Środki ostrożności 3dhistech Si2fghm0002007lum1

Si2fghm0002007lum1 to technologia 3D o wysokiej rozdzielczości, która wykorzystuje cyfrowy skaner do tworzenia trójwymiarowych obrazów. Użycie tej technologii wymaga szczególnej ostrożności. Przede wszystkim, należy upewnić się, że skaner jest właściwie zamontowany, a jego wszystkie części są w dobrym stanie. Należy także sprawdzić, czy jest on wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność podczas pracy z dużymi obiektami lub przy wysokich temperaturach. Wreszcie, należy regularnie kontrolować skaner, aby upewnić się, że działa dokładnie i bezproblemowo.

Ostatnia aktualizacja: Środki ostrożności 3dhistech Si2fghm0002007lum1

ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Stieprox to szampon leczniczy o działaniu przeciwgrzybicznym. Stosowany jest w dermatologii do leczenia objawów chorób owłosionej skóry głowy, na przykład łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry głowy.

Mazur

 • Jaki jest skład i działanie szamponu leczniczego Stieprox?
 • Kiedy stosuje się szampon leczniczy Stieprox? Jak często stosować szampon leczniczy Stieprox? Przeciwwskazania do stosowaniu szamponu leczniczego StieproxMożliwe działania niepożądane szamponu leczniczego StieproxŚrodki ostrożności przy stosowaniu szamponu leczniczego Stieprox

Jaki jest skład i działanie szamponu leczniczego Stieprox?

Substancją czynną w szamponie Stieprox jest cyklopiroksolamina, która ma działanie przeciwgrzybiczne. Łagodzi i leczy objawy stanów zapalnych skóry głowy wywołane przez drożdżaki i inne grzyby mikroskopowe. Cyklopiroksolamina ma również słabsze działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Substancja ta zaburza transport substancji odżywczych do komórek mikroorganizmów wywołujących stany zapalne skóry głowy, uszkadza ich błonę komórkową oraz hamuje niektóre procesy metaboliczne dermatofitów, pleśni, drożdżaków oraz niektórych grzybów chorobotwórczych, powodując ich śmierć. Przenika do naskórka i mieszków włosowych, natomiast prawie nie przedostaje się do krwi.

Kiedy stosuje się szampon leczniczy Stieprox?

Szampon leczniczy Stieprox wskazany jest w przypadku łojotokowego zapalenia skóry, łupieżu i innych stanów zapalnych skóry głowy o podłożu grzybiczym.

Jak często stosować szampon leczniczy Stieprox?

Stieprox przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Stosuje się go tak jak zwykły szampon – to znaczy po zwilżeniu włosów nanosi się na nie niewielką ilość szamponu i masuje skórę głowy, tak by wniknął w nią preparat, po czym zostawia się go przez kilka minut na włosach. Następnie spłukuje się dokładnie szampon Stieprox i całą procedurę powtarza się raz jeszcze (szampon zostawia się na włosach przez około 5 minut). Długość i częstotliwość kuracji przeciwgrzybicznej/przeciwłupieżowej przy użyciu szamponu Stieprox ustala lekarz dermatolog.

Przeciwwskazania do stosowaniu szamponu leczniczego Stieprox

Szampon Stieprox nie jest wskazany dla dzieci poniżej 11. roku życia. W przypadku dzieci i młodzieży Stieprox powinien być stosowany z zalecenia i pod ścisłą kontrolą lekarza. W przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią nie ma wyraźnych przeciwwskazań do stosowania szamponu leczniczego Stieprox – zawarta w nim substancja czynna jedynie w niewielkim stopniu przenika do krwi. Przed podjęciem kuracji szamponem przeciwgrzybicznym Stiporex kobiety ciężarne oraz karmiące mamy powinny skonsultować się jednak z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane szamponu leczniczego Stieprox

W rzadkich przypadkach stosowania szamponu leczniczego Stieprox zdarzają się podrażnienia w miejscu jego aplikacji takie jak zaczerwienie, pieczenie, świąd i łuszczenie się skóry. Jeśli objawy te nie ustępują po kilku dniach, należy zaprzestać kuracji szamponem Stieprox. W przypadku osób, których włosy są bardzo jasne, siwe lub zniszczone zabiegami fryzjerskimi stosowanie szamponu leczniczego Stieprox może spowodować odbarwienie włosów. Przed zastosowaniem Stiporexu należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach.

Środki ostrożności przy stosowaniu szamponu leczniczego Stieprox

U osób uczulonych na którykolwiek składnik szamponu mogą pojawić się reakcje alergiczne. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami – jeśli się do nich dostanie podczas mycia włosów, oczy należy obficie przepłukać wodą. Szampon Stieprox dostępny jest na receptę. Należy przechowywać go poza zasięgiem dzieci. Stiporex nie ma wpływu na zdolność obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • szamponkosmetykidermatologiałupieżłojotokowe zapalenie skóry głowygrzybica

   Węgiel aktywowany - na co pomaga i kiedy stosować?

   Węgiel aktywowany lub też węgiel aktywny to naturalny środek stosowany do wychwytywania toksyn w organizmie, umożliwiając ich wypłukanie, aby organizm ich nie...

