Instalacja Quickmanual Haier Bd 103h

Instalacja Quickmanual Haier BD 103H to łatwe i szybkie wdrożenie urządzenia. Składa się z następujących kroków: pierwszy to podłączenie urządzenia do gniazdka elektrycznego i uruchomienie go; drugi to ściągnięcie i zainstalowanie oprogramowania Quickmanual na komputerze; trzeci to wprowadzenie wszystkich danych, takich jak adres IP, dane użytkownika, hasło i inne informacje; czwarty to podłączenie urządzenia do sieci; piąty to skonfigurowanie ustawień połączenia i udostępnienie internetu; szósty to skonfigurowanie ustawień sieci bezprzewodowej; i ostatni to zakończenie procesu instalacji. Po zakończeniu instalacji, urządzenie Haier BD 103H jest gotowe do użytku.

Ostatnia aktualizacja: Instalacja Quickmanual Haier Bd 103h

 • Montaż klimatyzacji2polubień28884 odwiedzin3 komentarzy

Z pytaniem jak przygotować instalacje pod klimatyzator w remontowanym lub budowanym domu/mieszkaniu przychodzi do nas wielu klientów, którzy w poszukiwaniu oszczędności chcą zrobić coś sami - własnymi ręcami, jak to się często mówi.

Zawsze doradzamy, aby oddali to w ręce specjalistów, żeby wszystko było zrobione jak należy, a z potencjalnych oszczędności nie zrobiły się ostatecznie kolejne inwestycje (gdyby coś jednak poszło nie tak). Wiem jednak, że wiele osób będzie w stanie wykonać to poprawnie po uzyskaniu kilku cennych wskazówek - dla nich właśnie jest ten wpis.

Żeby uniknąć właśnie tych niepotrzebnych inwestycji - chętnie przybliżę temat - jak to zrobić, żeby zrobić to dobrze.

Czy się na tym znam? W skrócie:

 • od ponad 10 lat prowadzę sklep z klimatyzacją i pompami ciepła
 • 10 lat temu rozpocząłem swoją przygodę z montażem klimatyzacji
 • od 3 lat szkolę przyszłych instalatorów i serwisantów prowadząc szkolenia w AkademiaInstalatorow. pl

... znam się:)

OK, powiedz mi jak przygotować instalacje?

Cały proces musimy robić na kilka mniejszych. Najpierw musimy dobrać moc urządzenia, bo od tego będzie zależało, jakie rurki położymy. Następnie będziemy musieli wymyślić miejsce do montażu, do powieszenia jednostki wewnętrznej. I dopiero ostatni krok to przygotowanie instalacji.

Jak dobrać moc (wielkość) klimatyzatora?

Sposobów na dobór mocy chłodniczej klimatyzatora jest wiele, jednak taki, z którego sami korzystamy najczęściej jest taki… Przyjmujemy, że na 1m² powierzchni pomieszczenia, które chcemy wychodzić potrzebujemy około 50 Watów energii cieplnej. Poszukując klimatyzator do domu lub mieszkania stajemy zatem przed wyborem jednego z poniższych urządzeń:

 • 2. 5kW - dla pomieszczeń do 30m²
 • 3. 5kW - dla pomieszczeń do 40m²
 • 5kW - dla pomieszczeń do 60m²


Warto tutaj wziąć pod uwagę ewentualne zyski cieplne, jakie będą dostarczane na przykład przez bardzo duże przeszklenia, szczególnie od strony południowej. Jednak w domach i mieszkaniach z reguły nie ma aż tak wielkich zysków z tego tytułu.

Jakie przewody elektryczne do klimatyzatora?

Wiemy już jakiej mocy będzie klimatyzator? OK, to teraz czas na wymyślenie jakie rurki położymy i jakie kable. Zacznijmy może od tych ostatnich - czyli od przewodów elektrycznych.

