Informacje dotyczące bezpieczeństwa 3xlogic Vigil Vrm V7 1

3xlogic Vigil VRM V7 1 to aplikacja oparta na chmurze, która oferuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, aby chronić dane i systemy osobiste oraz firmy. Aplikacja oferuje szeroką gamę narzędzi bezpieczeństwa, w tym wykrywanie i blokowanie wyrażeń, autentykację dwuskładnikową, zarządzanie kontami i zasobami, zabezpieczone połączenia sieciowe i dostęp do chmury zabezpieczone przez szyfrowanie. 3xlogic Vigil VRM V7 1 oferuje również usługi monitorowania, wykrywania i reagowania na ataki, które mogą być wykorzystywane do wykrywania i blokowania nieautoryzowanych aktywności. Aplikacja ta stanowi skuteczny i wszechstronny sposób na ochronę systemów i danych przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami cybernetycznymi.

Ostatnia aktualizacja: Informacje dotyczące bezpieczeństwa 3xlogic Vigil Vrm V7 1

Na czym polega cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo działa jak tradycyjna ochrona – jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom i ich systemom komputerowym. W prawdziwym świecie wystarczy Ci domofon i zamykane na klucz okna, ale w świecie wirtualnym nie jest to aż tak proste. Internetowi złodzieje mogą wejść w posiadanie Twoich danych na wiele sposobów. Mogą nawet przekonać Cię do przesłania ich dobrowolnie, jeśli nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie padasz ofiarą oszustwa. Internet może być przerażającym miejscem, a samotne surfowanie po nim może być niebezpieczne. Dlatego musisz się upewnić, że korzystasz z odpowiedniej ochrony.

Przed czym chroni cyberochrona?

Motywacją cyberprzestępców są pieniądze, w związku z tym stworzyli oni setki różnych metod kradzieży. W niektórych przypadkach może to sprowadzać się po prostu do śledzenia Twojego konta bankowego, a w niektórych do kradzieży dowodu osobistego. W niektórych naprawdę przerażających sytuacjach cyberprzestępcy mogą zająć cały Twój komputer – to zupełnie tak, jakby przyszli do Twojego domu.

Rodzaje cyberataków

Oto najczęściej spotykane rodzaje cyberataków, o których należy wiedzieć:

Złośliwe oprogramowanie

Złośliwe oprogramowanie to rodzaj programu, który hackerzy celowo instalują na Twoim komputerze. Złośliwe oprogramowanie często przedostaje się do komputerów, podszywając się pod zupełnie niewinne załączniki wiadomości e-mail lub fałszywe przyciski na stronach internetowych. Umożliwia mu to obejście zabezpieczeń sieci. Tego typu oprogramowanie, znane jako oprogramowanie szpiegujące, może również przesyłać Twoje dane osobowe, instalować kolejne złośliwe programy lub całkowicie wyłączać komputer. By zapewnić bezpieczeństwo komputera, powinno się pobierać wyłącznie te pliki, co do których mamy pewność.

Ransomware

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania szyfrującego wszystkie pliki. Trudno jest rozpoznać, że akurat pobiera się ransomware. Często wyląduje ono w Twojej skrzynce odbiorczej pod niewinną nazwą pliku od niewinnie brzmiącego nadawcy. Po jego otwarciu dostęp do plików stanie się niemożliwy, a by go odzyskać, trzeba będzie zapłacić okup. Możesz mieć jednak pewność, że nawet po jego zapłaceniu pozostanie Ci tylko lżejszy portfel i nieprzyjemne wspomnienie.