   Adrian JurewiczTikTok oszalał na punkcie tego leku. Lekarze są przerażeni

   Ponad 433 mln. Tyle wyświetleń na TikToku ma hasztag z nazwą tego leku. Powód? Rzekomo fantastyczne działanie Ozempiku u osób chcących pozbyć się kilogramów. W...

   Paulina Wójtowicz

   Buprenorfina - czym jest i jak działa? Wskazania, stosowanie, uzależnienie

   Buprenorfina to lek opioidowy stosowanym w leczeniu bólu i uzależnienia od opioidów. Należy do pochodnych tebainy, czyli związku alkaloidowego pochodzącego z...

   Domowe sposoby na infekcję. Kiedy stosować, kiedy mogą szkodzić? Najważniejsza zasada

   Domowe sposoby leczenia różnych infekcji są bardzo popularne. Zwłaszcza w okresie pandemii, gdy trudno dostać się do lekarza. Czy jednak faktycznie działają? Czy... eu/pulscms-transforms/1/euBk9kqTURBXy83YzNkNThmNjhkNmY5MTBhYzlkOTFmYTVmMmQ1ZjExNy5qcGVnkZMFHh7eAAGhMAE" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/FxSk9kqTURBXy83YzNkNThmNjhkNmY5MTBhYzlkOTFmYTVmMmQ1ZjExNy5qcGVnkZMFHh7eAAGhMAU" alt="Monika Mikołajska"/>Monika MikołajskaDieta Budwig – na czym polega i kiedy warto ją stosować?

   W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie zarówno zdrowym trybem życia, jak i różnymi dietami. Profesjonalnym układaniem diet zajmują się... pl/zdrowie/rehabilitacja, przez-miesiac-stosowalam-mate-do-akupresury--efekty-byly-juz-po-kilku-dniach, artykul, 17499083. eu/pulscms-transforms/1/Q9Lk9kpTURBXy8xZTJkMDQ2OWQ4NWI1MThkNjdiMjRlMjlhYjdjODQxNy5wbmeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/doNk9kpTURBXy8xZTJkMDQ2OWQ4NWI1MThkNjdiMjRlMjlhYjdjODQxNy5wbmeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Przez miesiąc stosowałam matę do akupresury. Efekty były już po kilku dniach"/>Przez miesiąc stosowałam matę do akupresury. Efekty były już po kilku dniach

   Akupresura to rodzaj masażu opierającego się na ucisku określonych punktów na ciele w celu uzyskania działania przeciwbólowego i rozluźniającego. Alternatywą dla... eu/pulscms-transforms/1/x_Ok9kpTURBXy9kMjMyMzkzMGJkYzg5MjA5ZWU5ZWUzNmJmNjFlYWJjYS5qcGeRkwUeHt4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/2Uyk9kpTURBXy9kMjMyMzkzMGJkYzg5MjA5ZWU5ZWUzNmJmNjFlYWJjYS5qcGeRkwUeHt4AAaEwBQ" alt="Marlena Kostyńska"/>Marlena KostyńskaChlorofil do picia odtruwa i wspomaga odchudzanie. Na co jeszcze pomaga i jak go stosować?

   Chlorofil to substancja, nadająca roślinom ich zielony kolor i pomagająca im absorbować energię oraz pozyskiwać składniki odżywcze ze światła słonecznego. Co... pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego, neurolog-zdradza--co-robi--by-miec-mozg-jak-brzytwa--stosuje-cztery-zelazne-zasady, artykul, 56555056. eu/pulscms-transforms/1/KT6k9kpTURBXy9hNGFjMWIwYTVjNGU0NDBhOTM0NGZiNTVlNjllMDAzYi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/lOjk9kpTURBXy9hNGFjMWIwYTVjNGU0NDBhOTM0NGZiNTVlNjllMDAzYi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Neurolog zdradza, co robi, by mieć mózg jak brzytwa. Stosuje cztery żelazne zasady"/>Neurolog zdradza, co robi, by mieć mózg jak brzytwa. Stosuje cztery żelazne zasady

   Tak, jak nie uciekniemy od starzenia się ciała, tak nie unikniemy starzenia się mózgu. Powoli tracimy zdrowe komórki, mózg zaczyna się kurczyć. Zaskoczyć może... pl/leki-od-a-do-z/zdrowie-intymne-i-seks, leki-na-potencje---rodzaje--dzialanie--skutki-uboczne--bezpieczenstwo-stosowania, artykul, 42096755. eu/pulscms-transforms/1/6yqk9kpTURBXy8yOWY5NjJkOWRlYTVhNTViNzg0ZDBhZWUxNjFkNTM0Ny5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/9HIk9kpTURBXy8yOWY5NjJkOWRlYTVhNTViNzg0ZDBhZWUxNjFkNTM0Ny5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Leki na potencję - rodzaje, działanie, skutki uboczne, bezpieczeństwo stosowania"/>Leki na potencję - rodzaje, działanie, skutki uboczne, bezpieczeństwo stosowania