Zasilając klimatyzatory w 95% urządzeń dostępnych na polskim rynku zasilanie powinniśmy doprowadzić do jednostki zewnętrznej. Urządzenie wewnętrzne nie jest oddzielnie zasilane - to jednostka zewnętrzna przekazuje mu zasilanie, zatem musimy połączyć je również przewodem elektrycznym. Żeby instalacja była przygotowana w sposób możliwie najbardziej uniwersalny - połóż tam przewód 5x1 mm², nie potrzeba nic większego. A jaki przewód do jednostki zewnętrznej? Dla bezpieczeństwa sugeruję przygotować 3x2. 5 mm², najlepiej na osobnym bezpieczniku (16A) - ale bezpiecznikiem niech na prawdę zajmie się fachowiec, szkoda stracić życie przez pozorne oszczędności.

Jakie rury miedziane pod instalację klimatyzatora?

Znamy już przewód elektryczny, teraz czas na rurki miedziane - to bowiem w nich płynie czynnik pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Tych rurek jest para - dwie sztuki. Jedną czynnik płynie, drugą wraca. Myślę, że bez zbędnego wdawania się w szczegóły - taka wiedza Ci wystarczy:)

Dla klimatyzatorów o mocy chłodniczej 2. 5 i 3. 5kW stosuje się rurki miedziane 1/4’’ oraz 3/8’’ (z niewielkimi wyjątkami rzędu 1% klimatyzatorów na polskim rynku). Dla klimatyzatorów o mocy 5kW stosuje się przewody miedziane o średnicy 1/4’’ i 1/2’’.

Jakiego producenta rur miedzianych wybrać? Ogólnie nie ma to aż tak dużego znaczenia. Większość rur miedzianych dostępnych na polskim rynku bardzo dobrze nadaje się do takich instalacji. My w tego typu pracach najczęściej stawiamy na rury miedziane produkowane w Europie dla marki STANN, które spełniają wymagania stawiane przez polskie prawo budowlane.

Obecne na polskim rynku klimatyzatory bez problemu obsłużą instalację o długości 20-25 mb. Zatem nie musisz się ograniczać, jeśli chcesz umieścić jednostkę zewnętrzną w mniej widocznym miejscu.

Co ze skroplinami? Wodą z klimatyzatora

Jak być może już wiesz, a jeśli nie to właśnie się dowiadujesz - podczas pracy klimatyzator osusza powietrze w pomieszczeniu i tak uzyskaną wodę musimy odprowadzić. Przygotowując instalację pod klimatyzację musisz o tym pamiętać!

Sposobów jest sporo na przykład:

 • Rurka pex o średnicy min 16mm
 • Karbowana elastyczna rurka do odprowadzenia skroplin o średnicy wewnętrznej też 16mm
 • Sztywne rurki PCV o średnicy 20mm

To co jest najistotniejsze, to fakt, że woda w jednostce wewnętrznej (co warte podkreślenia) zbiera się u dołu urządzenia. Najlepszym i najbardziej niezawodnym sposobem jej odprowadzenia jest odpływ grawitacyjny - czyli ciągle w dół - taki też sposób Tobie rekomenduję. W przeciwnym wypadku - jeśli woda musi popłynąć do góry - stosujemy pompki skroplin, które są w stanie wypompować wodę nawet na kilkanaście metrów w górę.

Kiedy odprowadzasz wodę bezpośrednio do kanalizacji obowiązkowo pamiętaj o zasyfonowaniu instalacji. Co to znaczy? Nie oszukujmy się - z kanalizacji będzie śmierdzieć! A jeśli będzie śmierdzieć z kanalizacji, to i cały ten „zapach” wydostanie się z klimatyzatora, który dodatkowo rozrzuci to po całym pomieszczeniu. Dlatego stosuje się syfony, który zadaniem jest powstrzymać nieprzyjemne zapachy, aby nie wydostały się z urządzenia.

Sztywne rury do skroplinWęże do skroplinPompki skroplinSyfonyZłączki do skroplin

Gdzie powiesić klimatyzator?