Phishing

Phishing ma z kolei miejsce wtedy, gdy oszust podszywa się pod wiarygodne źródło. Atak phishingowy może przybrać formę wiadomości e-mail, wiadomości w mediach społecznościowych, a nawet rozmowy telefonicznej. Możesz na przykład otrzymać wiadomość od kogoś, kto podaje się za pracownika banku i prosi o potwierdzenie Twoich danych, podanie numeru karty kredytowej lub wykonanie przelewu. Następnie ta osoba wykorzysta Twoje dane w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do Twoich kont. Czasami zdarza się również tak, że wiadomości phishingowe będą Cię oszukiwać i przekonywać, że, by uchronić się przed atakiem oszustów, należy kliknąć określony link lub podać dane swojego konta bankowego. Nigdy, przenigdy nie odpowiadaj na takie prośby. Bezpieczeństwo informacji jest dla banków najwyższym priorytetem, więc z pewnością nie będą one nagle rozsyłać wiadomości e-mail z prośbą o podanie jakichkolwiek danych. Jeśli masz wątpliwości odnośnie do jakiejś wiadomości, nie wykonuj żadnych zawartych w niej poleceń, tylko zadzwoń do banku i sprawdź, czy wiadomość naprawdę została przez niego wysłana.

Ataki DDoS (Denial of Service)

Atak DDoS ma miejsce wtedy, gdy Twoja sieć lub serwer są przeciążone i zalane dużą ilością danych internetowych. Przy tak wielkim nagromadzeniu danych wykorzystujących przepustowość sieci nie możesz normalnie z niej korzystać. Ten rodzaj ataku jest najczęściej kierowany na strony internetowe firm i organizacji. Celem tych ataków raczej nie są pieniądze (przynajmniej nie z punktu widzenia samego oszusta), a utrudnienie dostępu klientom i osobom odwiedzającym stronę. Działa to tak samo jak protest blokujący ulice – tylko online. Prawdopodobnie ataki DDoS wykorzystywane były „w dobrym celu”, by zatrzymać działanie grup hejterskich blokujących dostęp do danych stron internetowych.

Atak Man-in-the-Middle

Do takiego ataku dochodzi, gdy atakujący umieszczony jest pomiędzy dwiema ofiarami. Jeśli na przykład rozmawiasz ze znajomym i chcesz, by oddał Ci za coś pieniądze, wysyłasz mu swój numer konta. Twój znajomy widzi wiadomość od Ciebie i przelewa pieniądze. Ty z kolei widzisz wiadomość, że znajomy już zwrócił należną kwotę. Nie zauważycie nawet, że znajduje się między Wami oszust, ponieważ podszywa się on zarówno pod Ciebie, jak i pod Twojego znajomego. A Ty nigdy nie odzyskasz pieniędzy, gdyż oszust zmienił Twoją wiadomość i podmienił numer konta na swój. Ten rodzaj kradzieży tożsamości może być kontynuowany przez kilka dni lub nawet tygodni – dopóki ktoś nie zorientuje się, że coś jest nie w porządku.

Jak można chronić się przed atakiem na cyberbezpieczeństwo?

Korzystanie z programów zapewniających cyberbezpieczeństwo pomaga wykryć wszelkie podejrzane działania i zatrzymać je. Istnieje tak wiele systemów bezpieczeństwa, ile jest rodzajów ataków, więc do zapewnienia bezpieczeństwa sobie, swojej firmie i rodzinie będziesz potrzebować różnych narzędzi zapewniających cyberbezpieczeństwo.

Typy cyberbezpieczeństwa

Szyfrowanie

Szyfrowanie – jeśli używa się go zgodnie z przeznaczeniem, a nie w celu stworzenia programu ransomware, szyfrowanie ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Wykorzystujące szyfrowanie usługi lub programy zamieniają Twoje wiadomości lub pliki na kod, co sprawia, że nie można odczytać ich właściwej treści. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś wkradnie się do Twojej rozmowy, nie będzie mógł zobaczyć żadnych informacji. Szyfrowanie to podstawa bezpieczeństwa, którą należy mieć na uwadze podczas korzystania z jakiejkolwiek usługi do wysłania plików.

Sieci VPN

Sieci VPN mają wiele zastosowań. Umożliwiają na przykład zdalny dostęp do sieci, ale stanowią też fantastyczną ochronę przed cyberatakami. Sieci VPN ukrywają Twój adres IP, czyli adres, który jest Twoim unikalnym identyfikatorem online – trochę jak Twój prawdziwy adres. Dzięki temu potencjalni oszuści nie będą w stanie poznać ani Twojej lokalizacji, ani lokalizacji Twojej sieci. Możesz na przykład znajdować się w Stanach Zjednoczonych i ukryć swój adres IP, zmieniając go na europejski.