   Leki na potencję stają się coraz bardziej popularne, ponieważ z roku na rok spada średni wiek mężczyzn borykających się z tym problemem. Wynika to zwykle z... pl/w-trosce-o-matke-i-dziecko/w-trosce-o-matke-i-dziecko, kiedy-stosowac-i-jak-dawkowac-paracetamol-u-dzieci-, artykul, 04907031. eu/pulscms-transforms/1/JD-k9kpTURBXy84OTZhZTFlYmQ4ZDBlZjBiMzQ4MjIyNmQ0MjgzZWFjZi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/5Amk9kpTURBXy84OTZhZTFlYmQ4ZDBlZjBiMzQ4MjIyNmQ0MjgzZWFjZi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Kiedy stosować i jak dawkować paracetamol u dzieci? "/>Kiedy stosować i jak dawkować paracetamol u dzieci?

   Paracetamol to bezpieczny dla dzieci lek, który warto mieć w domowej apteczce. Dowiedz się, kiedy stosować i jak dawkować paracetamol u dzieci.

Zgodnie ze swoją misją, Redakcja Medonet. pl dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne treści medyczne poparte najnowszą wiedzą naukową. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany artykuł został zweryfikowany przez lekarza lub bezpośrednio przez niego napisany. Taka dwustopniowa weryfikacja: dziennikarz medyczny i lekarz pozwala nam na dostarczanie treści najwyższej jakości oraz zgodnych z aktualną wiedzą medyczną.

Nasze zaangażowanie w tym zakresie zostało docenione m. in. przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia, które nadało Redakcji Medonet. pl honorowy tytuł Wielkiego Edukatora.

Konsultacja merytoryczna:Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

ten tekst przeczytasz w 9 minutTrittico CR jest lekiem przeciwdepresyjnym, stosowanym w leczeniu zaburzeń depresyjnych, w tym depresji z objawami lęku i zaburzeniami snu. Preparat dostępny jest na receptę. Kto i w jakich dawkach może przyjmować Trittico CR? Jak reagować w przypadku przedawkowania Trittico CR? Czy można łączyć go z innymi lekami?

mactrunk / iStock

 • Czym jest Trittico CR (Angelini)?
 • Trittico CR – przeznaczenie Trittico CR - dawkowanieTrittico CR – przeciwwskazania do stosowaniaTrittico CR - środki ostrożnościTrittico CR – ostrzeżeniaTrittico CR - interakcje z innymi lekamiTrittico CR – działania niepożądaneWpływ Trittico CR na kobiety w ciąży i karmienie piersiąTrittico CR - przedawkowanie leku

Czym jest Trittico CR (Angelini)?

Trittico CR to tabletki o przedłużonym uwalnianiu, które są dostępne na receptę w trzech dawkach: 150 mg (20 tabletek), 150 mg (60 tabletek), 75 mg (30 tabletek). Główną substancją czynną jest leku Trittico CR trazodon. Każda pastylka leku o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg chlorowodorku trazodonu, co odpowiada 68, 3 mg trazodonu.

Drugim wariantem natomiast są tabletki o przedłużonym uwalnianiu, które zawierają 150 mg chlorowodorku trazodonu, co odpowiada 136, 6 mg trazodonu. Lek Trittico ma charakterystyczne nacięcia, co ułatwia podział pastylki na 3 równe dawki.

Co warto wiedzieć o przyjmowaniu leków? Przeczytaj: Iniekcja leków - o czym należy wiedzieć, przyjmując leki?

Trittico CR – przeznaczenie

Wskazania i sposób dawkowania opisuje ulotka leku Trittico CR. Jest to preparat o działaniu przeciwdepresyjnym. Właściwości leku Trittico CR opierają się o działanie blokujące wychwyt zwrotny serotoniny przez komórkę nerwową, znajdującą się przed synapsą (połączenie dwóch neuronów). Skutkuje to wzrostem stężenia neuroprzekaźnika w szczelinie synaptycznej, co przekłada się na poprawę przekaźnictwa.

Główny składnik leku Trittico - trazodon blokuje receptory serotoninowe, których pobudzenie skutkuje zaburzeniami seksualnymi, lękiem oraz bezsennością. Jako jeden z niewielu leków przeciwdepresyjnych może być stosowany przez osoby z jaskrą i zaburzeniami układu moczowego. Trittico nie wywołuje działa pozapiramidowego, nie wzmacnia przewodnictwa noradrenergicznego oraz jest całkowicie pozbawiony działania cholinolitycznego, czyli nie wpływa negatywnie na mięsień sercowy. Wskazaniem do zastosowania leku Trittico CR jest przede wszystkim leczenie zaburzeń depresyjnych, w tym także depresji przebiegającej z uczuciem lęku.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zaburzeniach pracy serca, sprawdź: Praca serca i jej zaburzenia. Jakie są najczęstrze choroby serca?

