Opis systemu Ge Jes733

System GE JES733 to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów do zarządzania energią na rynku. Został zaprojektowany, aby pomóc przedsiębiorstwom w osiąganiu oszczędności energii i wydajności. System działa jako inteligentny, samodzielnie sterowany system energetyczny, który może monitorować i optymalizować zużycie energii w celu osiągnięcia najbardziej wydajnych wyników. System zapewnia zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne sterowanie obciążeniami, monitorowanie zużycia energii i optymalizacja zużycia energii. System może również wykorzystywać dane historyczne w celu wygenerowania zaawansowanych raportów i wniosków na temat pracy systemu. System GE JES 733 jest wygodny w użyciu i wyposażony w wiele funkcji, które pomogą przedsiębiorstwom w osiąganiu oszczędności energii i wydajności.

Ostatnia aktualizacja: Opis systemu Ge Jes733

W rozdziale tym zapoznasz się z pojęciem i rodzajami systemów operacyjnych.

Ćwiczenie 1

Uruchom komputer i rozpoznaj system operacyjny zainstalowany na twoim komputerze.

Wskazówka

Abyś mógł poprawnie rozpoznać zainstalowany w twoim komputerze system operacyjny, porównaj go z przedstawionymi poniżej ekranami powitalnymi najpopularniejszych systemów komputerowych.

R10IRnJR2BFQP1

Źródło: Sławomir Szaruga, licencja: CC BY 3.

R1YzwGIEgl9661

Źródło: Sławomir Szaruga, licencja: CC BY 3. pl/portal/f/res-minimized/RK1mvsts5zDu2/3/SWbVU3syw7BuYPEvxBIQALwX0RKxJ53D. jpg">RK1mvsts5zDu21

Źródło: Sławomir Szaruga, licencja: CC BY 3. pl/portal/f/res-minimized/R1ZeZ5WRZ3WTl/3/2hKb0aizWB1HwYY6Vw3fAFUuXPVTkwh1. jpg">R1ZeZ5WRZ3WTl1

Źródło: Sławomir Szaruga, licencja: CC BY 3.

m3f46776c9f967ccc_d5e174

Już wiesz, że komputer rozróżnia tylko dwie wartości oznaczane jako „0” i ***”1”***. Dla nas porozumiewanie się z komputerem za pomocą dwóch znaków byłoby bardzo trudne. Dlatego potrzebny jest mechanizm, dzięki któremu będzie możliwe porozumiewanie się z komputerem za pomocą języka zbliżonego do ludzkiego. W komputerze tę funkcję spełnia zbiór programów nazwany systemem operacyjnymsystemem operacyjnym. Bez niego komputer nie wykona żadnego działania.

m3f46776c9f967ccc_1443942293470_0

Zapamiętaj!

Równie ważnym jak komunikacja z człowiekiem, a może nawet ważniejszym, zadaniem systemu operacyjnego jest zapisywanie plików na dysku, czyli tak zwane zarządzanie dyskami. Do działań takich zalicza się: zapisywanie, kopiowanie, usuwanie, rozmieszczanie, czy też uruchamianie plików.

m3f46776c9f967ccc_d5e205

Obecnie najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi instalowanymi w komputerach są:
MS Windows, Mac OS, Linux, Android. Producenci systemów operacyjnych oznaczają je specjalnymi symbolami graficznymi.

Ćwiczenie 2

Dopasuj poniższe symbole do nazw systemów.

R1VuEnqj5g4E61
Interaktywne zadanie z przyporządkowaniem obrazków do opisów

Systemy operacyjne są nieustannie ulepszane przez producentów i zastępowane nowszymi wersjami. Możesz pracować z takimi komputerami, które mają zainstalowane systemy tego samego producenta, ale wyglądają inaczej. Większość współczesnych komputerów pracuje pod kontrolą systemu MS Windows, Mac OS X lub darmowego systemu Linux.
System Mac OS X, opracowany przez firmę Apple, jest przeznaczony dla komputerów Macintosh produkowanych przez tę firmę.
Systemy operacyjne Android, Windows Phone i iOS są przeznaczone przede wszystkim dla urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony.
Więcej informacji na temat systemów operacyjnych uzyskasz tutajtutaj.

m3f46776c9f967ccc_d350e136
m3f46776c9f967ccc_d5e280

Po uruchomieniu komputera, wybraniu użytkownika, który jest ci przypisany i zalogowaniu się do systemu operacyjnego wita cię znajomy wygląd ekranu. Możesz na nim uporządkować wszystkie elementy, tak aby sprawnie dotrzeć do potrzebnych dokumentów i programów.

Ćwiczenie 3

Wyobraź sobie, że jesteś projektantem systemu. Wybierz elementy z dostępnej bazy, które chcesz umieścić na ekranie twojego komputera.

RA1i5066WdK831
Interaktywne zadanie z przeciąganiem elementów

Źródło: Grzegorz Zwoliński, licencja: CC BY 3.

RDEnXzW3J5ePn
(Uzupełnij).

Uzasadnij swój wybór.


Wskazówka

Wygląd tego ekranu w znacznym stopniu zależy od ciebie. Jednak są na nim elementy ściśle związane z wykorzystywanym systemem operacyjnym. W zależności od niego ekran może nazywać się pulpitem lub biurkiem. Wybierz odpowiedni przycisk i obejrzyj, jak wygląda ekran w wybranym systemie operacyjnym.
Windows 7Windows 7
Windows 8. 1Windows 8. 1
UbuntuUbuntu
Mac OS XMac OS X
Windows 10Windows 10

m3f46776c9f967ccc_d350e171
m3f46776c9f967ccc_d350e177
m3f46776c9f967ccc_d350e184
m3f46776c9f967ccc_d350e190
m3f46776c9f967ccc_d350e196
m3f46776c9f967ccc_d5e416

Zapamiętaj!