Zapamiętaj, że praktycznie każde miejsce, które nie będzie powodowało tego, że na wprost klimatyzatora będzie siedział lub leżał (w przypadku sypialni) człowiek - będzie miejscem dobrym. W pomieszczeniach o powierzchni 10-50m² nie ma zbyt dużego znaczenia, czy klimatyzator będzie zainstalowany w centralnym miejscu, czy z boku pomieszczenia. Unikaj więc wiania na łóżko, wiania na biurko, na sofę w salonie, a wszystko będzie dobrze.

A co jeśli nie ma takiego miejsca? Wtedy wybierz to, które będzie „mniejszym złem”, a przy wyborze klimatyzatora skonsultuj się z fachowcami, którzy będą w stanie doradzić jakie urządzenie można tak wysterować, aby możliwie nie wiało po użytkownikach (w momencie pisania tego tekstu takim klimatyzatorem stosunkowo niedrogim jest Haier Tundra).

Klimatyzator powinien być odsunięty od sufitu o minimum 10cm - przestrzeń ta jest potrzebna do zaciągnięcia powietrza, ponieważ to właśnie górną powierzchnią klimatyzator wciąga powietrze, które przechodzi przez zimną chłodnicę i wychłodzone wychodzi dolnym wylotem. pl/img/cms/blog/2021/przygotowanie-instalacji-pod-klimatyzacje-3. jpg" alt="gdzie powiesić klimatyzator"/>

Jak rozprowadzić instalację rur pod klimatyzator?

No i dobrnęliśmy do ostatniego tematu - czyli jak wykonać całą instalację poprawnie. Możesz założyć, że urządzenie będzie miało przybliżone wymiary ok 90x30 cm. Instalacja powinna być podprowadzona do jego lewego dolnego narożnika i ciągnąć się minimum do połowy szerokości klimatyzatora. Przewód sterowniczy, który jednocześnie zasila jednostkę wewnętrzną powinien być dłuższy o 1 metr.

Rura odprowadzająca skropliny powinna zaczynać się nie wyżej niż 1 cm od podstawy dolnej klimatyzatora wewnętrznego i iść ze spadkiem (o ile uskuteczniasz grawitacyjny odpływ skroplin).

Przewody miedziane wyginaj bardzo delikatnie zachowując możliwie duże promienie, ponieważ łatwo je przełamać - a wtedy o przepływie nie ma mowy i o prawidłowej instalacji również. W przypadku jakiejkolwiek niepewności rozetnij lekko izolację i sprawdź, czy rura jest cała, a następnie zaklej rozcięcie, aby nie wydostawała się z niego wilgoć ze skroplonego na rurce powietrza.

Gdzie kupić materiały do montaż klimatyzacji?

Jeśli podobał Ci się ten poradnik i uważasz, że jest przydatny - mam nadzieję, że w ramach wdzięczności skorzystasz z zakupów w naszym sklepie, gdzie w jednym miejscu masz możliwość zakupu wszystkiego, co niezbędne do montażu klimatyzacji.

A jeśli jakieś kwestie nie zostały poruszone, coś jest nie jasne, czegoś było za mało - napisz proszę komentarz - chętnie rozwinę ten wpis, aby pomóc jak największej liczbie osób!

Nie chcesz, żeby ominęły Cię kolejne wpisy?

Komentarze (3)

 • PawełCH
 • 2021-09-25 16:32:44
 • elegancko! i już wszystko wiem, jak przygotować, wielkie dzięki z pewnością całość materiału zakupię u Was!

 • jan
 • 2021-12-03 10:40:32
 • dziękuje za ten wpis, bardzo fajnie rozpisane
 • Jacek
 • 2022-08-26 23:06:59
 • świetny wpis, super sklep! wielkie dzięki za to co robicie!