Trittico CR - dawkowanie

Leku Trittico CR nie powinny zażywać w żadnej dawce dzieci i młodzież do lat 18., ponieważ mogą one mieć negatywny wpływ na ich rozwój psychofizyczny. Osoby dorosłe mogą przyjmować preparat Trittico CR doustnie, po posiłku. Dawka początkowa leku Trittico CR wynosi 75 mg-150 mg/dobę, wieczorem przed snem. Maksymalna dawka wynosi do 300 mg/dobę i jest podawana w dwóch podzielonych porcjach. W warunkach szpitalnych ta maksymalna dawka kształtuje się na poziomie do 600 mg/dobę.

Zalecana dawka u osób starszych, w tym w bardzo podeszłym wieku lub u pacjentów wyniszczonych zdrowotnie powinna wynosić początkowo 100 mg/dobę w kilku podejściach, lub jednym, podanym przed snem. Dawkę leku Trittico CR można zwiększać po konsultacji z lekarzem prowadzącym, w zależności od tego, jak reaguję pacjent. Maksymalnie pacjent może przyjąć 300 mg leku na dobę.

Jakie suplementy diety powinni przyjmować seniorzy? Przeczytaj: Leki dla seniora. Darmowe lekarstwa i suplementy dla najstarszych

Trittico CR – przeciwwskazania do stosowania

Leku Trittico CR nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Na ten lek powinny też uważać osoby będące pod wpływem alkoholu bądź leków nasennych oraz pacjenci z ostrym zawałem mięśnia sercowego. Trittico CR nie jest lekiem wskazanym dla chorych z potwierdzoną alergią lub uczuleniem na takie substancje jak sacharoza, wosk Carnauba, powidon czy stearynian magnezu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o właściwościach sacharozy, przeczytaj: Sacharoza - właściwości, źródła i zastosowanie cukru spożywczego

Trittico CR - środki ostrożności

Podczas przyjmowania leku Trittico CR należy zachować szczególne środki ostrożności w przypadku dzieci i młodzieży do lat 18. Lek ten nie jest wskazany dla osób w tej grupie wiekowej, ponieważ badania kliniczne wskazują na większą częstotliwość myśli i zachowań samobójczych. Po spożyciu tego leku, mimo ostrzeżeń lekarza mogą wystąpić zaburzenia procesów poznawczych, behawioralnych oraz dojrzewania.

W przypadku osób w podeszłym wieku przyjmowanie Trittico CR może skutkować wystąpieniem hipotonii ortostatycznej lub senności. Przy łączeniu tego leku z innymi preparatami antydepresyjnymi albo obniżającymi ciśnienie ich działanie może się skumulować. Przy podawaniu Trittico CR osobom starszym należy uwzględnić też różne czynniki ryzyka wynikające z chorób współistniejących. W takich sytuacjach lekarz powinien znać całą historię choroby pacjenta, aby wykluczyć zagrożenie.

Trittico CR może być niebezpieczny w początkowej fazie stosowania u osób zmagających się z depresją i mających myśli samobójcze. Depresja w wielu przypadkach związana jest z wysokim ryzykiem wystąpienia samookaleczeń, a nawet samobójstw. Ryzyko to utrzymuje się do czasu całkowitego wyleczenie pacjenta. Poprawa stanu zdrowia osoby z depresją może nie nastąpić w ciągu kilku pierwszych tygodni przyjmowania Trittico CR, dlatego też pacjent powinien być pod stałą obserwacją. Badania kliniczne dowodzą, że ryzyko samobójstwa najczęściej występuje na samym początku leczenia.

Wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych można uzyskać w czasie konsultacji online z psychologiem. Pamiętajmy, że leczenie farmakologiczne jest często ostatecznością.

Jak radzić sobie w przypadku zdiagnozowania choroby psychicznej u członka rodziny? Przeczytaj: Kiedy choroba psychiczna wprowadzi się do naszego domu, nauczymy się, jak z nią żyć

Trittico CR – ostrzeżenia

Trittico CR powinien być ostrożnie stosowany u osób w podeszłym wieku, gdyż częściej u nich może wystąpić niedociśnienie ortostatyczne, senność, a także inne skutki działania środka cholinolitycznego. Przyjmowanie tego leku przez osoby z padaczką również powinno być stale kontrolowane przez lekarza lub opiekuna. U osób z epilepsją należy unikać gwałtownego zmniejszania i zwiększania dawki tego leku. Na Trittico CR muszą też uważać osoby z nadczynnością tarczycy oraz z niewydolnością wątroby i nerek -szczególnie w ostrym przebiegu tych chorób.

Trittico CR trzeba ostrożnie dawkować u osób: ze schorzeniami serca, np. dusznicą bolesną, po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego; ze zdiagnozowanymi chorobami krążenia; z zaburzeniami w oddawaniu moczu, np. przerost gruczołu krokowego oraz z ostrą jaskrą z wąskim kątem czy ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Stosowanie leków przeciwdepresyjnych u chorych na schizofrenię i innymi schorzeniami psychotycznymi może prowadzić do nasilenia objawów psychomotorycznych i myśli paranoidalnych. Podczas leczenia mężczyzn może wystąpić priapizm – bolesny i długotrwały wzwód bez pobudzenia seksualnego.