Uwierzytelnianie

To trochę mniej skomplikowane. Uwierzytelnianie polega na dokładnym sprawdzeniu, czy jesteś osobą, za którą się podajesz, by żaden oszust nie mógł zalogować się na Twoje konta. Zazwyczaj sprowadza się to do podania hasła, ale obecnie wielu usługodawców wymaga dwustopniowego uwierzytelniania i należy bezwzględnie się na nie zgodzić. Dwustopniowe uwierzytelnianie zapewnia podwójne zabezpieczenie – ponieważ do zalogowania się konieczne jest podanie kodu przesłanego na Twój adres e-mail lub telefon, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że jakiś oszust będzie w stanie uzyskać dostęp do wszystkich tych źródeł.

Zwracaj uwagę na obecność tego typu zabezpieczeń, gdy przechowujesz online jakiekolwiek dane, takie jak udostępniane pliki czy po prostu skrzynka odbiorcza. Innym typem uwierzytelniania jest jednokrotne logowanie. Umożliwia ono pojedyncze logowanie w celu uzyskania dostępu do różnych systemów. Chociaż może się wydawać, że jest to prosta droga do tego, by paść ofiarą oszustwa na wielu kontach, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. W przypadku logowania jednokrotnego nie masz unikalnego loginu i wielu silnych haseł do każdego konta, co wiąże się z mniejszą ilością wrażliwych danych i mniejszym prawdopodobieństwem ich kradzieży.

SIEM

SIEM, czyli informacje dotyczące bezpieczeństwa i zarządzania zdarzeniami (ang. Security Information and Event Management) to rodzaj zabezpieczenia działającego w czasie rzeczywistym. Systemy SIEM sprzedawane są w formie oprogramowania lub usług. Kontrolują one działania danej firmy, dzięki czemu mogą łatwo ostrzegać o wszelkich nietypowych zdarzeniach i zapobiegać im. W zależności od programu lub usługi, z której korzystasz, system SIEM może pomóc w tworzeniu raportów zgodności oraz w naprawie po awarii.

Antywirusy i zapory

Możesz zainstalować te najprostsze systemy bezpieczeństwa samodzielnie. Powinny one być w pełni dostępne na Twoim laptopie lub urządzeniu mobilnym. Ochrona antywirusowa w formie zapory i antywirusy mogą pomóc zatrzymać działanie złośliwych programów, nawet jeśli pobierzesz złośliwy plik. Wykrywają one cyberzagrożenia, natychmiast je usuwają lub przenoszą do bezpiecznego folderu.

Zapewnianie bezpieczeństwa dzięki Dropbox

Ochrona poufnych informacji i dokumentów ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy, jednak jest ona szczególnie ważna w przypadku aktów prawnych, które mają wpływ na nasze życie. IRAP to organizacja non-profit, która współpracuje z prawnikami na całym świecie, by pomagać prześladowanym uchodźcom. Korzystając z pomocy aplikacji Dropbox i ochrony danych, organizacja ta może swobodnie działać i mieć pewność, że należące do niej pliki są bezpieczne. „Nie obawiamy się umieszczać danych klientów w Dropbox Business, ponieważ możemy kontrolować, kto ma do nich dostęp i jak długo” – mówi Lara Finkbeiner, wicedyrektor ds. prawnych w IRAP.

W Dropbox specjalizujemy się w bezpieczeństwie, dbając o to, aby wszystkie Twoje dane i foldery były zabezpieczone. Wykorzystujemy wielowarstwową ochronę i możemy wspierać Twoje strategie zapewniania zgodności z regulacjami takimi jak HIPAA czy RODO. Korzystamy również z uwierzytelniania dwuskładnikowego, by mieć pewność, że Twoje konto jest chronione przed nieautoryzowaną aktywnością, i oferujemy mnóstwo integracji, dzięki którym możesz cieszyć się bezpieczeństwem i wygodą, jaką daje logowanie jednokrotne.