  Instalacja Poziomowanie pralki Przed rozpoczęciem eksploatacji, wypoziomowanie pralki MUSI być sprawdzone poziomnicą (5). Obniży to do minimum drgania i hałas podczas pracy pralki, a także ograniczy jej zużycie. Pralkę należy wypoziomować za pomocą znajdujących się pod nią nóżek. Najpierw należy wyregulować nóżkę ręcznie, by wypoziomować urządzenie, a następnie dokręcić nakrętki do dna pralki za pomocą płaskiego klucza maszynowego o rozwartości 16 mm (B). Podłączenie węża doprowadzającego wodę Ważne: pralka MUSI być podłączona wyłącznie do rurociągu zimnej wody. Podłączyć wąż doprowadzający wodę, przymocowując go do ustawionego pod kątem złącza znajdującego się z tyłu pralki (7). Proste złącze służy do zamocowania zaworu doprowadzania wody (8). Przed podłączeniem należy sprawdzić, czy wszystkie uszczelki są na swoim miejscu. Ważne: nakrętkę podłączenia węża należy dokręcić ręcznie – nie wolno jej nadmiernie dokręcać. Podłączenie węża odprowadzającego wodę Ważne: wysokość górnego wygięcia węża odprowadzającego wodę MUSI być między 80 – 100 cm od podłogi (9). Wąż odprowadzający wodę należy umieścić w podpórce (10) i przymocować do ścianki na odpowiedniej wysokości. 5 Wąż doprowadzający wodę Wąż doprowadzający wodę Zawór doprowadzania wody

  Instalacja Podłączenie węża odprowadzającego wodę – opcje Dostępne są trzy opcje podłączenia. Uwagi ogólne. Koniec węża odprowadzającego wodę nie może znajdować się pod wodą, musi być bezpiecznie przymocowany i nie może przeciekać. Jeżeli wąż odprowadzający wodę umieszczony jest na poziomie podłoża lub wysokość rury wynosi mniej niż 80 cm, woda będzie przez cały czas odpływała z pralki podczas jej napełniania (samoczynne przelewanie przez syfon). Nie zaleca się przedłużać węża odprowadzającego wodę, chyba że jest to absolutnie konieczne. Wówczas przedłużenie musi mieć tę samą średnicę i nie może być dłuższe niż 250 cm. Opcja 1: do odpływowej rury pionowej Rura pionowa powinna mieć średnicę wewnętrzną około 36 mm, co pozwoli na pozostawienie szczeliny powietrznej między rurą a wężem. Opcja 2: do króćca odpływowego syfonu Jeżeli króciec odpływowy był wcześniej używany, należy najpierw usunąć korek zaślepiający, jeśli został zamocowany. Należy wepchnąć wąż odprowadzający wodę do króćca i pewnie przymocować opaską zabezpieczającą. Uwaga: należy pamiętać o utworzeniu uniesionej pętli z węża odprowadzającego wodę, co zapobiegnie przepływowi wody odpływowej ze zlewu z powrotem do pralki. Opcja 3: bezpośrednio do zlewu Za pomocą podpórki węża, należy zaczepić wąż odprowadzający wodę bezpośrednio o brzeg zlewu (upewniając się, że wąż jest na odpowiedniej wysokości). 6 Opcja 1 Odpływowa rura pionowa Opcja 2 Króciec odpływowy syfonu Opcja 3 Zlew Uniesiona pętla

  • Page 1 and 2: Haier - Pralka Instrukcja instalacj
  • Page 3 and 4: Informacje dotyczące bezpieczeńst
  • Page 5: Instalacja Rozpakowanie pralki Uwag
  • Page 9 and 10: Funkcje panelu sterowania 1. Dozown
  • Page 11 and 12: Wskazówki dotyczące wyboru progra
  • Page 13 and 14: Instrukcja użytkownika Korzystanie
  • Page 15 and 16: Sygnały awarii Kontrolka blokady d
  • Page 17 and 18: Pielęgnacja i konserwacja Transpor
  • Page 19: Dane techniczne Model / pozycja HW5
  • Widok:
  • Lista
  • Galeria