Co wywołuje problemy z oddawaniem moczu? Przeczytaj: Zaburzenia w oddawaniu mocz

Trittico CR - interakcje z innymi lekami

Główny składnik leku Trittico CR - trazodon, może spotęgować działanie uspokajające leków: nasennych, przeciwhistaminowych, przeciwlękowych oraz przeciwpsychotycznych. Dawkowanie należy dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta, a nawet odstawić lek, w przypadku nasilających się dolegliwości. Przetwarzanie leków antydepresyjnych takich jak Trittico CR przez wątrobę może być przyspieszone, jeżeli pacjent przyjmuje doustnie środki antykoncepcyjne, fenytoinę, karbamazepinę, czy barbiturany. Warto pamiętać też, że niektóre leki przeciwpsychotyczne oraz cymetydyna są w stanie zahamować metabolizm leków przeciwdepresyjnych.

Trzeba unikać równoległego stosowania leku Trittico CR wraz z silnymi inhibitorami CYP3A4. Dlaczego? Ponieważ może wystąpić interakcja między lekiem przeciwdepresyjnym, a grupą inhibitorów takich, jak: erytromycyna, rytonawir, ketokonazol, indynawir, itrakonazol oraz nefazodon. Badania kliniczne dowodzą, że inhibitory CYP3A4 mogą zwiększać stężenie trazodonu w osoczu krwi. Łączenie Trittico CR z tymi lekami może wywoływać hipotonię, omdlenia i nudności.

Przyjmowanie leku Trittico CR razem trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi to też nie jest najlepsze połączenie. Jednoczesne stosowanie tych preparatów może zwiększyć ryzyko interakcji. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo działań niepożądanych na układ krążenia, może też wystąpić zespół serotoninowy.

Grupa naukowców zaobserwowała również, że połączenie trazodonu z inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) może przynieść niepożądane interakcje między tymi substancjami. Nie zaleca się stosowania trazodonu podczas prowadzonego leczenia inhibitorami MAO ani w okresie ok. dwóch tygodni po zakończeniu terapii. Niewskazane są również działania odwrotne, czyli stosowania inhibitorów MAO przez tydzień po odstawieniu trazodonu.

Podczas farmakoterapii lekami z karbamazepiną, nie można ich łączyć z antydepresantami. Jednoczesne stosowanie Trittico CR i karbamazepiny zmniejsza stężenie trazodonu i jego czynnego metabolitu m-chlorofenylopiperazyny w osoczu krwi odpowiednio o 76% i 60%. W trakcie leczenia należy wykazać się zwiększoną czujnością, łącząc Trittico ze środkami znieczulającymi i zwiotczającymi mięśnie szkieletowe. Takie połączenie nasila ich działanie i może być niebezpieczne.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zastosowaniu karbamazepiny w medycynie, sprawdź: Karbamazepina - czym jest i kiedy się ją stosuje?

Trittico CR – działania niepożądane

Lek Trittico podobnie jak inne leki może wywoływać różne działania niepożądane. Przed wszystkim może powodować: nieprawidłowe wyniki badań krwi, reakcje alergiczne oraz jadłowstręt. Stosowanie tego preparatu może spowodować utratę masy ciała. Trittico CR może wywołać też bezsenność, omamy, koszmary oraz zachowania agresywne.

Podczas stosowania tego środka może wystąpić wysypka, świąd oraz nadmierna potliwość. Skutkami ubocznymi stosowania leku Trittico CR mogą być też różnego rodzaju obrzęki, ogólne osłabienie organizmu, zmęczenie, kłucie w klatce piersiowej oraz objawy przypominające grypę.

Jakie są przyczyny i objawy obrzęków? Sprawdź: Obrzęk - przyczyny, objawy, leczenie i rodzaje

Wpływ Trittico CR na kobiety w ciąży i karmienie piersią

Kobiety będące w ciąży, zwłaszcza w I trymestrze powinny unikać Trittico CR, ponieważ lek przyjmowany w dużych ilościach może doprowadzić do poronienia. Rozsądne dawkowanie tego leku w konsultacji z lekarzem w dalszych etapach ciąży nie wpływa ani na poród, ani na rozwój dziecka. Jeśli trazodon stosowany jest przez kobietę aż do porodu, po urodzeniu dziecka warto obserwować noworodka pod kątem wystąpienia objawów “odstawienia”.

Badania kliniczne dowodzą, że trazodon wchodzący w skład Trittico CR może w niewielkich ilościach przenikać do mleka matki. Ilość substancji o przedłużonym działaniu jest niewielka, jednak nie powinno się tego bagatelizować. Matka przyjmująca leki antydepresyjne powinna zadecydować - uwzględniając przy tym korzyści zarówno z karmienia dziecka piersią, jak i leczenia trazodonem.

Jak przygotować się do karmienia piersią? Przeczytaj: Karmienie piersią - wszystko co należy wiedzieć

Trittico CR - przedawkowanie leku

Do najczęstszych objawów przedawkowania leku Trittico CR zaliczamy zawroty głowy, senność oraz wymioty. W cięższych przypadkach może wystąpić śpiączka, drgawki, tachykardia, hipotonia oraz depresja oddechowa. Wszystkie te symptomy mogą pojawić się w ciągu 24 godzin po przedawkowaniu, czasami nawet później. Zbyt duża dawka trazodonu w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi może doprowadzić do zespołu serotoninowego.