Udostępniaj pliki i foldery oraz chroń je za pomocą hasła. Możesz również ustawić limit czasu, po którym udostępnianie plików nie będzie możliwe. Dropbox ułatwia Tobie i Twojemu zespołowi współpracę oraz pobudza kreatywność – bez obawy o cyberbezpieczeństwo. Ale nawet jeśli zdarzy się najgorsze, będziesz mieć możliwość bezproblemowego odzyskania utraconych plików.

Ochrona, która odpowiada Twoim potrzebom

W Dropbox wiemy, jak ważne jest udostępnianie informacji. Dlatego opracowaliśmy narzędzia, które pomogą Ci dopasować konto Dropbox Business do potrzeb Twojej firmy. Konsola administratora pozwala kontrolować funkcje takie jak widoczność, a API Dropbox Business umożliwia Twojemu zespołowi IT wykorzystanie produktów naszych partnerów do podstawowych procesów w firmie.

Podobnie jak Twój zespół, w Dropbox również na bieżąco oceniamy i poprawiamy jakość naszych usług, by zapewnić Twojej firmie najwyższy standard bezpieczeństwa, poufności i integralności w ramach świadczonych przez nas usług. Staje kontrolujemy i aktualizujemy nasze testy, szkolenia, system oceny ryzyka i zgodność z polityką bezpieczeństwa.

Z Encyklopedia Zarządzania

Bezpieczeństwo informacji
Polecane artykuły
 • Wyciek danych
 • Integralność danych
 • Polityka bezpieczeństwa informacji
 • Podatność informatyczna
 • Odzyskiwanie danych
 • Cyberbezpieczeństwo
 • Monitoring
 • Zarządzanie konfiguracją
 • Infrastruktura krytyczna


Bezpieczeństwo informacji – Przechowywane w bazach danych informacje, powinny podlegać ochronie. Dotyczy to w szczególności danych o charakterze strategicznym, o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Projekt systemu informacyjnego wspomagającego zarządzanie strategiczne, powinien uwzględniać problematykę bezpieczeństwa informacji, poprzez określenie ogółu zasad, metod i narzędzi ochrony i nadzoru nad informacją.

Definicja bezpieczeństwa informacji jest problematyczna, ponieważ rozwój technologiczny w zakresie komputeryzacji intensywnie się zmienia, pojawiają się coraz to nowe działania przełamujące zabezpieczenia. Zatem precyzyjnie sformułowana definicja jest ściśle powiązana z określeniem atrybutu bezpieczeństwa do których zalicza się:

 • poufność – oznacza że informacja nie jest dostępna dla nieautoryzowanych osób, podmiotów lub procesów;
 • Autentyczność – oznacza, że tożsamość podmiotu lub zespołu jest taka jak deklarowano,
 • Dostępność – daje możliwość wykorzystania w danym czasie przez osobę, która ma do tego prawo,
 • Integralność danych – ta właściwość oznacza że dane nie zostały zmienione lub zniszczone w sposób nieautoryzowany,
 • Integralność systemowa – właściwość umożliwiająca systemowi realizację zamierzonej funkcji w nienaruszony przez nieautoryzowane manipulacje (celowe lub przypadkowe) sposób;
 • Integralność – integralność danych oraz systemu,
 • Rozliczalność - oznacza, że działania podmiotu np. użytkownika mogą być mu przypisane,
 • Niezawodność – spójne, zamierzone zachowanie i skutki. [J. Czekaj 2012, s. 128]

Polityka bezpieczeństwa informacji

Dobrze prosperujące przedsiębiorstwo nie może sobie pozwolić na utratę lub nieautoryzowane ujawnienia poufnych danych, dlatego niezwykle ważnym działaniem podejmowanym przez firmy oraz instytucje publiczne staje się zabezpieczanie środków przechowywania danych lub przetwarzania informacji [J. 126]. Dla ochrony polityki bezpieczeństwa informacji obowiązują akty prawne takie jak:

 • Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)
 • Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie bez danych (Dz. nr 128, poz. 1402)
 • Ustawa z dnia 18 wrześnie 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. nr 130, poz. 1450)
 • Ustawa z dnia 5 sierpni 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. nr 182, poz. 1228)
 • Przepisy karne odnoszące się do przypadków łamania prawa przez osoby używające komputerów i sieci znajdujące się w kodeksie karnym oraz znowelizowanych ustaw chroniących informacje [ J. 127].

