4-rdzeniowy i 8-wątkowy Intel Core i5-10300H, 6-rdzeniowy i 12-wątkowy Intel Core i7-10750H bądź 8-rdzeniowy i 16-wątkowy Intel Core i9-10980HK. Bardzo rozbudowane będą możliwości w kwestii wyboru GPU, bowiem zarówno 15- jak i 17-calowa wersja będą wykorzystać układy NVIDII z rodziny Turing jak również rodzynka w postaci AMD Radeon RX 5500M. Oprócz tego sprzęty otrzymają obsługę maksymalnie 32 GB pamięci RAM DDR4 2666 MHz oraz możliwość montażu maksymalnie dwóch dysków SSD PCIe x4 Gen. 3 o pojemności łącznej do 4 TB (w RAID 0). Zarówno Dell Alienware m15 R3 jak również Alienware m17 R3 trafią do sprzedaży już 21 maja. Cena 15-calowej wersji wynosi co najmniej 1500 dolarów, podczas gdy 17" wariantu - od 1550 dolarów. pl/image/news/2020/05/13_nowe_laptopy_dell_alienware_area_51m_r2_oraz_alienware_m17_r3_2_b. jpg" title="Nowe laptopy Dell Alienware Area 51m R2 oraz Alienware m17 R3 [3]">

Dell Alienware m15 R3Dell Alienware m17 R3Intel Core i5-10300H (4C/8T)
Intel Core i7-10750H (6C/12T)
Intel Core i9-10980HK (8C/16T)Do 32 GB DDR4 2666 MHzAMD Radeon RX 5500M
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
NVIDIA GeForce RTX 2060
NVIDIA GeForce RTX 2070
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
GeForce RTX 2080 SUPER Max-QAMD Radeon RX 5500M
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
NVIDIA GeForce RTX 2060
NVIDIA GeForce RTX 2070
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER2x SSD M. 3 w konfiguracji max. 4 TB w RAID 015, 6" IPS Full HD (NO G-SYNC), 100% sRGB, 144 Hz 7 ms
15, 6" IPS Full HD (G-SYNC), 100% sRGB, 144 Hz 7 ms
15, 6" IPS Full HD (NO G-SYNC), 100% sRGB, 300 Hz 3 ms
15, 6" OLED Ultra HD 4K (NO G-SYNC), 100% Adobe RGB, 60 Hz1x Thunderbolt 3
3x USB 3. 4
1x Ethernet RJ-45 2, 5 Gbps
1x Alienware Graphics Amplifier
Czytnik kart pamięci microSD
1x audio jack 3, 5 mm
Blokada Kensington LockLitowo-jonowy 56 Wh
Litowo-jonowy 86 Wh2, 5 kg2, 97 kgOd 1500 dolarówOd 1550 dolarów

Dell poinformował także o finalnej specyfikacji tańszych laptopów Dell G5 15 (2020) oraz Dell G5 SE (2020). Pierwszy będzie bazował na procesorach Intel Comet Lake-H oraz kartach NVIDIA GeForce, drugi natomiast jest konfiguracją na wyłączność AMD, gdzie pojawią się APU Renoir oraz karta AMD Radeon RX 5600M. Będzie to także pierwszy laptop z możliwością wyboru topowego procesora AMD Ryzen 9 4900H. Producent obiecuje nie tylko odświeżony wygląd urządzeń, ale także bardziej rozbudowany i lepiej działający układ chłodzenia. Co ciekawe, Dell G5 SE (2020) będzie pierwszym modelem z aktywną funkcją AMD SmartShift, w której część budżetu energetycznego może być kierowana albo do APU albo do GPU w zależności od potrzeb. Oba modele Dell G5 trafią do sprzedaży 21 maja, jednak w tym wypadku ceny nie zostały jeszcze podane.

Dell G15 15 (2020)Dell G15 SE 15 (2020)Intel Core i5-10300H (4C/8T)
Intel Core i7-10750H (6C/12T)AMD Ryzen 5 4600H (6C/12T)
AMD Ryzen 7 4800H (8C/16T)
AMD Ryzen 9 4900H (8C/16T)Do 16 GB DDR4 2933 MHzDo 16 GB DDR4 3200 MHzNVIDIA GeForce GTX 1650 G6
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
NVIDIA GeForce RTX 2060
NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-QAMD Radeon RX 5600M
Aktywna funkcja AMD SmartShift1x SSD M. 3 do 1 TB
1x slot 2, 5" na SSD/HDD15, 6" IPS Full HD, 60 Hz, 300 nitów
15, 6" IPS Full HD, 144 Hz, 300 nitów
15, 6" IPS Full HD, 300 Hz, 300 nitów15, 6" IPS Full HD, 60 Hz, 220 nitów
15, 6" IPS Full HD, 144 Hz, 300 nitów1x Thunderbolt 3 (bez GTX 1650/1650 Ti)
1x USB 3. 1
1x USB 2. 0
1x HDMI 2. 0
1x mini DisplayPort
Czytnik kart pamięci SD, SDHC, SDXC, MMC
1x audio jack 3, 5 mm
Blokada Kensington Lock1x USB 3. 2 typu C Gen. 2
1x USB 3. 0
1x mini DisplayPort
Czytnik kart pamięci SD, SDHC, SDXC, MMC
1x audio jack 3, 5 mm
Blokada Kensington LockLitowo-jonowy, 51 Wh
Litowo-jonowy, 68 Wh2, 34 kgOd 829, 99 dolarów?

Źródło: Dell

Podręcznik kieszonkowy Dell Alienware Area 51m R2

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik kieszonkowy Dell Alienware Area 51m R2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik kieszonkowy Dell Alienware Area 51m R2