Jak należy postępować w przypadku osoby, która przedawkowała Trittico CR? W ciągu godziny od przedawkowania należy podać dawkę węgla aktywnego. U osób dorosłych można rozważyć płukanie żołądka lub wywołanie wymiotów. Pacjent, który przedawkował lek antydepresyjny, powinien być obserwowany co najmniej przez 6 godzin od zajścia. Wówczas trzeba kontrolować częstotliwość akcji serca, ciśnienie tętnicze oraz poziom świadomości poszkodowanego.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tachykardii, przeczytaj: Tachykardia - przyczyny, objawy, leczenie

 • Trittico CRdepresjalekizaburzenia depresyjnezaburzenia snulek przeciwdepresyjny

   Fluwoksamina - działanie, wskazania, dawkowanie, skutki uboczne

   Fluwoksamina należy do klasy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działa poprzez zwiększenie ilości serotoniny,...

   Adrian JurewiczMetylofenidat - działanie, wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania, interakcje

   Metylofenidat to środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy. Dzięki wpływaniu na substancje chemiczne w mózgu i nerwach, które przyczyniają się do nadpobudliwości...

   Forxiga - działanie, wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

   Forxiga to lek doustny zawiera substancję czynną, dapagliflozynę. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, niewydolności serca i przewlekłej choroby nerek. Lek... pl/leki-od-a-do-z/alergia, prometazyna---dzialanie--wskazania--dawkowanie--przeciwwskazania, artykul, 52345987. eu/pulscms-transforms/1/1Rnk9kpTURBXy8zMTIzOGY0NTIzOGZlNTFmYWY1OWJhNDZiMzYxYmQxNS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/-lpk9kpTURBXy8zMTIzOGY0NTIzOGZlNTFmYWY1OWJhNDZiMzYxYmQxNS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Prometazyna - działanie, wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania"/>Prometazyna - działanie, wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania

   Prometazyna to lek przeciwhistaminowy pierwszej generacji, stosowany w leczeniu alergii, bezsenności i nudności. Prometazynę wykorzystuje się także do uspokajania... pl/leki-od-a-do-z/inne-leki, saxenda---dzialanie--wskazania--dawkowanie--przeciwwskazania--interakcje, artykul, 99529932. eu/pulscms-transforms/1/L-xk9kpTURBXy82MTc5ZDMzYTRjNjE3Y2Q0YWM3ZGQ3YTkwMDQwZDU3ZC5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/TKak9kpTURBXy82MTc5ZDMzYTRjNjE3Y2Q0YWM3ZGQ3YTkwMDQwZDU3ZC5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Saxenda - działanie, wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania, interakcje"/>Saxenda - działanie, wskazania, dawkowanie, przeciwwskazania, interakcje

   Saxenda to lek powodujący zmniejszenie masy ciała. Środek ten zawiera substancję czynną liraglutyd, która przypomina naturalnie występujący hormon, zwany GLP-1,... pl/leki-od-a-do-z/inne-leki, efedryna---dzialanie--wskazania--dawkowanie--skutki-uboczne--interakcje, artykul, 66214664. eu/pulscms-transforms/1/Nalk9kpTURBXy83MTZmNDVjOGM0ZTYyNzg0ZWYyYzdjN2VjZDg2MGYwOC5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/Cpzk9kpTURBXy83MTZmNDVjOGM0ZTYyNzg0ZWYyYzdjN2VjZDg2MGYwOC5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Efedryna - działanie, wskazania, dawkowanie, skutki uboczne, interakcje"/>Efedryna - działanie, wskazania, dawkowanie, skutki uboczne, interakcje

   Efedryna jest jednym aktywnych składników rośli z rodzaju przęśl (np. Ephedra equisetina). Efedryna jest stosowana do tymczasowego złagodzenia duszności, ucisku w... pl/zdrowie, spirulina---wlasciwosci--dawkowanie--przeciwwskazania, artykul, 1725355. eu/pulscms-transforms/1/h4rk9kqTURBXy9mYzJiZjhiNTBhNmY4YjJkNjI5Y2UyOWFlOWFkNTJiMS5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAE" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/xspk9kqTURBXy9mYzJiZjhiNTBhNmY4YjJkNjI5Y2UyOWFlOWFkNTJiMS5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAU" alt="Spirulina - właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania"/>Spirulina - właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

   Spirulina to nazwa handlowa zielono-niebieskich alg, rosnących w ciepłych wodach jezior Afryki i Ameryki Środkowej i Południowej. Tam też jest specjalnie... pl/leki-od-a-do-z/przeziebienie-i-grypa, theraflu-extragrip---sklad--dzialanie--dawkowanie--wskazania--skutki-uboczne, artykul, 32475362. eu/pulscms-transforms/1/8l8k9kpTURBXy81OTNlMTQwYTc1MGQ4Mzg5NDY2ZjA3MTU3OTg5Y2FlZS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/cM8k9kpTURBXy81OTNlMTQwYTc1MGQ4Mzg5NDY2ZjA3MTU3OTg5Y2FlZS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Theraflu ExtraGRIP - skład, działanie, dawkowanie, wskazania, skutki uboczne"/>Theraflu ExtraGRIP - skład, działanie, dawkowanie, wskazania, skutki uboczne