System operacyjny to program, który umożliwia ci porozumiewanie się z komputerem. Jest wiele systemów operacyjnych, ale ich podstawowe funkcje są podobne.

Dane techniczne produktu Procesory Intel® Core™ i5 dziesiątej generacji

Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej.
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy.

 • Safari
 • Chrome
 • Edge
 • Firefox
 • Przykłady wyszukiwania

 • Nasz katalog procesorów, chipsetów, zestawów, dysków SSD, produktów serwerowych i innych można przeszukiwać na kilka sposobów.

  Nazwa marki:Core i7

  Numer produktu:i7-12700KF

  Kod zamówienia:CM8071504553829

  Kod SPEC:SRL4P

  Nazwa kodowa:Alder Lake

  Wyszukiwanie zaawansowane

  Użyj tego narzędzia do filtrowania procesorów Intel® według gniazda, liczby rdzeni, rozmiaru pamięci cache, maksymalnej pamięci i innych kryteriów

  Czekamy na Twoją opinię

  Chcemy, aby zestaw narzędzi ARK był dla Ciebie przydatny. Wprowadź tutaj swoje komentarze, pytania i sugestie. W ciągu 2 dni roboczych otrzymasz odpowiedź.

  Komentarze zostały wysłane. Dziękujemy za przesłany komentarz.

  Twoje dane osobowe zostaną wykorzystane tylko w celu udzielenia odpowiedzi na zgłoszenie. Ani Twoje dane, ani adres e-mail nie zostały dodane do żadnej listy dystrybucyjnej, co oznacza, że z firmy Intel Corporation nie otrzymasz żadnych niezamówionych wiadomości. Klikając przycisk „Prześlij”, potwierdzasz akceptację Warunków użytkowania i zrozumienie Zasad poufności danych firmy Intel.

  Podane tu informacje mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia. Firma Intel może w każdej chwili i bez powiadomienia dokonać zmian w cyklu życia produktu, specyfikacjach i opisach produktów. Informacje są dostarczane „jako takie” i firma Intel nie składa żadnych oświadczeń ani nie udziela żadnych gwarancji w zakresie dokładności danych czy funkcji produktu, dostępności, funkcjonalności czy zgodności wymienionych produktów. Więcej informacji na temat powyższych produktów lub systemów można uzyskać u ich dostawcy.

  „Zapowiedziane” kody SKU nie są jeszcze dostępne. Więcej informacji na temat dostępności na rynku można znaleźć na stronie Data wprowadzenia produktu na rynek.

  Maksymalne TDP systemu jest oparte na najgorszym z możliwych scenariuszu. Rzeczywiste TDP może być niższe, jeśli nie wszystkie wejścia/wyjścia chipsetów są używane.

  Sage Symfonia jest jednym z wiodących rozwiązań w dziedzinie zarządzania małymi i średnimi firmami. To oprogramowanie pozwala nam między innymi na monitorowanie stanów magazynowych, zarządzanie zasobami ludzkimi, czy narzędzia dla działów księgowych.

  System można zainstalować w kilku różnych konfiguracjach:
  -Jednostanowiskowa – kiedy cały proces zarządzania wykonywany jest przez jedną osobę.
  -Wielostanowiskowa – kiedy chcemy aby osoby z różnych działów mogły korzystać z Symfonii równocześnie.

  Wymagania sprzętowe dla instalacji wersji wielostanowiskowej

  – Procesor: 2GHz, 2 rdzenie
  – Pamięć RAM: 4GB
  – Dysk: 12GB wolnego miejsca
  – Sieć: Aktywne połączenie sieciowe
  – Rozdzielczość ekranu: min. 1024×768
  – System: Windows Server 2016/2019 z zainstalowanym językiem polskim
  – Baza danych: Microsoft SQL Express 2016 SP 1 / Express 2017 / Express 2019 lub Microsoft SQL Server 2016 Standard / 2017 Standard / 2019 Standard
  – Dodatkowe oprogramowanie:. NET Framework 4. 6. 2

  Opis funkcjonalności systemu

  Sage Symfonia składa się z modułów. Każdy z nich pozwala nam na pracę z innym działem firmy. W zależności od zakupionej wersji dostajemy różny zestaw modułów.
  I tak w Pakiecie Ekonomicznym oraz Pakiecie Uniwersalnym mamy do dyspozycji:
  -Finanse i Księgowość
  -Handel
  -Kadry i Płace
  -Środki trwałe
  A w pakiecie profesjonalny, mamy dodatkowo moduły:
  -Zarządzanie produkcją
  -Administrację
  -Business Intelligence

  W takim razie jaki serwer wirtualny wybrać do Optimy?

  Z naszych doświadczeń wynika, że w przypadku małych firm, wystarczy zakupić maszynę VM01 Basic, aby bezproblemowo korzystać z programu.

  W przypadku średnich oraz dużych firm ciężej jest już dobrać konkretną ofertę, ponieważ bardzo często zapotrzebowania różnią się w zależności od potrzeb indywidualnych. W takim przypadku zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, gdzie nasi doradcy pomogą wybrać ofertę skrojoną na miarę.

  Opis systemu Ge Jes733

  Bezpośredni link do pobrania Opis systemu Ge Jes733

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Opis systemu Ge Jes733