W szczególności polityka bezpieczeństwa określa (P. Lula, J. Wołoszyn 2001, s. 224):

 • zabezpieczenia fizyczne - mające na celu zabezpieczenie okien, drzwi, ścian, instalacji, montaż alarmów, czujników, telewizji przemysłowej,
 • zabezpieczenia wykorzystujące metody i środki informatyki - wśród których należy wyróżnić rozwiązania sprzętowe oraz programowe,
 • zabezpieczenia organizacyjne - polegające na przeprowadzeniu zmian organizacyjnych mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemu (zaprojektowanie regulaminów i procedur pracy, procedury postępowania awaryjnego, odpowiedzialność pracowników),
 • zabezpieczenia administracyjne - do mechanizmów tych należy zaliczyć przede wszystkim system certyfikacji potwierdzający przydatność do pracy w warunkach danej organizacji (certyfikaty mogą dotyczyć osób, sprzętu, technologii, oprogramowania),
 • rozwiązania prawne - uregulowania w prawie karnym stojące na straży bezpieczeństwa informacji dotyczące przede wszystkim poufności informacji, oszustw, manipulacji, wandalizmu, itp.

Elementy bezpieczeństwa informacji

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji opiera się na wszystkim tym co możemy rozumieć przez elementy bezpieczeństwa informacji. Kluczowym celem jest zarządzanie ryzykiem, co pozwala na minimalizowanie ryzyka wystąpienia zagrożeń. Podstawowymi pojęciami, które wyjaśnia norma poświęcona technice informacyjnej, są:

 • zagrożenie – zjawisko wywołane działaniem niepożądanym, skutkiem takiego incydentu może być szkoda na rzecz systemu lub instytucji;
 • zasoby – wszystko to co jest potrzebne lub ma wartość dla instytucji,
 • zabezpieczenie – procedura redukująca ryzyko
 • podatność – zasób lub grupa zasobów, która może w łatwy sposób ulec zagrożeniu. Łuczak, M. Tyburski 2010, s. 20]

Zagrożenia związane z bezpieczeństwem informacji

Bezpieczeństwo informacji jest rozpatrywane w trzech zależnych od siebie obszarach:

 • bezpieczeństwo informacji obejmującej zasób strategiczny państwa,
 • bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury teleinformatycznej,
 • warunki ułatwiające przechowywanie, zachowanie i rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Bezpieczeństwo informacji można rozumieć jako wypadkową bezpieczeństwa prawnego, fizycznego, teleinformatycznego i osobowo-organizacyjnego. [ M. Pala 2016, s 137]Działania zabezpieczające podejmowane podczas sytuacji zagrażającej systemowi lub zasobom są zadaniami trudnymi i bardzo kosztownymi, dlatego często są one przerywane lub w ogóle nie stosowane.We współczesnym świece napotyka się coraz więcej zagrożeń, co zwiększa ryzyko naruszania ochrony procesów gromadzenia i wykorzystania danych oraz utraty informacji. Niezbędne więc jest stworzenie modelu strategii zarządzania informacjami i ich bezpieczeństwa w organizacji, które obejmują: systemy, procesy, osoby oraz przetwarzaną informację. [ J. 129]Podstawowymi zagrożeniami bezpieczeństwa informacji są:

 • Błędy człowieka – sytuacja taka ma miejsce przez niedbalstwo, brak wiedzy lub nieuwagę administratorów, projektantów, użytkowników systemu,
 • Awarie – nieoczekiwane defekty sprzętu, urządzeń i oprogramowań, niezbędnych do prawidłowego przetwarzania i przechowywania zasobów;
 • Katastrofy– zdarzenia losowe naturalne np. powódź, trzęsienie ziemi, pożar, huragan itp. oraz wywołane przez ludzi np. katastrofy budowane, komunikacyjne, które prowadzą do zakłóceń funkcjonowania systemów.
 • Rozmyślne działania - celowe ataki ludzkie lub zautomatyzowane na system, kradzież sprzętu i zasobów. Ataki wewnętrzne – niezadowoleni lub przekupieni pracownicy; ataki zewnętrzne – hakerzy, szpiedzy. [D. L. Pipking 2002, s. 26]

Bibliografia

 • Czekaj J., 2012 Podstawy zarządzania informacją, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, s. 126-129
 • Dudek, E., & Kozłowski, M. (2015). Zagadnienie bezpieczeństwa zintegrowanych informacji operacyjnych w porcie lotniczym. Logistyka, (4), 183-192.
 • Kubiak M. Topolewski S. i in. 2016, Bezpieczeństwo informacji w XXI wieku Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Warszawa Siedlce, s. 137
 • Łuczak J. M. Tyburski, 2010 Systemowe zarządzanie bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu s. 20
 • Pipking D. 2002, Bezpieczeństwo informacji. Ochrona globalnego przedsiębiorstwa WNT, Warszawa, s. 26
 • Polaczek, T. (2006). Audyt bezpieczenstwa informacji w praktyce. Helion, Gliwice.
 • Wołoszyn J., Lula P., Informatyczne metody i środki ochrony zasobów informacyjnych przedsiębiorstwa, w: System informacji strategicznej. php/Wywiad" title="Wywiad">Wywiad gospodarczy a konkurencyjność przedsiębiorstwa, pod red. R. Borowieckiego, Difin, Warszawa 2001
 • Wołowski, F., & Zawiła-Niedźwiecki, J. (2012). Bezpieczeństwo systemów informacyjnych. edu-Libri.
 • Woźniak K., System informacji menedżerskiej jako instrument zarządzania strategicznego w firmie, praca doktorska, Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Kraków 2005

Autor: Krzysztof Woźniak, Monika Tatka

Inne preparaty STIHL

 • Fluid smarujący OH 723 do wysięgników HT (PDF, 242. 64 kB)
 • Masa uszczelniająca DIRKO HT (PDF, 462. 38 kB)Smar do nożyc oraz przekładni do pilarek elektrycznych (PDF, 208. 04 kB)Smar do koła zwrotnicy (PDF, 179. 89 kB)

Spray do znakowania

188 KB
Markerspray ECO
Środki czyszcząceCC 100360 KBCP 200400 KBCR 100440 KBCS 100364 KBCU 100Multiclean352 KBMultioil Bio357 KBMultispray673 KBSB 90354 KBSuperclean626 KBVarioclean581 KBVarioclean Eco405 KBOlej do pił łańcuchowychBioPlus145 KBForestPlusSynthPlus153 KBSmary, Oleje do silników10 W-30144 KBHP143 KBHP Super175 KBHP Ultra164 KBMultilub162 KBSAE 30Superlub174 KB

Pakiet akumulatorowy

Pakiet akumulatorowyInformacje dotyczące bezpieczeństwa akumulatorów STIHL i produktów ze zintegrowanym akumulatoremWskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy STIHL AP 100, 200, 300, 300 S, 500 S274 KBWskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy STIHL AK 10, 20, 30Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy STIHL AS 2244 KB

Ładowarki do akumulatorów

Ładowarki do akumulatorówInstrukcja montażu ściennego AL 300 / AL 5000457 371 0007 A E13151 KBWskazówki bezpieczeństwa AL 100 / AL 300 / AL 5000457-371-0001-G1216 KB

Informacje dotyczące bezpieczeństwa 3xlogic Vigil Vrm V7 1

Bezpośredni link do pobrania Informacje dotyczące bezpieczeństwa 3xlogic Vigil Vrm V7 1

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Informacje dotyczące bezpieczeństwa 3xlogic Vigil Vrm V7 1