   Theraflu ExtraGRIP to lek stosowany przy objawach grypy i przeziębienia, zawierający działający przeciwgorączkowo i przeciwbólowo paracetamol, zmniejszający... pl/w-trosce-o-matke-i-dziecko/w-trosce-o-matke-i-dziecko, kiedy-stosowac-i-jak-dawkowac-paracetamol-u-dzieci-, artykul, 04907031. eu/pulscms-transforms/1/JD-k9kpTURBXy84OTZhZTFlYmQ4ZDBlZjBiMzQ4MjIyNmQ0MjgzZWFjZi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/5Amk9kpTURBXy84OTZhZTFlYmQ4ZDBlZjBiMzQ4MjIyNmQ0MjgzZWFjZi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Kiedy stosować i jak dawkować paracetamol u dzieci? "/>Kiedy stosować i jak dawkować paracetamol u dzieci?

   Paracetamol to bezpieczny dla dzieci lek, który warto mieć w domowej apteczce. Dowiedz się, kiedy stosować i jak dawkować paracetamol u dzieci. pl/leki-od-a-do-z/witaminy-i-mineraly, jod---wlasciwosci--zastosowanie--dawkowanie, artykul, 67847267. eu/pulscms-transforms/1/0Z3k9kqTURBXy8wZThiYWI3ZmM2YTA1MDIwODhiYTAxN2JjMjUxMmYzZC5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAE" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/Dw3k9kqTURBXy8wZThiYWI3ZmM2YTA1MDIwODhiYTAxN2JjMjUxMmYzZC5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAU" alt="Jod - właściwości, zastosowanie, dawkowanie [WYJAŚNIAMY]"/>Jod - właściwości, zastosowanie, dawkowanie [WYJAŚNIAMY]

   Jod traktowany jest jako jeden z pierwiastków, które wspierają funkcjonowanie organizmu. Zarówno nadmiar, jak i niedobór jodu jest niebezpieczny dla zdrowia....

   Monika Wasilonek

Urządzenia składane Galaxy są wyposażone w elastyczny wyświetlacz Infinity, który wykonany jest z ultracienkiego szkła. Ponieważ urządzenia są produkowane z wykorzystaniem substancji składowych szkła, które można zginać, wymagają one dodatkowej pielęgnacji i konserwacji, aby zapewnić ich najwyższą sprawność. Postępuj zgodnie z ważnymi wytycznymi zamieszczonymi poniżej, a zapewnisz doskonały wygląd i wydajność urządzenia składanego.

Przed zastosowaniem się do poniższych zaleceń upewnij się, że oprogramowanie urządzenia i powiązane z nim aplikacje są zaktualizowane do najnowszych wersji. Aby zaktualizować oprogramowanie urządzenia mobilnego, wykonaj poniższe działania:

Krok 1.  Przejdź do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania.

Krok 2. Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Krok 3.  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Środek ostrożności 1. Nie naciskać ekranu ostrym ani ostro zakończonym przedmiotem lub obiektem

Nie naciskaj ekranu ani obiektywu przedniego aparatu twardymi lub ostro zakończonymi przedmiotami i obiektami, np. długopisem lub paznokciem. Nie wywieraj na niego nadmiernego nacisku. Pamiętaj, że wywieranie nadmiernej siły lub nacisku za pomocą jakiegokolwiek narzędzia na ekranie głównym może skutkować zadrapaniami lub uszkodzeniami.

Środek ostrożności 2. Usuń wszystkie obce obiekty z ekranu głównego

Składając urządzenie nie umieszczaj żadnych obiektów — na przykład kart, monet ani kluczy — między ekranami; w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia ekranu głównego. Złóż urządzenie przed odłożeniem go lub przechowywaniem. Pamiętaj, aby nie przechowywać urządzenia rozłożonego, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że inny przedmiot mógłby zarysować lub przebić ekran. Nie zaleca się otwierania urządzenia poprzez wsunięcie palca między części ekranu. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-precaution2-3. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Środek ostrożności 2 w odniesieniu do urządzenia składanego. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Środek ostrożności 3. Zachowaj ostrożność i zadbaj, aby płyny ani pył nie dostały się do wnętrza urządzenia

Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G są urządzeniami wodoszczelnymi zgodnie z klasą znamionową IPX8. Należy zachować ostrożność, aby zachować wodoszczelność urządzenia i zapobiec jego uszkodzeniu.

 • Nie zanurzaj urządzenia w czystej wodzie na głębokość większą niż 1, 5 m ani przez okres dłuższy niż 30 minut. Jeżeli zanurzysz urządzenie w jakimkolwiek płynie innymi, niż czysta woda — na przykład; woda słona, woda jonizowania, napój alkoholowy — płyn dostanie się do urządzenia szybciej i może spowodować jego uszkodzenie.
 • Jeżeli urządzenie wejdzie w kontakt z czystą wodą, osusz je dokładnie czystą, miękką ściereczką. Jeżeli urządzenie zostanie wystawione na kontakt z innymi płynami — na przykład: woda słona, woda basenowa, woda z mydlinami, olej, perfumy, mleczko do opalania, płyn do czyszczenia dłoni lub produkty chemiczne (na przykład kosmetyki) — wypłucz je w czystej wodzie i osusz je dokładnie czystą, miękką ściereczką. Jeżeli nie zastosujesz się do tych instrukcji, może dojść do uszkodzenia urządzenia, a jego wydajność i wygląd mogą ulec pogorszeniu; ponadto, takie zamiany mogą nie być objęte gwarancją.
 • Nie narażaj urządzenia na działanie wody, która płynie wartkim strumieniem.

Dodatkowo, pamiętaj że urządzenia nie są odporne na działanie pyłu. Wystawienie na działanie niewielkich drobin, takich jak ziarna piachu, może skutkować uszkodzeniem urządzenia w postaci zarysowań lub wgięć ekranu. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/water-resistant. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Wodoszczelność. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Pamiętaj: Charakterystyka IPX8 jest oparta na teście w warunkach zanurzenia do 1, 5 metra czystej wody lub do 30 minut. Nie zaleca się korzystania na plażach ani na brzegach basenów.

Środek ostrożności 4. Nie usuwaj folii zabezpieczającej ekran

Zaleca się, aby nie usuwać folii zabezpieczającej ekran ani nie nanosić innych folii ani naklejek, gdyż w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia urządzenia. Niedopuszczone elementy ochronne ekranu mogą powodować awarie czujników.

Środek ostrożności 5. Utrzymuj bezpieczną odległość od obiektów generujących pole magnetyczne

W urządzeniu zamontowane są magnesy. Zachowuj bezpieczną odległość między urządzeniem i obiektami, na które magnesy mogą mieć wpływ — na przykład: karty kredytowe i wszczepiane urządzenia medyczne — ponieważ takie przedmioty i obiekty mogą zostać uszkodzone lub wyłączone przez magnesy znajdujące się w urządzeniu. Jeżeli korzystasz ze wszczepionego urządzenia medycznego, przed użyciem zasięgnij porady lekarza.

Środek ostrożności 6. Upewnij się, że podczas ładowania bezprzewodowego urządzenie jest złożone i poprawnie umieszczone

W celu ładowania bezprzewodowego złóż urządzenie i umieść je na tyłem pośrodku ładowarki bezprzewodowej. Ponieważ produkt ma wbudowany magnes i lokalizacja cewki ładowania bezprzewodowego różni się w zależności od urządzenia, dostosuj pozycję urządzenia zgodnie z tym, co przedstawiono poniżej.

W przeciwnym wypadku urządzenie może ładować się niepoprawnie lub przegrzewać. Jeżeli umieścisz je w innym położeniu lub z inną orientacją niż na ilustracji, może się ześlizgnąć z uwagi na kąt nachylenia urządzenia i siłę magnetyczną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-charging-tip1-7. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Wskazówka dotycząca ładowania urządzenia składanego. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Pamiętaj:

 • Jeżeli używasz z urządzeniem metalowej osłony lub naklejki zabezpieczającej, bądź osłony z metalowym pierścieniem, usuń ja przed ładowaniem bezprzewodowym; dopiero wtedy możesz przystąpić do ładowania urządzenia. Nie umieszczaj również urządzenia na ładowarce bezprzewodowej, jeżeli materiał przewodzący — na przykład metalowe obiekty i magnesy — zostanie umieszczony między urządzeniem i ładowarką bezprzewodową.
 • Umiejscowienie cewki ładowania bezprzewodowego może się różnić w zależności od urządzenia.
 • Środek ostrożności 7. Do realizacji płatności Samsung Pay używaj złożonego Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip3 5G

  W przypadku Galaxy Z Fold zalecamy, aby urządzenie pozostało zamknięte w celu dokonania płatności Samsung Pay. W przypadku urządzenia Galaxy Z Flip, moduł obsługujący płatności Samsung Pay znajduje się u dołu urządzenia, dlatego do czytnika kart lub NFC urządzenia należy przykładać jego tylną, dolną stroną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-samsung-pay-2. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Samsung Pay z urządzeniem składanym. png? $ORIGIN_PNG$"/>

 • Aby dokonywać płatności z Samsung Pay, urządzenie może wymagać połączenia z Wi-Fi lub siecią mobilną, w zależności od regionu.
 • Ta funkcja może nie być dostępne w zależności od dostawcy usług lub kraju.
 • Pamiętaj: Prezentowany na zrzutach ekranowych widok ekranu oraz menu mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji oprogramowania.

  Naciśnij „WYŚLIJ” aby przesłać nam swoją opinię. Dziękujemy za udział w ankiecie.

  Dziękujemy za twoją opinię

  Środki ostrożności 3dhistech Si2fghm0002007lum1

  Bezpośredni link do pobrania Środki ostrożności 3dhistech Si2fghm0002007lum1

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Środki ostrożności 3dhistech Si2fghm0002007lum1